Drupal апгрейди стануть простішими — новини від Дріса Байтаерта — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Чудові новини від засновника Drupal: апгрейд сайтів стане значно простішим!

Схоже, Drupal з кожним днем все більше заслуговує на звання найзручнішої CMF у світі! Дружність до мобільних телефонів та веб-доступність сайтів зростає, керування контентом і конфігураціями полегшується — і це лише початок списку покращень. А як щодо апгрейду сайтів — що нового у цій сфері? Чи є помітні просування у тому, аби спростити процес переходу з однієї версії Drupal’а на іншу? Відповідь — «так»!

Здійснюючи постійні апгрейди сайтів з Drupal 7 на 8, а також з Drupal 6 на 8 або 7, ми пильно слідкуємо за важливою інформацією, що з’являється на цю тему. І ось надійшла чудова звістка від засновника Drupal, Дріса Байтаерта, в його статті «Зробимо Drupal-апгрейди простими назавжди!». Тож давайте детальніше розглянемо ідеї та плани Дріса щодо покращення процесу апгрейду.

Drupal залишається популярним уже понад 15 років завдяки тому, що він відкритий до великих змін. Проте, в цьому є й інша сторона медалі — до цих великих змін не завжди легко пристосуватися. Процес апгрейду сайтів між основними версіями Друпала залишається в багатьох випадках непростим. Але Дріс Байтаерт і команда знайшли спосіб «спростити його назавжди»!

Апгрейди між підверсіями: регулярні оновлення

Починаючи з 8-го релізу, Drupal перейшов на принцип регулярних оновлень. Більше можна не чекати виходу наступної основної версії, а насолоджуватись новинками функціоналу з кожної підверсією, що виходить приблизно раз на півроку (наприклад, 8.1, 8.2 або 8.3, яку очікують найближчим часом). Перейти з однієї підверсії на іншу — майже так само просто, як застосувати чергове оновлення з безпеки.

Апгрейди між основними версіями: новий підхід

Після численних обговорень та досліджень Дріс і команда вирішили застосувати цей підхід і до апгрейду сайтів між основними версіями (з Drupal 8 на Drupal 9). Аби досягти цього, невтомні друпалісти додаватимуть до «великої вісімки» новий функціонал і зворотно сумісні зміни. З кожної інновацією кількість застарілого коду зростатиме. В момент, коли вона стане надто великою, застарілий код видалять і випустять Drupal 9.

Таким чином, Drupal 9.0 буде майже ідентичним Drupal 8 в його останній підверсії, але без застарілого коду. Модулі, що використовують найактуальніші API Drupal 8, а також уникають застосування застарілого коду, працюватимуть і в Drupal 9. Процес переходу з Drupal 8 (в його останньому варіанті) до Drupal 9.0 буде таким же простим, як і між підверсіями. Щоб це нововведення працювало повною мірою, потрібно буде ще здійснити певні роботи. Крім того, ряд робіт плануються для покращення процесу міграції сайтів з Drupal 6, 7 чи 8.

Що можна порадити власникам сайтів на Drupal 7?

Дріс радить власникам мільйонів сайтів, що працюють на Drupal 7, обрати перехід на Drupal 8, а не одразу «перестрибувати» на Drupal 9 (коли він вийде). Перехід на Drupal 8 буде служити чудовою базою для будь-яких майбутніх апгрейдів.

Що можна порадити Drupal-розробникам і контрибуторам ядра?

Рецепт успіху для розробників тем та модулів — у регулярному оновленні до найактуальніших API, а також униканні застарілого коду. Завдяки цьому модулі будуть сумісні з «дев’яткою» уже в день її релізу. З боку контрибуторів ядра вітаються ініціативи з внесення великих змін, адже зараз для них чудовий час.

Drupal 9: коли його очікувати?

Коли вийде Drupal 9, до «вісімки» припинить додаватися новий функціонал, і для Drupal розпочнеться нова захоплива сторінка під цифрою «9»! Однак, планувати дату релізу надто рано. Дріс не очікує цього найближчим часом, адже в Drupal 8 дуже багато функціоналу, над яким ще працювати і працювати. Крім того, інновації забезпечуються регулярним виходом підверсій.

Нехай ваш сайт отримує користь від усіх найсвіжіших напрацювань! Завжди розраховуйте на Drudesk в будь-якому аспекті апгрейду сайтів.