Drupal 8 та оптимізація швидкості сайтів — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drupal 8 та можливості з оптимізації швидкодії сайту [Інфографіка]

Drupal 8 та можливості з оптимізації швидкодії сайту

Час прискорити ваш сайт до максимуму, і нехай він летить назустріч задоволеним клієнтам і високим позиціям в пошуковиках! Цей політ буде особливо комфортним, якщо ваш сайт побудований на Drupal 8. У восьмій версії Друпала питанням оптимізації швидкодії  приділено дуже багато уваги. Тож давайте розглянемо можливості прискорення сайтів у Drupal 8.

Секрети оптимізації швидкості в Drupal 8

Перш за все, необхідно відзначити «вічну класику» — універсальні практики для підвищення швидкості сайту, які підійдуть і Drupal 8, і Drupal 7:

  • Видалення зайвих модулів або таких, що сповільнюють ваш сайт;
  • Агрегація CSS та JS-файлів, тобто групування їх з метою зменшити кількість HTTP-запитів (на сторінці Performance або за допомогою модуля AdvAgg);
  • Залучення можливостей кешування (вибір максимального часу кешування в залежності від частоти змін на сайті, а також використання додаткових модулів на кшталт Boost);
  • «Ліниве» завантаження зображень, тобто завантаження тільки тих із них, що знаходяться в першому екрані користувача;
  • Використання спеціальних “image styles” для форматування оригінальних зображень;
  • Застосування багатьох інших способів оптимізації зображень;
  • Впровадження стандарту AMP для блискавичного завантаження сторінок на мобільних пристроях;
  • Використання мереж CDN, які швидко доставляють контент усім користувачам залежно від їхнього географічного розташування;
  • Прискорення видачі сторінок 404 завдяки модулю Fast 404.

Однак, в Drupal 8 також є нові та унікальні можливості з оптимізації швидкодії. Ось деякі з них.

Можливості з оптимізації швидкодії сайту в Drupal 8

Розумне кешування

Кешування, тобто збереження версій сторінок для повторного показу користувачам, — це потужна сила, що дозволяє значно заощаджувати ресурси. Гнучкі підходи до кешування — одна з найкращих рис Drupal 8. 

Ядро Drupal 8 має чудові модулі для кешування. Модуль Internal Page Cache кешує контент для анонімних користувачів. Модуль Dynamic Page Cache кешує контент для будь-яких користувачів і опрацьовує динамічний контент автоматично. Крім того, є багато додаткових Drupal-модулів для кешування.

Один з найкращих винаходів Drupal 8 — метадані для кешування (теги, контексти і “max-age”). Вони допомагають оновлювати кеш вибірково, коли відбуваються зміни на сайті, а також дозволяють розробникам створювати гнучкі варіації кешу.

Big Pipe

А ось неймовірна новинка в ядрі Drupal, яка заслуговує на особливу увагу. Завдяки ній ваші потенційні клієнти не змушені будуть чекати, поки сторінка завантажиться. Модуль BigPipe був експериментальним у «ранньому» Drupal 8, а починаючи з Drupal 8.5.0, став одним з основних модулів ядра. 

Цей модуль дозволяє користувачам миттєво бачити незмінні елементи сторінки, а персоналізовані елементи підтягуються згодом. Ця технологія була запозичена у Facebook, і, враховуючи масштаби цієї соціальної мережі, з вашим сайтом BigPipe точно впорається.

Ультрашвидкість та інтерактивність

Гарячий тренд сьогоднішнього дня — поєднання Drupal із JavaScript-фреймворками (React, Vue, Angular, Node, Ember, Backbone і так далі). Це дарує сайтам винятковий рівень швидкості та інтерактивності. «Вибухові» комбінації Drupal і JavaScript-фреймворками часто використовуються в архітектурі headless Drupal

Все це і багато іншого стало можливим завдяки чудовій здатності Drupal 8 до інтеграції зі сторонніми системами. Drupal 8 має вбудовані веб-сервіси (Serialization, HAL, RESTful Web services і HTTP Basic Authentication). Додаткові помічники на кшталт модулів GraphQL, Subrequests, Consumers та інших, будують ідеальну інтеграцію та додають швидкості.

Висновок

Найкраще рішення з оптимізації швидкодії сайту забере у вас всього кілька секунд! Зверніться до нас і попросіть нашу команду зробити ваш сайт на Drupal 8 неймовірно швидким, оновити сайт до останньої підверсії Drupal 8, або ж створити супершвидкий сайт з нуля.