Редизайн сайту без втрати позицій — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Як зробити редизайн сайту без втрати SEO-рейтингу і трафіку

Якщо ви відчуваєте, що ваш сайт працює неналежним чином або вже не сприяє ефективному розвитку вашого бізнесу, значить, настав час змін для вашого веб-ресурсу. Що ж обрати: редизайн, апгрейд чи перехід на іншу платформу? Це залежить від того, чи дизайн, чи функціонал не відповідає потребам і якою мірою. Якщо ви знайшли причини для редизайну веб-сайту, тоді ви повинні розуміти, що це означає зміну не тільки зовнішнього вигляду. Багато людей не підозрюють, що зміна макета або додавання нових веб-сторінок і посилань, як і видалення старих впливає на SEO. Отже, якщо ви хочете порадувати своїх користувачів оновленим дизайном, не втративши при цьому позицій на сторінці результатів пошуку, тоді наша стаття підкаже, як цього досягти.

Редизайн без шкоди для SEO

Не проводьте роботи безпосередньо на живому сайті

Не рекомендується вносити неперевірені зміни в дизайні (як і будь-які зміни) прямо на сайт, тому що щось може піти не так. Найбезпечніший спосіб — проводити всі роботи на окремій копії. Пізніше, коли процес редизайну буде завершено і схвалено, переносьте зміни з робочої версії на живий сайт. Таким чином ні ваш сайт, ні ваші користувачі не постраждають.

Використовуйте 301 редирект при зміні URL-структури

Намагайтеся зберегти первісну структуру URL-адрес настільки, наскільки це можливо. Однак, це часто не вдається при редизайні. У таких випадках необхідна 301 переадресація. Це спосіб проінформувати пошукові системи про те, які з ваших старих сторінок були переміщені на нові URL-адреси. Таким чином нові сторінки будуть проіндексовані замість відповідних старих.

Перенаправлення 301 забезпечують правильну роботу всіх закладок, внутрішніх посилань, посилань з соціальних мереж та інших веб-ресурсів на ваші старі сторінки. Редіректи також захищають користувачів Інтернету від небажаного повідомлення про помилку 404 і дозволяють їм використовувати ваші нові сторінки, збільшуючи цим органічний трафік. Таким чином, 301 переадресація дозволяє не втрачати ні рейтингу, ні користувачів.

Подбайте про зворотні посилання

Зворотні (або вхідні) посилання направляють користувачів з інших сайтів на ваш. Наявність багатьох зворотних посилань означає підвищення обізнаності про ваш сайт і бізнес, що допомагає залучити більше клієнтів. Звичайно, було б великою втратою перетворити придбані і накопичені за роки зворотні посилання на недійсні через редизайн і зміну URL-адрес.
Щоб уникнути цього ви можете зв'язатися з усіма власниками сайтів, що містять зворотні посилання (або, принаймні, з найважливішими), і попросити їх оновити посилання. Однак, цей сценарій не завжди можливий. Більш реальним способом буде встановкалення 301 редиректів.

Зробіть редизайн сторінки 404

Практично завжди при редизайні сайту виникає кілька сторінок 404. І це нормально, просто треба підготуватися до цього заздалегідь. Хороший дизайн сторінки 404 повинен не залишати ваших користувачів безпорадними, а показувати їм вихід, направляючи їх на інший контент на вашому сайті. Зазвичай це кнопка або гіперпосилання, що ведуть на домашню сторінку. Однак, більш корисним буде вставити також меню або вікно пошуку. Це дозволить користувачам скоротити шлях, перейшовши безпосередньо до певної частини вашого сайту. Якщо у вас не було лінка на домашню сторінку, меню чи пошукового рядка на сторінці 404 на старому сайті, подумайте про додавання їх на новий сайт.

Якщо ваш редизайн включає зміну логотипа, або колірної гами, або символів бренду або загального стилю, наприклад, перехід зі скеоморфізму на плоский дизайн або щось в цьому роді, то дизайн вашої сторінки 404 повинен бути приведений у відповідність з дизайном інших сторінок на веб-сайті для підтримки гармонії і цілісності.

Проявіть креативність. Оскільки повідомлення про помилку «Сторінку не знайдено» має негативну конотацію, спробуйте змусити своїх користувачів посміхнутися, помістивши приємне зображення. Також можете розважити їх нескладної грою. Погляньте на приклади креативних сторінок 404 та надихніться на створення власного цікавого дизайну.

Перегляньте й оновіть файл robots.txt

Файл robots.txt служить для закриття доступу до сторінок, які ви не хочете обробляти або сканувати пошуковими роботами. Якщо ваша структура URL-адрес була змінена через редизайну сайту, ви повинні відповідним чином оновити і свій robots.txt.

Робоча версія веб-сайту, яка використовується тимчасово до перенесення змін на живий сайт, не повинна скануватися та індексуватися. Інакше це викличе дублювання контенту, що в свою чергу призведе до зниження SEO-рейтингу. Тому, перевірте, чи заблокована ваша робоча версія сайту для пошукових систем за допомогою robots.txt.

Оновіть ваш файл XML sitemap

Після того, як ви подбали про сторінки, які не треба індексувати, час подумати про ті, які потрібно. Оновіть ваш файл XML sitemap зі списком адрес, якщо вони змінилися. Потім оновіть sitemap в Google Search Console. Це допоможе пошуковим системам правильно проіндексувати ваш веб-сайт, на якому відбувся редизайн.

Оптимізуйте контент веб-сайту

Добре оптимізований контент допомагає пошуковим роботам краще зрозуміти, про що ваша сторінка, видати точніші результати користувачам, які вводять ключові слова в пошук, і привести їх на ваш сайт.

Якщо ви додали нові сторінки або змінили контент на старих, не забудьте прописати мета-назви і мета-опису, які відповідають поточному змісту.  Якщо є зображення, не забудьте про релевантні ALT-атрибутах, адже багато людей здійснюють пошук за зображеннями. Також важливо враховувати формат і розмір фото-, відео- і аудіоконтенту, щоб він завантажувався швидко, не змушуючи користувачів чекати.

Якщо ви помітили, що деякі старі сторінки не приносять бажаного результату, тоді редизайн — це шанс дооптимізувати наявний неефективний контент. Наприклад, додайте популярні слова, які часто шукані користувачами мережі. Google веде таку статистику і в його Search Console можете знайти рейтинг ключових слів.

Ми згадали основне, на що варто звернути увагу. Якщо вам потрібні професіонали для управління процесом редизайну вашого сайту або фахівець з SEO для забезпечення високого рейтингу під час редизайну, тоді звертайтеся до нашої команди.