Як утримати відвідувачів на сайті — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Дієві поради, як втримати користувачів на сайті

Сьогодні інтернет-простір є ідеальним місцем для ведення бізнесу. Тут ви можете знайти основну частину ваших потенційних клієнтів. Однак просто створити хороший, user-friendly ресурс недостатньо для досягнення 100%-го успіху. Втримати відвідувачів на вашому сайті не так просто, як здається на перший погляд. Рано чи пізно ви помітите, що вони покидають вашу сторінку без покупок або замовлень ваших послуг. Отже, ви повинні подбати про багато речей, щоб ваш сайт виглядав привабливим та забезпечити найкращий UX. Сьогодні ми розширимо список ефективних способів залучення клієнтів до вашого сайту та розповімо як втримати користувачів на сайті.

Способи для утримання користувачів на сайті

Зробіть сайт user-friendly

Якщо раніше користувачі мали доступ до Інтернету лише через настільні комп'ютери, тепер все більше людей користуються мобільними пристроями. Це означає, що ви можете бути на зв’язку з вашими клієнтами цілодобово, незалежно від їх місцезнаходження. В той же час це означає, що ваш сайт повинен бути зручним для користування як на комп'ютері, так і на менших екранах. Вже не новина, що фахівці Drupal полегшили це завдання як розробникам, так і користувачам. Його остання версія D8 була розроблена в першу чергу для мобільних пристроїв. У Drudesk ми також можемо допомогти вам легко мігрувати на Друпал 8, якщо ваш сайт досі на Д6 чи Д7.

Збільшіть швидкість завантаження сторінки

Люди надзвичайно зайняті зараз. Час є дуже цінним й користувачі не хочуть витрачати його в очікуванні інформації, яка їм потрібна. Очевидно, що сайт, який швидко завантажується, набагато більше приваблює. Якщо ж ваш завантажується повільно, більшість відвідувачів просто натиснуть кнопку «Назад» і скористаються іншим ресурсом. Щоб запобігти цьому, переконайтеся, що ніщо не сповільнює роботу вашого сайту. Існує безліч хороших способів для покращення роботи вашої веб-сторінки та збільшення її швидкодії (наприклад, перенести сайт на кращу CMS, оптимізувати зображення, скористатись перевагами інтеграції CDN та багато іншого). Якщо ви не знаєте, як це зробити самостійно, зверніться до професійної команди з підтримки сайтів.

Надавайте ключову інформацію на початку

Організуйте дуже добре власні стратегії контент-маркетингу. Якщо відвідувач заходить на ваш сайт, він повинен відразу знайти відповіді на такі запитання: «Де я?» та «Чи це мені потрібно?» Перш за все, коротко дайте інформацію, про що йтиме мова. Це приверне увагу користувачів та переконає їх читати далі. Зробивши це, ви зменшите показники відмов та, принаймні, збільшите середню тривалість перебування на сайті.

Пишіть привабливі title та заголовки

Створення привабливих заголовків — це один з найважливіших кроків, які потрібно зробити, щоб користувачі клікали саме на ваш сайт, тим самим збільшуючи обсяг трафіку. Продумуйте добре назви заголовків та виділяйте на це важливе завдання достатньо часу. Не бійтеся експериментувати з синонімами, цифрами та різними шаблонами заголовків. Зрештою, без ефективних заголовків навіть найбільш інформативний та корисний допис блогу може залишатися непрочитаним.

Створюйте більш читабельний контент

Фактично, люди рідко повністю читають всю інформацію, яка пропонується на будь-якому сайті. Замість цього вони ніби сканують сторінку та вибирають ключові слова та фрази. Якщо ваш контент містить занадто довгі речення, яким нема ні кінця, ні краю, читачі втратять основну ідею та просто закриватимуть сторінку в пошуках набагато простішої інформації, яку легше запам'ятати. Щоб забезпечити чудову читабельність, скористайтесь такими підказками:

  • розділіть свій контент на параграфи, що візуально виглядають краще
  • створюйте захоплюючі підзаголовки і марковані списки, де це необхідно
  • робіть речення короткими та ясними
  • виділяйте ключові слова та фрази напівжирним шрифтом або курсивом.

Ці поради можуть видатись занадто простими, але все ж вони допомагають втримати користувачів, спонукаючи їх дізнатись більше про ваш сайт.

Використовуйте різні види мультимедіа

Ще один чудовий спосіб збільшити час відвідуваності на вашому сайті, — це додавання мультимедійних матеріалів до ваших публікацій, таких, як відеокліпи, слайд-шоу, корисні подкасти, галереї зображень та інші візуальні форми. Це може демонструвати ваші продукти або послуги в якнайкращому ракурсі та покращити конверсію.

Подбайте про навігацію

Найбільший трафік отримується від мобільних браузерів. Отже, ви повинні переконатися, що ваш сайт зручний для перегляду на екранах менших розмірів та задовільняє відвідувачів, які заходять на ваш ресурс за допомогою смартфонів і планшетів, й такий, що має добре організовану навігацію. Важливо, щоб ваш сайт був простим, але й інтуїтивним під час перегляду сторінок. Що також важливо, меню має бути унікальним та легким.

Веб-аналітика

Веб-аналітика є невід'ємною частиною для просування вашого сайту. Встановивши лічильники відвідувань користувачів, ви дізнаєтесь всі дані, що стосуються тривалості перебування на сайті, кількість переглянутих сторінок, показники відмов та іншу важливу інформацію. Є багато чудових інструментів, які допоможуть вияснити, що потрібно оптимізувати на вашому сайті.

Ці чудові поради можуть значно допомогти підвищити ефективність роботи вашого ресурсу. Скористайтесь ними, якщо бажаєте втримати користувачів на вашому сайті якомога довше. Все ще є питання? Ми завжди на зв’язку, щоб надавати якісні послуги з підтримки сайтів нашим клієнтам.