Навіщо і як видаляти Drupal модулі на сайті — Блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Видалення зайвих Drupal-модулів: навіщо це потрібно і як це робити

Модульна структура — одна із суперсил Друпала, яка надає йому неймовірну гнучкість для задоволення потреб будь-якого сайту. Drupal-спільнота створила безліч чудових модулів, тож важко втриматись від спокуси встановити ще якийсь — адже він буде корисним у чомусь. Однак, користь в одному може означати шкоду в іншому. Давайте розберемося, чому іноді варто робити «ревізію» і видаляти деякі Drupal-модулі. Ну і, звісно, ми розкажемо, як це робити.

Чому потрібно видаляти певні Drupal-модулі на сайті?

Дві головні причини досить переконливі. Їхні імена — Швидкодія і Безпека. Ці дві «примхливі леді» ненавидять безлад і зайвий мотлох. Якщо ви хочете заслужити їхню повагу, не обійтися без «великого прибирання».

Отже, швидкість веб-сайту може страждати, якщо:

  • ви досі зберігаєте модулі, якими не користуєтесь;
  • Drupal-модулів на сайті надто багато;
  • деякі з них дуже громіздкі;
  • деякі з них не рекомендовані для живих сайтів і гальмують їхню роботу

Під час аудиту швидкодії сайтів ми часто знаходимо проблеми з зайвими модулями. Видалити їх — один з найкращих способів прискорити сайт, поряд із оптимізацією зображень, агрегацією JavaScript і CSS, правильним кешуванням та іншими секретами. Менше запитів, менше оновлень, чистіший бекенд — лише уявіть, як ваш Drupal-сайт оцінить це!

Що стосується безпеки веб-сайтів, великий ризик становлять Drupal-модулі, які більше не підтримуються належним чином. Вони не отримують оновлень з безпеки і можуть містити баги. Звісно, краще їх видалити.

Стів Берж, засновник навчального Drupal-ресурсу OSTraining, говорить: «Чим більше всього є на сайті, тим більше в нього точок дотику. А чим більше точок дотику, тим більше потенційних слабких місць». Краще і не скажеш!

В деяких випадках ревізія та видалення зайвих модулів — обов’язковий крок. Наприклад, це стосується підготовки до апгрейду веб-сайту. Однак, навіщо чекати важливих дат? Важлива дата — сьогодні!

Надто багато Drupal-модулів — це скільки?

Згідно з рекомендаціями drupal.org, для маленького сайту достатньо до 20 модулів, для середнього — 20-30, а для складного з великою кількістю функціоналу — 50-100 (не рахуючи ядра Drupal). Звісно, все залежить від конкретного випадку. А як щодо вашого випадку? Можливо, настав час видалити все, що сповільнює вас, наче зайвий багаж.

Хвилиночку! А якщо ці модулі мають корисний функціонал?

Часто навіть до складних речей є простіші рішення. Парочка Drupal-модулів може покрити можливості цілого десятка. Вивчення реальних «здібностей» деяких із них може стати для вас приємним сюрпризом. Крім того, громіздкі модулі, які ви використовуєте лише частково, можна легко замінити.

Якщо готових рішень з такими характеристиками все-таки немає, можна замовити створення кастомних модулів у веб-розробників. Вони будуть з точністю підлаштовані під потреби сайту і не перевантажуватимуть його.

Як видаляти Drupal-модулі?

Просто вимкнути Drupal-модуль — це уже більше, ніж нічого. Але оскільки кожен із них залишає свій слід (таблиці, поля, блоки і т.д.), рекомендується ретельно видалити модуль з усіма його файлами:

  • Вимкніть модуль на сторінці «Модулі», знявши галочку зі статусу «Увімкнено». Якщо модуль неможливо вимкнути, бо від нього залежить інший, потрібно буде спочатку вимкнути інший. Готово? Збережіть налаштування.
  • Видаліть модуль, перейшовши у відповідну вкладку і поставивши галочку в полі «Видалити» поруч з модулем. Ваc запитають двічі, але будьте тверді в своєму рішенні ;) Деякі модулі не мають функціоналу з видалення, тож просто пропустіть цей крок і перейдіть до наступного.
  • Видаліть файли модуля, перейшовши в ту саму директорію, яку ви використовували для їх завантаження, і видаливши директорію потрібного (чи, краще сказати, вже не потрібного) модуля. В деяких випадках може знадобитися особливе «чищення».

Висновок

Буває надто багато модулів, а от ефективність сайту і радість, яку він вам дарує, повинні бути безмежними — їх багато не буває! І ми знаємо, як це забезпечити. Зв’яжіться з нашою службою підтримки, і наші розробники видалять зайві модулі на вашому Drupal-сайті, порадять, які ще варто видалити і чому, а також знайдуть більше ефективні рішення для всього вашого функціоналу.