Який вибрати фон для сайту — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Обираємо фон для вашого веб-сайту: чорний чи білий?

Вибір кольорової гами впливає на продуктивність сайту. Ми вже описували теми для бізнес-сайтів, а тепер вирішили визначити, який же фон кращий: чорний чи білий.

Психологія кольору

Галузь психології, яка вивчає сприйняття кольорів нашим мозком називається психологією кольору. Знаючи ментальний та емоційний ефект, який мають конкретні кольори на людей, можна вплинути на прийняття ними рішень у різних сферах соціального життя.

Білий — колір чистоти, світлості, святості, невинності, спокою, миру, а також повноти та цілісності. Весільна сукня традиційно є білою, а чорна кішка, що перебігла дорогу, вважається поганою прикметою, але цей колір означає не лише смуток, але й вишуканість та елегантність, згадайте, наприклад, славнозвісну «маленьку чорну сукню» Коко Шанель. Також чорний асоціюється з таємничістю, чимось прихованим та незвіданим, він створить атмосферу загадковості, навіть магії.

Якщо на передньому плані текст

Ви можете уявити сайт, в якому взагалі не присутній текст? Гадаємо, це неможливо. Чим більше текстової інформації ви поміщаєте, тим важливішою є її здатність бути прочитаною.

У кожного є улюблений колір чи декілька кольорів. Смак визначає, який фон сайту гарніший, а наука анатомія визначає, який фон зручніший для наших очей. Розгляньмо результати деяких досліджень.

Читання учасників експерименту, проведеного 1980 року було на 26% більш точним, без помилок, коли вони бачили написане чорним по білому.

Майже половина населення Землі має астигматизм. Британськими вченими було встановлено, що цим людям важче даються білі літери на чорному тлі. Зіниці розширюються, щоб прийняти більше світла, і таким чином створюється ефект ореолу. Білі букви виглядають розмитими, нечіткими, вимагаючи більшої зосередженості на них. Це втомлює око та знижує швидкість читання.

Ці дослідження не втратили актуальності, але, якщо ви сумніваєтесь, наведемо ще одне 2007 року. Німецькі вчені Бучнер та Баумгартнер вимірювали вплив кольорів на ефективність читання уже з екрана. Результати були такими ж: чорний текст на білому дав вищі показники.

Якщо на передньому плані зображення

Чорний надає ефекту глибини, допомагає сфокусуватися на картинці, усуваючи всі візуальні перешкоди. Він створює враження ваги та важливості.

Білий додає простору та об’єму. Фотографії та різного роду графічні об’єкти вашого сайту, розміщені на білому фоні, мають бути холодних кольорів та темних тонів для контрасту.

Чорна кішка чи біла кішка: якщо вона ловить мишей, то це хороша кішка (китайське прислів’я)

Як чорний, так і білий фон веб-сайту може виявитися вдалим рішенням, якщо застосувати його правильно. Якщо на вашому сайті переважає текстова інформація, тоді радимо не втомлювати очі читачів та обрати білий фон, а якщо переважають графічні елементи яскравих світлих тонів, тоді чорний фон якнайкраще їх виділить.

Досі не визначилися? У такому випадку оберіть одразу обидва варіанти, поділивши сторінку сайту на відповідні частини з різним контентом, до речі, вертикальний спліт екрану зараз у тренді. Таким чином ви розділите різнотипну інформацію.

чорно-білий фон для сайту

Також можна створити фон, який змінюється, наприклад, в залежності від пори доби (білий удень, а після певної години вечора — чорний) чи в залежності від певних змін на сайті, на яких ви хочете наголосити.

Замовте графічну підтримку і наші спеціалісти оформлять фон та інші складові вашого сайту. Прийміть правильне рішення стосовно вибору фону та компанії, яка втілить ваш задум.