Інтернет-магазин на Drupal 6? Розгляньте варіанти міграції — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Інтернет-магазин на Drupal 6: причини та варіанти для міграції

Жити в епоху онлайн-комерції — просто дивовижно, особливо завдяки платформам на кшталт Друпала, які чудово підходять для інтернет-магазинів. Навряд чи існує товар, який не можна знайти в інтернеті з будь-якого куточка світу. Мабуть, за винятком товарів, знятих з виробництва. Це у чомусь нагадує Drupal 6 — застарілу версію Друпала. Ви все рідше зможете зустріти в мережі магазини на Drupal 6. Вони мігрують на новіші версії, оскільки Drupal 6 більше не дає їм того, на що вони заслуговують. Сьогодні поговоримо, чому це так і які є варіанти для перенесення інтернет-магазину магазину з Drupal 6.

Чому інтернет-магазини на Drupal 6 є застарілими

Через кілька місяців після релізу Drupal 8 настав сумний день для власників сайтів на Drupal 6. Ми маємо на увазі оголошення про припинення підтримки Drupal 6 (EOL) від 24 лютого 2016 року. Все в рамках правил Drupal-спільноти — підтримуються лише поточна і попередня версії, якими на сьогоднішній день є Drupal 8 і Drupal 7.

Припинення підтримки Drupal 6 означає, що він більше не отримує оновлень, в тому числі і оновлень безпеки. Якщо коротко, це призводить до слабкості захисту від хакерів і до нестачі потрібного функціоналу.

Інтернет-магазинів це торкається ще в більшій мірі, ніж інших сайтів. Безпека — це для них все, адже вони мають справу з онлайн-платежами. Крім того, постійно з’являються нові варіанти оплати для магазинів на Drupal та безліч інших новинок, але все це обходить Drupal 6 стороною.

Drupal-магазини зазвичай базуються на Ubercart або Drupal Commerce, двох чудових модулях, які представляють повноцінні платформи для інтернет-комерції. В часи Drupal 6 існував тільки Ubercart. Звісно, його шоста версія застаріла разом із Drupal 6. Додаткові модулі для розширення функціоналу спіткала така ж сумна доля.

Однак, сумувати немає причин, адже все можна виправити шляхом апгрейду сайту і перенесення всього контенту. Навіть більше — є дуже гарні новини. Щоб допомогти своєму сайту «піднятись вище», ви маєте вибір між Ubercart і Drupal Commerce.

Варіанти міграції для Drupal 6 інтернет-магазинів

Міграція на Ubercart 3 (Drupal 7)

Оскільки ваш магазин на Drupal 6, швидше за все, побудований на Ubercart, є можливість лишатися далі з Ubercart і користуватись всім звичним та зручним для вас. На сьогоднішній день UC має стабільну версію для Drupal 7, до якої можна оновитись.

Ubercart був першим рішенням для Drupal-магазинів і фактично дав життя Drupal Commerce. UC цінується завдяки простоті, що робить його гарним вибором для невеликих магазинів та користувачів, які не мають технічного бекграунду. При цьому він «з коробки» пропонує все, що потрібно, аби швидко запустити магазин.

Вірні прихильники Ubercart відзначають гнучкість у створенні товарів, легке налаштування каталогів, зручну обробку замовлень і так далі. А додаткові контрибні модулі дадуть вам ще більше.

Однак, тут є велике «але». Схоже, що UC певною мірою залишається осторонь інновацій. Версія для Drupal 8 знаходиться в стадії «альфа» з 2016 року, тож вона ще не повністю готова для живих сайтів, і процес розробки не демонструє ознак прискорення.

Міграція на Drupal Commerce 1.0 або 2.0 (Drupal 7 або Drupal 8)

Інша можливість — перестрибнути на Drupal Commerce, у чому дуже корисним може бути модуль Commerce Migrate Ubercart.

Drupal Commerce швидко підкорив світ веб-розробки, вперше з’явившись для магазинів на Drupal 7. Зараз він в центрі уваги спільноти і акумулює найсвіжіші ідеї. DC вважається дещо складнішим за UC, але інша сторона медалі — безмежні можливості з налаштування.

DC давно повністю готовий для Drupal 7 (версія Drupal Commerce 1.0), а з вересня 2017 року — і для Drupal 8 (версія Drupal Commerce 2.0).

Остання надзвичайно приємно здивувала усіх покращеними API для інтеграції платіжних систем, чудовим функціоналом щодо акцій та знижок, гнучкими сторінками оплати товару, автоматичними обчисленням податків, можливостями створювати мультимагазини, зручними Twig-шаблонами і так далі. Безліч свіжих модулів для Drupal Commerce 2.0 з’являються щодня.

Таким чином, саме міграція на Drupal Commerce 2.0 виглядає найбільш спокусливим рішенням серед усіх. Звісно, для переходу з «шістки» на «вісімку» потрібно буде трохи більше часу, але це виправдовує себе завдяки інноваційності.

Крім того, інтернет-магазини на Drupal Commerce 2.0 будуть паралельно насолоджуватись новинками Drupal 8, такими як принцип “mobile-first”, мультимовність, зручна інтеграція зі сторонніми сервісами, веб-доступність для всіх, легкість редагування контенту, швидке розгортання і так далі.

Висновок

Ваш магазин хоче дати вам набагато більше — лише допоможіть йому оновитися. Зв’яжіться з командою Drudesk для бездоганного процесу міграції з Drupal 6! У кращих традиціях інтернет-комерції, ваш свіжий сайт буде доставлено вам якнайшвидше, щоб ви могли «розгорнути упаковку» і насолоджуватись!