Маркер даних від Google “Data Highlighter”: переваги і недоліки — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Google Data Highlighter: швидкі і зручні структуровані дані без написання коду

Існує величезна кількість сторінок в Інтернеті, але найбільш важливими та популярними є ті, що лідирують на сторінці результатів пошуку (SERP). Проте, якщо вам вдалося потрапити в топ-список пошукової видачі Google, не поспішайте розслаблятись. Основна мета полягає в тому, щоб утримати увагу користувача та збільшити число кліків і трафік сайту. В одній з наших статей ми вже згадували про важливість набору інструментів Google Search Console для оптимізації вашого сайту. Сьогодні ми хочемо продовжити тему SEO і представити вам один із корисних інструментів, а саме маркер даних DataHighlighter для роботи із структурованими даними.

Маркер даних Data Highlighter від Google: основні функції

Ми всі знаємо, що структуровані дані є надзвичайно важливими для пошукової оптимізації сайту. Це допомагає Google краще «зрозуміти» контент сайту. Позначаючи важливі поля на сторінках вашого сайту, ви можете поліпшити зовнішній вигляд ваших структурованих даних і підвищити свій рейтинг в результатах пошуку. З цією метою Google розробив зручний інструмент для звичайних користувачів, який називається Data Highlighter. Маркер є однією з основних можливостей Google Search Console, що дозволяє виділяти структуровані дані на вашому веб-ресурсі без необхідності використання будь-якого коду. Цей інтерактивний інструмент підказує Google, яка інформація подана на сторінці і які саме дані є найважливішими (місце, час, назва події, ціни та інші характеристики). Все це може розглядатись як розширений сніппет для пошукового запиту. Інструмент Data Highlighter підтримує ряд структурованих даних: Події, Додатки, Ресторани, Фільми, Книги, Продукти, Статті та ін.

Це звучить досить просто, чи не так? Однак, Data Highlighter не є досконалим інструментом. Тепер маркер є предметом жвавих дискусій серед багатьох звичайних користувачів. Нижче наведено список плюсів і мінусів цього інструменту, які допоможуть вам прийняти рішення, чи використовувати його для роботи із структурованими даними на вашому сайті, чи ні.

Переваги Data Highlighter

  • Data Highlighter — це безкоштовний Google-інструмент. Ви можете заощадити кошти і почати користуватись перевагами маркеру прямо зараз.
  • Цей метод дає велику можливість для швидкої розмітки різних типів структурованих даних — ваших подій, різних продуктів, статей та ін.
  • Маркер даних є дуже корисним, якщо ви не володієте знаннями кодування або не маєте додаткових коштів, щоб залучити розробників для забезпечення всіх налаштувань на вашому сайті.
  • Data Highlighter — дуже зручний в роботі із структурованими даними і під силу навіть початківцям. Використовуючи його, ви можете підвищити позиції вашого веб-сайту на SERP.

Недоліки Data Highlighter

  • Це займе деякий час, щоб Google повністю “зрозумів” шаблон ваших структурованих даних. Ви повинні застосувати Data Highlighter на багатьох веб-сторінках до того, як пошукова система покаже ваші структуровані дані найбільш привабливими.
  • Якщо ви зробите які-небудь зміни в кодуванні на вашому сайті, це призведе до виходу із ладу маркера даних. В такому випадку, вам потрібно буде почати з нуля і відновити повністю свої сніппети.
  • І останній, але не менш важливий недолік — маркер підходить тільки для Google. На жаль, інші пошукові системи, такі, як Yahoo, Yandex або Bing, взагалі не матимуть можливості використовувати ваші структуровані дані. Очевидно, що це може мати поганий вплив на успіх вашого онлайн-бізнесу.

Беручи до уваги всі аргументи за і проти, ви можете визначити чи маркер даних від Google Data Highlighter є доцільним інструментом для роботи із структурованими даними та для SEO вашого сайту в загальному. Якщо маєте можливість, довірте всі питання стосовно оптимізації сайту надійному хостингу. Але в разі, якщо це просто тимчасове рішення або ви маєте невеликий бюджет, інструмент Data Highlighter є виграшним рішенням.

Ми сподіваємося, що подана нами інформація є вагомою для вас, тим самим сприятиме створенню кращих структурованих даних в результатах пошуку. Щоб полегшити завдання, ви завжди можете розраховувати на нашу команду веб-підтримки. Зв'яжіться з нами і ми зробимо всі налаштування!