Переваги і приклади односторінкових сайтів — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Односторінковий сайт: переваги і приклади

Чи може односторінковий дизайн вдало конкурувати з багатосторінковим? Чи може одна сторінка бути настільки ж ефективною, як і багато сторінок разом узятих? Ми згадували, що односторінкові сайти є одним із трендів веб-розробки 2018 року і в даний час зростають в кількості. То в чому ж секрет їх популярності? Розгляньмо переваги  односторінкових сайтів для вас і ваших клієнтів. Ми також підготували 15 яскравих прикладів односторінкових сайтів, щоб продемонструвати, наскільки привабливими вони можуть бути, і щоб надихнути вас на створення власних.

Переваги односторінкових сайтів

Економія часу і коштів

Оскільки односторінковий сайт є невеликим і простим, без складної структури і функціоналу, його розробка та дизайн займають менше часу, ніж багатосторінкового. Швидше створення сайту означає швидший час його виходу на ринок і швидше отримання прибутку.

Більше того, односторінковий сайт здатний не тільки принести прибуток раніше, але і заощадити витрати, оскільки його розробка, хостинг та подальша підтримка набагато дешевші.

Економічна вигідність — це значна перевага для стартапів і невеликих або нових підприємств з обмеженим бюджетом. Тому, багато фрілансерів і невеликих агентств використовують односторінковий сайт, щоб розповісти про свої послуги і показати портфоліо виконаних робіт (наприклад, http://sergiopedercini.com/). Багато кафе і барів мають односторінкові сайти, щоб ділитися своїми меню і контактами, іноді навіть подіями та іншою інформацією (наприклад, http://jacksbarlondon.co.uk/). Пізніше ви можете розширити свій сайт, додавши нові сторінки в будь-який час, коли відчуєте таку потребу і зможете собі це дозволити.

Висока залученість користувачів і високий коефіцієнт конверсії

Односторінковий сайт здатний конвертувати краще, ніж багатосторінковий сайт, незалежно від того, яка ваша мета: продавати товари, послуги, підписки, просувати кампанії чи формувати списки електронних пошт для розсилки. Це пов'язано з тим, що усунено основні перешкоди для високої конверсії.

Простота навігації і структури дозволяє вам чітко передати суть відвідувачам. Ваші користувачі можуть легко дослідити ваш односторінковий сайт, швидко знайти те, що вони шукають, і розібратися, яким чином виконати дію, в якій ви зацікавлені.

Крім того, повільна швидкість завантаження, з якою користувачі можуть стикатися на багатосторінковому сайті кожен раз, коли намагаються відкрити нову сторінку, призводить до поганого користувацького досвіду і високих показників відмов. Оптимізувати швидкість завантаження легше, швидше і дешевше на односторінковому сайті, адже він містить менше елементів. Сайт, що не заставляє своїх відвідувачів чекати, спонукає довше на ньому залишатися і охочіше з ним взаємодіяти.

Функція прокрутки, що подобається користувачам

Користувачі надають перевагу залишатися на одній і тій самій сторінці, прокручуючи її вниз замість того, щоб відкривати багато вкладок і чекати завантаження кожної окремої сторінки. Багато досліджень доводять, що користувачі мережі часто скролять. Гортання стрічки новин у Facebook, Instagram та інших соцмережах привчили сучасних людей багато скролити. Прокручування настільки легке і природне, що люди люблять і звикли це робити.

Однак, якщо ви все ще переживаєте, чи прокручуватимуть донизу ваш односторінковий сайт, то можете використати панель навігації. Для цього розділіть контент на секції і створіть панель меню, здатну переміщатися, щоб бути доступною на кожному етапі прокрутки. Клікання на ці розділи перенесе користувачів у потрібне місце, прискоривши процес прокрутки. Зверніть увагу, що в даному випадку клікання не переводить на іншу сторінку, а лише на частину тієї самої сторінки, що забезпечує швидке завантаження контенту.

При цьому URL-адреса може або залишатися тією ж, або додавати знак # і назву розділу після слеша (наприклад, http://penandquill.net/#snacks-menu) Таким чином, ви надаєте користувачам вибір: кликати і перестрибувати або прокручувати послідовно.

Позитивний користувацький досвід на мобільних пристроях

При роботі в мережі з мобільних пристроїв користувачі зазвичай знаходяться в незручних умовах, таких як струшування в громадському транспорті, на відміну від комфортного столу і стільця біля персонального комп'ютера. Оскільки життя стає швидшим, все більше людей користуються інтернетом на ходу. Тому вони почуватимуться вдячними і лояльними до вашої компанії, якщо ви зрозумієте цю специфіку і зробите свій сайт зручним для користування на мобільних пристроях.

Скролінг, обов'язкова функція односторінкових сайтів, особливо зручна, коли справа стосується мобільних пристроїв, адже клікання по екрану маленького гаджету трохи проблематичне для користувачів з нетонкими пальцями. Крім того, більшість темплейтів і тем для односторінкових сайтів є респонсивними за замовчуванням і їх не треба зумити, щоб збільшити. Якщо у вас не так, то адаптувати сайт до мобільних пристроїв простіше, якщо він складається лише з однієї сторінки, ніж з багатьох.

15 прикладів односторінкових сайтів для натхнення

http://mcwhopper.com/

mcwhopper.com

http://cafefrida.ca/

cafefrida.ca

https://initiative.com/

initiative.com

http://pitch.csspiffle.com/

pitch.csspiffle.com

http://airnauts.com/

airnauts.com

http://dangerousrobot.com/

dangerousrobot.com

https://www.montagebook.com/

dangerousrobot.com

http://www.reverenddanger.com/

reverenddanger.com

https://www.namesforchange.org/

namesforchange.org

http://www.hashtago.com/

hashtago.com

https://getrest.co/

getrest.co

http://www.flatguitars.com/

flatguitars.com

http://everylastdrop.co.uk/

everylastdrop.co.uk

http://michalweigel.cz/

michalweigel.cz

http://aflorez.ch/

aflorez.ch

Ну що, надихнулися для створення власного чудового односторінкового сайту? Якщо ви бачите, що це ідеальний варіант для просування вашого бізнесу чи просто для поширення своєї ідеї через інтернет, то не відкладайте на потім, тим паче, що це досить швидке і недороге рішення, здатне принести плідний результат якомога швидше. Наші ІТ фахівці готові допомогти вам у розробці, розширенні і підтримці односторінкового (як і багатосторінкового) сайту.