Поради щодо прискорення індексації сайту — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Як підготувати сайт до індексації?

У багатьох молодих вебмайстрів виникає цілком резонне питання про те, яку структуру сайту найбільше схвалять пошукові системи. Саме по собі питання досить цікаве. Насправді пошуковим роботам абсолютно всерівно, яка у вашого ресурсу структура, однак для правильної і повної індексації пошуковиками потрібно, щоб найголовніша частина сторінки перебувала вище до відкриваючого тегу BODY.

Існують дві досить успішні в плані ранжування пошукачами структури інтернет-сайтів.

  1. Коли основна частина змісту сторінки розташовується відразу після тега <body>. Після чого йде сама навігація ресурсу, інші додаткові блоки, шапка, а також низ сайту. Індексація веб-сайту при такій структурі проходить швидше і повніше. Подібна модель дає можливість пошуковим роботам спочатку обробляти дійсно важливий контент, а вже потім меню ресурсу та інші елементи. Відповідно, що така модель верстки є не такою вже й легкою, особливо для програмістів-початківців, однак обов'язково принесе свої плоди у вигляді повної індексації сайту пошуковими системами.
  2. Структура сайту, коли спочатку (після тега BODY) поміщається шапка з логотипом фірми, а далі — вся основна частина сторінки, і останнє — інші, не сильно важливі для індексування блоки. Звичайно, при такій структурі дуже важливий логотип вашої компанії. Сам логотип може бути поставлений в тег H1 або ж бути оформленим у вигляді посилання. Обидва способи виділення досить гарні для індексування роботами пошуковиків. Щоб індексація сайту була для вас найбільш вдалою, тег H1 повинен бути в одному примірнику на одній окремо взятій сторінці, і в ньому повинен бути прописаний основний ключ.

Зараз хотілося б дати декілька порад вебмайстрам, які допоможуть створювати більш привабливі для пошукових систем інтернет-сайти.

Поради для прискорення індексації сайту:

  • Пам'ятайте, пошукові роботи ще не навчилися індексувати Java-скрипти, а значить, ви повинні це враховувати при створенні навігації проекту. Якщо немає бажання або можливості відмовитися від Java-скриптів в навігації, то потрібно продублювати її звичайними текстовими посиланнями, щоб пошукові роботи змогли безперешкодно проходити за наявними на сторінках сайту посиланнях.
  • Постарайтеся позбутися від усіх «битих» посилань. Якщо користувач перейде за таким посиланням, він опиниться на 404 сторінці. Як правильно виправити 404 помилку читайте в нашому блозі. Якщо пошуковий робот виявить бите посилання, то він може неправильно проіндексувати ваш ресурс, порахувати непрацюючі посилання помилками.
  • Закрийте всі службові і не інформативні розділи ресурсу у файлі robots.txt. Приміром папки: admin, includes, user, register та ін. не містять корисної і потрібної для пошукових систем інформації, тому такі сторінки не потрібно показувати пошуковикам. Не знаєте як написати robots.txt? Зверніться до наших фахівців, і вони складуть правильний robots.txt для вашого проекту.
  • Створіть карту сайту. Sitemap.xml — це файл, який містить весь список сторінок на веб-сайті. Роль даного файлу — передати роботу пошукової машини список адрес, які потрібно проіндексувати першими.
  • Особливу увагу зверніть на головну сторінку сайту, причому її адреса повинна повністю збігатися з доменним ім'ям. Наприклад, замість http://site.com/index.html, адреса вашої головної сторінки повинна бути просто http://site.com. Якщо буде перший варіант, то індексування вам доведеться чекати набагато довше.
  • Приберіть все зайве зі сторінок вашого інтернет-ресурсу. Чим менше буде непотрібних блоків, скриптів і так далі, тим якісніше і швидше буде проведена індексація. Якщо ж якийсь блок не містить нічого важливого, проте він вам необхідний, то не бійтеся закривати його в тег NOINDEX, який дозволить пошуковим роботам обходити такі блоки і сфокусуватися на контенті.

Отже, індексування сайту — дуже важливий процес для кожного вебмайстра. Поставтеся до неї дуже серйозно, заздалегідь підготувавши всі сторінки свого інтернет-порталу. Користуйтесь на здоров'я нашими порадами, щоб прискорити і поліпшити індексацію вашого ресурсу пошуковими роботами. Успіхів вашому проекту в мережі Інтернет!