Функціональні можливості обробника шаблонів Twig — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Переконливі аргументи, щоб інтегрувати шаблонізатор Twig в Drupal 8

Пройшло багато часу, відколи вийшла остання версія Друпал. Проте, спільнота не стоїть на місці та часто забезпечує досвідчених розробників та користувачів новинками в D8. Друпал надає чудові можливості та інструменти, щоб зробити ваш сайт максимально доступним або збільшити його швидкість. Зручні контрибні модулі для багатомовності та деякі покращення щодо редагування контенту — також в списку переваг Drupal 8. Одним словом, Друпал може легко задовольнити всі ваші особливі бажання та потреби. Сьогодні ж у вас є можливість дізнатися більше про Twig, зручний у використанні, сучасний потужний інструмент «вісімки».

З 2005 р. шаблонами на Drupal можна було керувати за допомогою PHPTemplate. Тепер Drupal 8 використовує Twig як обробник шаблонів для PHP. Його розробив та підтримує Fabien Potencier, засновник фреймворку Symfony2. Щоб прискорити розробку на Друпал і заощадити час, Twig компілює шаблони для оптимізації PHP-коду. Звичайні файли *.tpl.php замінюються файлами шаблонів *.html.twig. Шаблонізатор Twig дозволяє веб-дизайнерам без будь-яких навичок в PHP модифікувати розмітку веб-сторінки. Очевидно, що це спрощує темізацію в Drupal 8. Це прекрасна альтернатива обробнику шаблонів PHPTemplate. Давайте розглянемо ще деякі переваги Twig.

Аргументи на користь Twig

Стислість

Без сумніву, ви можете знайти проекти, для яких вбудована мова PHP також підійде. Але в порівнянні з нею, Twig має більш стислий синтаксис, що робить шаблони більш читабельними. Він більш зрозумілий і простіший в компіляції. Простіше кажучи, Twig дає можливість створювати більш ефективні шаблони, завдяки чудовому синтаксису, який дуже схожий на синтаксис HTML.

Швидкість

Ви знаєте, що час — це гроші. Сайт, що швидко завантажується, має популярність серед користувачів і дає їм змогу якнайшвидше отримати необхідну інформацію. Швидкий процес розробки сайту також має вагоме значення для успіху всього проекту. Одною з цілей Twig є також найоптимальніша швидкість. Для її досягнення Twig компілює шаблони в PHP-код. Крім того, вищезгаданий, оптимізований та зручний для читання синтаксис також допомагає веб-дизайнерам швидко виконувати свою роботу.

Безпека

Коли мова йдеться про безпеку, це має значення в будь-якому випадку і в будь-якому місці. Безпека вашого веб-сайту настільки ж важлива, як і безпека процесу його розробки. У цьому аспекті Twig має кілька унікальних можливостей:

  • HTML escaping, або автоматичні виведення тексту у форматі HTML — з міркувань безпеки ви можете застосувати автоматичне виведення для частини коду або повністю для всього шаблону;
  • «Пісочниці» — у середовищі «пісочниці» розробник визначає певний обмежений набір фільтрів, тегів та методів об'єктів. Користувач має доступ до нього, що дозволяє використовувати Twig як мову шаблонів для додатків, де користувачі можуть самостійно змінювати дизайн шаблону. Twig здатний оцінювати та автоматично ізолювати будь-який ненадійний код шаблону. Ви можете впровадити «пісочниці» для окремих або для всіх шаблонів.

До речі, бібліотека Twig повністю протестована та схвалена спільнотою. Вона є стабільною і нею можна користуватись при створенні різних проектів (додатків або сайтів). І ми не можемо ще раз не згадати про новий синтаксис. Логічно, якщо ви маєте такий синтаксис із стислими шаблонами, рівень безпеки буде вищим.

Розширюваність

Ця корисна функція може задовольнити всі ваші потреби, чи то вони прості, чи складні. Завдяки гнучкості Twig і відкритій архітектурі ви можете додати нові функції, фільтри, теги, навіть синтаксис та ключові слова. Загалом, можливість розширення забезпечує розробників та веб-дизайнерів кращими інструментами для створення структури їх проекту в Drupal 8.

Наслідування

Як Sensiolabs, творці Twig, стверджують: «Найбільш потужною частиною Twig є наслідування шаблонів». Ви не знайдете цю надзвичайно потужну функцію в деяких інших мовах шаблонів. Справа в тому, що після впровадження Twig вам не доведеться копіювати файли батьківських шаблонів у власні користувацькі шаблони. Ви можете створити базовий макет-розмітку, а потім розширювати чи перевизначати будь-який з її блоків, які ви хочете замінити. Розширюючи шаблон {% extends 'template.html.twig'%}, ви можете редагувати будь-яку частину базового файлу та скоротити кількість файлів шаблонів і коду, необхідних для створення вашої теми.
 
Звичайно, це ще не всі вражаючі можливості обробника шаблонів Twig. Він, як свіже повітря для розробників та веб-дизайнерів, може значною мірою прискорити роботу вашого Drupal-сайту. Тому, інтегруйте Twig, звернувшись до наших експертів вже сьогодні!