Тренди веб-розробки 2018 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Тренди веб-розробки, які переважатимуть в 2018 році

Які тренди в області веб-розробки переважатимуть в 2018 році? Якого роду сайти будуть популярними в 2018? Які додатки зростатимуть в кількості в 2018? Яка функціональність буде в тренді в 2018? Якщо вам цікаві відповіді на ці питання, тоді ця стаття для вас.

Приділяти увагу щорічним тенденціям важливо, якщо ви хочете йти в ногу з часом. Раніше ми розглядали тенденції веб-розробки, які залишаться актуальними в 2017 та веб-тренди 2016 року. Стосовно 2018 року, ми розглянемо кілька найбільших і найвагоміших трендів в області веб-розробки, що допоможуть зробити ваш веб-ресурс сучасним і здатним задовольнити постійно зростаючі потреби сучасних інтернет-користувачів.

Основні тренди веб-розробки

Односторінкові сайти

Очікується, що в 2018 році буде створено багато односторінкових веб-сайтів, які складаються тільки з однієї довгої веб-сторінки і використовують скролінг. Звичайно, цей специфічний тип сайту і тренд веб-розробки підійде не для всіх видів бізнесу. Він не може добре служити для інтернет-магазинів чи сайтів новин через свої обмежені можливості. Однак, його простота вигідна, якщо ви хочете розповсюдити невелику кількість інформації з певної теми, як наприклад, Every Last Drop привернув увагу аудиторії до проблеми економії води за допомогою свого односторінкового сайту.

Переваги односторінкових сайтів для бізнесу:

 • економічна вигода, оскільки розробка, дизайн та хостинг односторінкового веб-сайту набагато дешевший, ніж багатосторінкового;
 • зручність у використанні, досягнута шляхом відсутності складної структури і навігаційної системи, забезпечує більшу задоволеність аудиторії;
 • контроль над тим, як відвідувачі сайту знайомляться з компанією і послугами, оскільки підприємства можуть визначати, в якому порядку вони хочуть, щоб користувачі послідовно сприймали інформацію їхнього однострінкового сайту.

Переваги односторінкових сайтів для користувачів:

 • позитивний мобільний користувацький досвід, оскільки не потрібно натискати на маленькі кнопки і гіперпосилання на маленьких екранах мобільних пристроїв, а все, що потрібно — лиш прокрутити сторінку донизу;
 • відсутність плутанини для користувачів, відсутність складної навігації, багаторівневих меню і т.д., оскільки вся необхідна інформація зібрана в межах однієї сторінки.

Прогресивні веб-додатки (PWA)

Володіючи характеристиками як сайту, так і додатка, PWA є наступним поколінням веб-ресурсів. Маючи підтримку Google, однієї з найбільших в світі компаній-розробників програмного забезпечення, прогресивні веб-додатки просто приречені на світле майбутнє. У них багато очевидних переваг, які роблять їх привабливим веб-рішенням і прогресивним трендом веб-розробки.

Переваги Progressive Web Apps для бізнесу:

 • вартість розробки PWA менше, ніж розробки нативних додатків, оскільки не вимагає додаткових технологій і мов програмування;
 • PWA легко розширити, додати нові функції і оновити таким чином, що користувачі миттєво бачитимуть зміни, як це відбувається на звичайному сайті;
 • відсутність необхідності скачування означає менше кроків і часу, необхідних для взаємодії користувачів з додатком,
 • швидший процес індексації прогресивних веб-додатків, що добре для пошукової оптимізації;
 • можна додавати push-повідомлення, що підвищує залучення користувачів і збільшує коефіцієнт конверсій.

Переваги Progressive Web Apps для користувачів:

 • хоча PWA можна встановити як іконку на екрані, їх не потрібно завантажувати з App Store чи Google Play, так як вони запускаються миттєво з браузера;
 • PWA можна знайти за допомогою пошуку в Інтернеті, оскільки вони індексуються Google;
 • в той час, як оновлення нативних додатків може бути проблематичним, прогресивні веб-додатки завжди оновлюються самостійно без будь-яких зусиль з боку користувачів;
 • PWA працює на всіх пристроях: смартфонах, планшетах і навіть настільних комп'ютерах;
 • push-повідомлення можуть відправлятися, що є зручним способом залишатися в курсі;
 • використання кешованих даних з попередньої онлайн-активності дозволяє працювати офлайн, що важливо в умовах відсутності підключення до Інтернету.

Чат-боти зі штучним інтелектом 

Штучний інтелект зараз привертає багато уваги і застосувується в різних сферах. TechEmergence, платформа дослідження ринку штучного інтелекту, провела дослідження, визначивши, в яких галузях переважатиме штучний інтелект через 5 років. Чатботи і віртуальні агенти виявилися на першому місці.

В майбутньому компанії будуть менше відчувати затребуваність в наймі людських ресурсів, а натомість покладатимуться на штучний інтелект для виконання обов'язків обслуговування клієнтів. Gartner прогнозує, що до 2020 року клієнти здійснюватимуть 85% своїх взаємодій з компаніями без людського залучення. Навіть на теперішній момент тисячі компаній вже використовують чат-боти зі штучним інтелектом, і це число збільшуватиметься. Gartner також прогнозує, що до 2020 року штучний інтелект стане 5-тим пріоритетом для інвестицій для більш, ніж 30% головних співробітників з питань інформації.

Своєчасна відповідь і доступність 24/7 є основними перевагами і причинами популярності чат-ботів зі штучним інтелектом. Цей тренд веб-розробки допомагає підприємствам не втрачати своїх потенційних клієнтів і постійно підтримувати зв'язок з наявними. Хоча вчені продовжать роботу над вдосконаленнями, чат-боти з використанням штучного інтелекту вже здатні виконувати когнітивні функції, близькі до людського розуму, такі як навчання і вирішення проблем. Вони можуть консультувати клієнтів, відповідаючи на їхні запитання і направляючи їх на відповідні веб-сторінки, а також здійснюють покупки і замовлення за них. Інтерфейс чат бота здатний створити відчуття, що бесіда проводиться з реальною людиною. Таким чином, в 2018 році користувачі з більшою ймовірністю будуть взаємодіяти з чат-ботами, навіть не підозрюючи про це.

Якщо вам необхідно створити або покращити веб-ресурс відповідно до поточних трендів веб-розробки, тоді звертайтеся до наших ІТ-спеціалістів, які завжди готові допомогти.