Drupal-модуль Image Lazyloader для оптимізації швидкості сайту — Блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drupal-модуль Image Lazyloader: «ліниві» зображення, продуктивний сайт!

Чудові новини: численні дослідження доводять, що лінь — це природна реакція людини, яка допомагає зберігати енергію. Гарне виправдання для ледарів, якими ми всі без винятку іноді буваємо. Однак, зараз для вас є хороший стимул перебороти позіхання і продовжити читати статтю. Ми розкажемо, як «ліниві» зображення збережуть енергію вашого сайту і збільшать швидкість завантаження сторінок, порадувавши як ваших користувачів, так і пошукові системи. Ми також опишемо відповідний інструмент, який за це відповідає і зробить всю роботу за вас. Як бачите, лінь — дійсно продуктивний двигун прогресу та нових винаходів ;)

Потрібна хороша швидкість сайту? Приділіть увагу зображенням

Перш за все потрібно зауважити, що оптимізація зображень — один із наріжних каменів швидкодії сайтів. Здійснюючи аудит швидкості веб-ресурсів, ми часто знаходимо причини їх повільності, пов’язані зі зображеннями.

На щастя, все можна виправити. Немає потреби обирати між привабливістю сайту, яку йому подарують гарні картинки, та його високою швидкістю. Можна насолоджуватись і тим, і тим — завдяки рішенням, які пропонує Drupal.

Легка оптимізація зображень з Drupal-модулем Image Lazyloader

Модуль Image Lazyloader пропонує розумний підхід до керування картинками, який дуже цінують розробники. Він називається «ліниве завантаження». Його суть у тому, аби не завантажувати зображення, поки вони не показуються безпосередньо у вікні браузера користувача.

Ця ідея збереження ресурсів — геніальна і проста водночас. Вона зустрічається скрізь. Автоматичні карусельні двері відкриваються тільки тоді, коли хтось до них підходить. Автоматичні сушарки вмикаються тільки тоді, коли хтось наближає до них руки. Чому ж картинки не можуть вантажитись тільки тоді, коли вони потрапляють в безпосереднє поле зору користувача на екрані? Саме це вони і роблять завдяки модулю Image Lazyloader.

Модуль може збільшувати швидкість завантаження сторінок в рази. Це особливо цінне рішення для сайтів, де багато зображень. Image Lazyloader автоматично активізує «ліниве завантаження», незалежно від кількості картинок.

Модуль Image Lazyloader: поради щодо встановлення і використання

Творці модуля рекомендують наступні кроки для встановлення модуля:

  • Завантажте і встановіть модуль Image Lazyloader, а також модуль Libraries, який є залежністю для гілки 2.x, у sites/all/modules/contrib
  • Завантажте echo library і розмістіть тут:sites/all/libraries (echo.js і echo.min.js повинні бути в sites/all/libraries/echo/dist)
  • Увімкніть модуль Lazyloader
  • Почистіть кеш

Налаштування дозволяють вмикати і вимикати ліниве завантаження (що корисно для тестування). Ви можете встановити відстань зображення до вікна браузера, а також визначитись із картинкою-плейсхолдером. Спеціальна іконка завантаження показує, коли каратинки не повністю завантажені. Також можливо обрати сторінки, які не будуть брати участь у лінивому завантаженні.

Для кращих результатів рекомендується версія Drupal 7.12 і вище. Варто також ретельно протестувати Lazyloader, перш ніж вмикати його на живому сайті.

А ось модулі, схожі на Lazyloader: Block Lazyloader, Node Lazyloader, Lazyload, Jail та Lazy Image Loader.

Можуть виникати деякі питання стосовно лінивого завантаження картинок, які виводяться кастомним кодом. Але Drudesk допоможе вирішити будь-який з подібних випадків.

Лінь налаштовувати модуль Lazyloader? ;) Збережіть енергію, звернувшись до Drudesk! Якщо серйозно, то в разі потреби отримати будь-яку допомогу в цьому та інших питаннях оптимізації сайтів, ви можете завжди покластися на нас!