Мінімізація файлів HTML і JavaScript з Drupal-модулем Minify — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drupal-модуль Minify: зменшуємо файли, збільшуємо швидкість

Один з непорушних законів маркетингу звучить так: чим швидший сайт, тим більше прибутків він приносить власнику. Все просто: швидкий сайт цінується і користувачами, і пошуковими системами, що збільшує трафік та рівень конверсії. Оптимізація швидкості також працює за своїми власними законами — наприклад, чим легший сайт, тим більша його швидкість. Саме тому в нашу колекцію порад з пришвидшення сайтів, поряд з темами про кешування і перенесення JS та CSS у футер, сьогодні додається стаття про мінімізацію файлів сайту та Drupal-модуль Minify. Буде корисно, обіцяємо!

Мінімізація файлів Drupal-сайту: що це таке і для чого це потрібно

Мінімізуючи файли сайту, ви скорочуєте час на їх завантаження. Мінімізація по суті означає, що ви позбуваєтесь деяких не «життєво важливих» символів — наприклад, пробілів, перенесення рядків або коментарів. Ця процедура ніяк не пошкодить ефективності файлів, а просто зробить їх максимально компактними. Єдиний недолік мінімізації — це те, що код стає трохи менш зручним для читання (але при цьому абсолютно працездатним).

Мінімізація файлів і стискання файлів

Мінімізація — це не те саме, що стискання файлів, вона лише може підсилювати ефект останнього. Власне, вона може підсилювати ефект будь-яких інших маніпуляцій з підвищення швидкодії, які часто застосовуються в комбінації. Коли йдеться про стискання, файли надсилаються з сервера до клієнта в упакованому (стисненому) вигляді, а потім розпаковуються.

Drupal-модуль Minify як один із зручних інструментів для мінімізації файлів

Оскільки одна з переваг Drupal’а — здатність забезпечувати хорошу швидкодію навіть наймасштабнішим сайтам, то не дивно, що в його арсеналі є хороші інструменти для мінімізації файлів. Серед них —  Drupal-модуль Minify.

Модуль Minify створений мінімізувати файли HTML та JavaScript. Він працює згідно з вищеописаним принципом, зменшуючи кількість символів у файлах, щоб вони стали легшими заради підвищення швидкості сайту.

Зменшуючи файли JavaScript, модуль Minify співпрацює з відомим сервісом — GOOGLE Closure Compiler. Minify підходить для мінімізації навіть у випадках, коли йдеться про ядро або ж кастомний JavaScript. Ще одна його перевага — це те, що він не має обмежень щодо версії Drupal. Модуль Minify добре працює разом з модулем Boost.

Minify: експрес-інструкція з використання від творців модуля

  • Після встановлення та увімкнення модуля оберіть Minify HTML і Use Minified JavaScript files в налаштуваннях на сторінці Configuration. Натисніть “Save”.
  • Опція Minify JavaScript files зробить більше для швидкодії вашого сайту, аніж Use Minified JavaScript, тож оберіть саме її вгорі сторінки.
  • Якщо у вас уже увімкнений модуль Boost, очистіть його кеш, щоб оновити сторінку з модулем Minify.

Ось так ви можете мінімізувати файли і максимізувати швидкість сайту, а, відповідно, й ті плоди, які він може вам принести. Ми пропонуємо вам також хороший спосіб мінімізувати ваші зусилля в цьому процесі ;) Просто зв’яжіться з командою Drudesk, і ми допоможемо вам зі встановленням та налаштуванням модуля Minify. Оскільки це лише один із способів прискорити сайт, рекомендуємо вам також аудит швидкодії від наших експертів, який виявить усі інші можливості допомогти вашому сайту «розправити крила». Мінімум клопотів, максимум результату!