Що таке карта сайту Sitemap і для чого вона потрібна — блог DruDesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Що таке карта сайту Sitemap і для чого вона потрібна

Створення карти сайту sitemap.xml — дуже важливий момент внутрішньої оптимізації. Пошукові роботи переміщаються по вашому сайту не аби як. Боти не можуть перескакувати зі сторінки на сторінку, тому вони переходять по посиланнях, які знайдуть на сторінках сайту. Для цього важливо грамотно вибудувати структуру веб-ресурсу, щоб винести основні матеріали в доступні сторінки, і подбати про внутрішні посилання. Чим менше глибина вложеності сторінок, тим вони більше доступні пошуковику. Оскільки під час свого одноразового відвідування пошукова програма проходить по невеликій кількості посилань, власнику ресурсу доводиться чекати поки вона обійде всі його сторінки і виведе їх в пошук. Залежно від обсягу веб-проекту на це може піти від декількох тижнів до декількох місяців (залежить це від кількості сторінок і якості наповнення).

Що таке Sitemap?

Однак є особливий інструмент, який допомагає істотно полегшити роботу його пошукової програми. Для цього власникові сайту пропонується скласти документ під назвою Sitemap. По суті — це список посилань на всі або основні сторінки вашого web-майданчика. Через цей файл пошуковій системі набагато простіше вивчити сайт і пройти по посиланнях для перегляду контенту. Пошуковик за таку «турботу» про себе, відповідає взаємністю — полегшує доступ до сайту іншим користувачам інтернету, іншими словами. піднімає у видачі ресурс.

Як створити Sitemap?

Sitemap — це xml-файл, в якому по черзі перераховуються посилання на всі сторінки сайту. Файл завантажується на сервер в кореневу папку ресурсу, а в спеціальному полі вказується пряме посилання на цей файл. Під час свого чергового відвідування сайту, пошукова програма читає цей файл і швидко проходить по посиланнях, вказаних там.

Є три способи складання sitemap:

  • можна скласти sitemap.xml вручну, але це дуже незручний спосіб;
  • можна згенерувати карту за допомогою спеціальних онлайн-сервісів. Цей варіант зручніший, ніж перший, але трохи не надійний, тому що ви не зможете проконтролювати процес;
  • встановити модуль SitemapXML для автоматичного створення сайтмепа.

Скласти файл можна і вручну, але простіше довірити це досвідченим фахівцям, яким достатньо вказати посилання на сайт і вони підготують відповідний файл. Створивши карту сайту, ви отримаєте наступні переваги:

  • прискориться процес додавання сторінок вашого ресурсу в індекс пошукових систем;
  • пошуковики швидше виявлять будь-які зміни на сторінках сайту;
  • користувачі отримають у відповідь на свої питання свіжий і актуальний контент, а ви, у свою чергу, більше трафіку з пошукових систем.

Тому, якщо на вашому Drupal-сайті ще немає файлу sitemap.xml, обов'язково виправте цю помилку і підвищіть знаходження Вашого веб-сайту в результатах пошукової видачі (SERP).