ApacheSolr для оптимізації пошуку на Drupal-сайтах — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Оптимізація пошуку на Drupal-сайті за допомогою ApacheSolr

Функція пошуку — настільки чудовий винахід «цифрового світу», що часто його не вистачає в реальному житті. От якби можна було просто клікнути «пошук» — і легко знайти щось у квартирі, відкритому космосі або навіть у жіночій сумочці (що, звісно, знаходиться на найвищому рівні складності). А от що стосується сайтів, то немає таких рівнів складності, які були б не під силу ApacheSolr. Ця пошукова платформа здатна на все. Давайте поговоримо про використання ApacheSolr на Drupal-сайті та чим воно корисне в плані юзабіліті і швидкодії.

Що ApacheSolr може дати вашому Drupal-сайту

ApacheSolr, відома і потужна пошукова платформа, побудована на Java, збагачує Drupal-сайти винятковими можливостями з пошуку.

Перш за все, Solr працює швидше, ніж традиційний пошук Друпала на базі SQL. Solr має надзвичайну стійкість до будь-яких перевантажень. Однією з переваг Solr в плані швидкодії є те, що він чудово пристосований до роботи на окремому сервері. 
Враховуючи це, Solr особливо підходить для великих Drupal-сайтів з потужним трафіком і тисячами сторінок, але може стати справжньою знахідкою і для маленьких сайтів.

Ну і, звісно, неможливо не згадати про унікальний функціонал Solr, які дозволяє користувачам насолоджуватись вдосконаленим пошуком. При цьому вони відчувають, що сайт легкий у використанні та інтуїтивно зрозумілий. Здається, наче Solr розуміє їх з першого кліку і видає те, що їм потрібно.

Як же йому це вдається? Давайте розглянемо детальніше. Отже, для вашого Drupal-сайту Solr може робити наступне (і багато іншого):

 • індексувати від тисяч до мільйонів Drupal-нод
 • шукати усі атрибути Drupal-нод
 • забезпечувати фасетний пошук за різними параметрами для точніших результатів 
 • використовувати стемінг (виділення основи слова) для споріднених слів
 • «пробачати» опечатки і альтернативні варіанти написання, пропонувати заміну
 • рекомендувати схожий контент
 • показувати найрелевантніші результати вгорі пошуку
 • візуально виділяти пошукові запити в результатах
 • шукати у вкладених файлах (PDF, Word, Excel і т.д.) 
 • шукати за географічним розташуванням
 • шукати на багатьох Drupal-сайтах одразу

Інтеграція ApacheSolr і Drupal

Основними помічниками в процесі поєднання Solr і Drupal можуть стати зручні модулі для інтеграції. Встановіть їх, а потім здійсніть налаштування серверу. Для Drupal 7 можна використовувати модуль Apache Solr Search або Search API. У Drupal 8 головна роль була передана Search API (читайте більше про Search API в Drupal 8). Модуль Search API Solr Search забезпечує Solr-бекенд для Search API. А модуль Facet API відповідає за чудовий фасетний пошук Solr.

Крім того, є ціла екосистема корисних модулів для роботи з ApacheSolr в Drupal. Це Apache Solr Attachments для пошуку в файлах, Apache Solr Multisite Search для пошуку на багатьох сайтах, Apache Solr Exclude Node для виключення певних нод з Apache Solr, Apache Solr Autocomplete для простого функціоналу автозаповнення, Search API Multilingual Solr Search для мультимовного пошуку, Sarnia для пошуку даних не з Drupal і багато інших.

Якщо ви би хотіли знайти розробників, які допоможуть приєднати ApacheSolr до вашого сайту, ви їх уже знайшли. Так, це працює так само швидко, як і пошук Solr ;) Команда з підтримки сайтів Drudesk здійснить для вас встановлення і налаштування Apache Solr з урахуванням усіх тонкощів процесу.

Зв’яжіться з нами для обговорення інтеграції Apache Solr, а також завжди будьте в курсі усіх можливостей з пришвидшення та покращення вашого сайту на нашій сторінці в Facebook або інших соцмережах.