Сайт на Drupal 6? Подумайте про апгрейд чи підтримку — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Досі маєте сайт на Drupal 6? Подумайте про апгрейд або підтримку

Якщо ваш сайт побудований на Drupal 6, ви, швидше за все, уже чули, що ця версія відомої платформи зі створення сайтів уже застаріла. Шкода, але це факт. З лютого 2016 року Drupal 6 більше не підтримується Друпал-спільнотою та не отримує жодних оновлень, в тому числі і з безпеки. А цей факт робить сайти на Drupal 6 вразливими до хакерських атак.

«Зламати сайт на Drupal 6 — завдання навіть не для гуру, а для «середнього розуму»», — сказав Андрій Постніков, відомий друпаліст і контрибутор ядра в інтерв’ю, яке він дав у гостях в InternetDevels і Drudesk. Він також згадав відомий феномен під назвою «Друпалгеддон», який одного разу поставив під загрозу сайти на Drupal 7 через помилку безпеки, що це теоретично може повторитися на сайтів на Drupal 6.

Звучить дещо загрозливо, але не хвилюйтесь. Сайт на Drupal 6 — це не проблема. Це просто питання, яке потребує певних заходів для вирішення.

Що можуть зробити власники сайтів на Drupal 6?

Як правило, вони розглядають такі варіанти:

Сайт на Drupal 6, сценарій №1: залишити все, як є

Якщо ви не хочете апгрейдити сайт і наполягаєте на тому, щоб залишитися на Drupal 6, ось сценарій для вас. Звісно, жодних оновлень робити не можна буде, адже вони не випускатимуться спільнотою. Але все ж дещо ви можете зробити — налаштувати регулярні автоматичні бекапи. Вони допоможуть відновити сайт у випадку, якщо це буде потрібно. На жаль, більше тут немає чого запропонувати. Хоча існує також варіант 2 для тих, хто не хоче казати «до побачення» шостому Друпалу.

Сайт на Drupal 6, сценарій №2: подумайте про підтримку

Замість того, аби просто чекати на хакерів і створювати плани з відновлення, можете спробувати підтримку сайту на Drupal 6. Звісно, офіційної підтримки від спільноти не буде, але можна найняти Drupal-експертів, які подбають про сайт, тримаючи руку на пульсі останніх проблем та уразливостей Drupal 6. Вони можуть постійно моніторити ситуацію і допомагати уникати втручень та інших неприємностей. Однак, такий варіант передбачає оплату за підтримку, і багато клієнтів все-таки вирішують натомість інвестувати кошти в апгрейд (перехід на нову версію). Так, врешті-решт, апгрейд здається найбільш раціональним і далекоглядним вибором.

Сайт на Drupal 6, сценарій №3: апгрейд до Drupal 7 чи 8

Цей сценарій — найоптимістичніший для сайтів на Drupal 6. І хоча немає чарівної кнопки «апгрейд», а процес в багатьох випадках може бути складним, гра варта свічок! У вас буде версія Друпала з офіційною підтримкою, і ви зможете мати користь з усіх оновлень та почуватися захищено.

Друпал-спільнота офіційно підтримує 2 версії Друпала: останню, яка була випущена, і попередню. Таким чином, зараз «під крилом» у спільноти — Drupal 7 і Drupal 8. Перехід на Drupal 7 — надійний і перевірений варіант, і ця версія буде підтримуватися ще кілька років (аж до виходу Drupal 9). Для Drupal 8 ще не весь функціонал доступний, а апгрейд може обійтися дорожче, але ця версія — революційно нова і має безліч корисних та сучасних цікавинок.

Хоча вибір залежить від конкретних випадків. Для деяких видів сайтів апгрейд до Drupal 8, навпаки, обійдеться дешевше, адже в ядрі нової версії є передбачений для конкретних потреб функціонал. Тож, залежно від складності та типу сайту, можна порекомендувати одне з рішень як найбільш вдале саме для вас.

Служба підтримки сайтів Drudesk регулярно стикається з сайтами на Drupal 6, тож просто довіртеся нам та нашому досвіду. Покажіть нам свій сайт — і ми порекомендуємо, що з ним краще зробити. І не лише порекомендуємо, а й втілимо все це в життя. Ваш сайт на Drupal 6 з нетерпінням чекає!