Ризик ігнорування оновлень Drupal — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

“Ні” ігноруванню нових оновлень Друпал!

Ми вже цілу вічність обговорюємо апдейти Друпалу, та що, якщо ми скажемо, що існують люди, які відмовляються оновлювати всі модулі і просто використовують старі версії?

Модулі Друпалу постійно оновлюються, доповнюються, фіксяться і вдосконалюються. Це вказує на те, що Друпал не стоїть на місці а, девелопери намагаються зробити все, щоб користування ним було якомога приємніше і корисніше. Проте все більше і більше людей взагалі ігнорують більшість апдейтів. Невже це безпечно? І чому вони вважають, що можуть обійтись і без них? Без зайвих балачок, давайте розбиратись докладніше :)

Чому ж користувачі відмовляються від оновлень?

Велика їх кількість
“Оновлення можуть стати справжнім головним болем, якщо так подумати. Їх просто так багато! І, звісно, все потрібно оновити в то й же час, все за законом жанру. І так легко загубитись серед того, що ти вже оновив, а що ще ні. Одна морока!”

Час
Насправді, оновлення всього займає досить велику кількість часу. Потрібно прочитати всі замітки про те, що виправили, навіщо саме оновлення, як воно працює і таке інше. Якщо ви, звісно, не вирішите найняти професіонала, щоб зробив всю роботу за вас.

Невидимі оновлення
Люди часто просто не розуміють всю важливість оновлень. Їхня логіка досить проста: якщо сайт і так працює, навіщо його взагалі чіпати? Різниці ж ніякої!

Давайте ж поглянемо чому така позиція може “вилізти боком”.

Якими ж є ризики ігнорування оновлень Drupal?

  1. Почнемо ж з найважливішого — пробоїни в безпеці. Майже кожне оновлення Друпалу фіксить певні баги і недоліки в системі безпеки. Якщо ви використовуєте лише старі версії модулів, ви наражаєте свій сайт на ризик бути взламаним. Друпал відомий тим, що є найбезпечнішою CMF серед усіх, проте варто зрозуміти, що це досягається лише через постійне вирішення усіх проблем і недоліків, тобто, через оновлення.
  2. Багато людей знає про ризики пов’язані з безпекою, тому й оновлюють модулі вибірково. Вони відбирають лише ті з них, які мають відношення до безпеки і нехтують звичайними апдейтами, вважаючи, що цього буде достатньо для повної захищеності і функціональності їхнього сайту. Тут постає проблема: сумісність. Якщо деякі з модулів оновлені, а інші — ні, вони часто не здатні в повній мірі працювати разом. Виникають помилки і ще більше мороки.
  3. Модулі оновлюються не просто так. Девелопери додають нові функції та можливості і ще одним ризиком є шанс пропустити щось дійсно круте і корисне. Те, що зробить ваш сайт чи додаток набагато зручнішим і, тому, популярнішим.
  4. Дехто вважає, що необов’язково встановлювати оновлення, так як це ніяк не впливає на те, як працює той чи інший сайт чи додаток. Як би не так! Деякі апдейти роблять їх стабільнішими та швидшими.
  5. Витрата грошей. Так, ви не помилились. Ви можете думати, що встановлення оновлень Друпал є досить дорогим, однак в реальності — в кінці кінців ви можете влетіти в копієчку, намагаючись потім повернути свій сайт до життя.

Звісно, оновлювати ваш Drupal сайт чи ні — це ваш вибір і ми не можемо і не хочемо вам нічого нав’язувати. Однак ми зробили все можливе, щоб дати вам хорошу пораду та впевнитись, що ви розумієте всі ризики і можете прийняти правильне та виважене рішення. Проте, якщо вам потрібна професійна допомога в оновленні ваших модулів, звертайтесь до нас! :)