Переваги веб-доступності для вашого сайту — Блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Чому веб-доступність важлива для вашого сайту

Ключовим принципом успішного існування у веб-просторі є наявність доступного веб-сайту. Але що вам потрібно зробити, щоб цього досягти? Організувати редизайн сайту чи оновити його? Зробити його зручним для користувача? У сьогоднішній статті ми розповімо вам, чому веб-доступність є важливою для вашого бізнесу. Отже, починаймо!

Що таке веб-доступність?

Перш за все, ми повинні зрозуміти поняття веб-доступності, щоб створити хороший сайт. Веб-доступність — це термін, що означає створення такого веб-сайту, який був би доступний для максимально можливої кількості людей, включаючи користувачів з обмеженими можливостями. Для вирішення проблем веб-доступності (графіки без супровідних даних, немарковані поля, посилання без тексту, зображення без альтернативного тексту, відео без підписів та багато іншого), застосовують стандарти веб-доступності за допомогою Drupal 8 (наприклад, WAI-ARIA та розмітка HTML5, alt текст для зображень, контраст кольорів тощо). Щоб виявити технічні проблеми, помилки сервера або навіть віруси, ви можете замовити моніторинг доступності веб-сайту. Крім того, існує безліч програм, які дозволяють вам перевірити рівень доступності вашого контенту (Automated Accessibility Testing Tool, AChecker, Axe Chrome Plugin та інші). Слідуючи простим, але корисним порадам з веб-доступності, ви зможете допомогти вашій компанії досягти хороших результатів на ринку. Нижче наведено перелік переваг, які для багатьох з вас переконливим фактором, для того, щоб зробити сайт доступним.

Топ-5 переваг доступної веб-сторінки

  1. Зручність для всіх відвідувачів та всіх пристроїв. Застовуючи веб-доступність, ви, швидше за все, зможете виявити та вирішити проблеми, які б погано вплинули на ваших відвідувачів як на потенційних клієнтів. Власне, справжня доступність означає універсальний доступ для всіх, хто хоче отримати будь-яку інформацію на вашому веб-сайті (або скористатися послугами на сайті, купити товари незалежно від впровадженої на сайті платформи чи фізичних обмежень покупця). Значні покращення доступного веб-дизайну пропонують ряд переваг для всіх юзерів. Доступні веб-сайти зручні в навігації та читанні. Отже, зверніть увагу на різноманітні потреби в доступності (дуже маленький шрифт, недостатній кольоровий контраст між текстом та фоном, мала відстань між між елементами та ін.), від користувачів мобільних телефонів або планшетів до людей з вадами зору.
  2. Доступність веб-сайтів збільшує вашу аудиторію. Доступний сайт збільшує кількість людей, які хочуть відвідати його. У результаті кращого юзабіліті клієнтські сегменти швидко зростають, що приносить вашому бізнесу більше фінансового прибутку. Задоволені клієнти дуже часто стають постійними відвідувачами та рекомендують ваші товари чи послуги іншим.
  3. Доступність створює ринкові можливості. Доступність дає вашому бізнесу можливість отримати доступ до нових ринків. Для доступного контенту важливо, щоб він був читабельним на різних платформах, у різних браузерах та операційних системах. Доступні веб-сайти зазвичай завантажуються значно швидше. Розробники часто стикаються з відмінностями в тому, як контент відображається в різних браузерах і намагаються вирішити такі проблеми. Проте, завдяки доступному дизайну, як правило, вирішується багато з цих крос-платформних задач. Таким чином, контент стає більш корисним для вашої аудиторії. Більше відвідувачів дорівнює більшій кількості трафіку. І більше трафіку дорівнює більше доходу для бізнесу. Крім того, чудово, якщо користувачі зможуть слідкувати за інформацією на вашому сайті за допомогою мобільних телефонів, планшетів або інших веб-пристроїв. Фактично сьогодні компанії досягають успіху багато в чому завдяки великим перевагам Інтернету.
  4. Покращена оптимізація пошукової системи (SEO). Ви знаєте, що пошуковики не можуть розпізнати вміст зображень на вашому сайті. Але коли ви впроваджуєте функції доступності на свій веб-сайт (наприклад, alt текст для зображень), SEO також буде кращим!
  5. Позитивна репутація. Доступний веб-сайт (сайт швидко завантажується, контент легко сприймається, зручна навігація) також є помічником вашої репутації. Якщо ви дбаєте про різних користувачів (звертаючи увагу на їх певні фізичні або інші обмеження, такі як погане з'єднання з Інтернетом), це не залишиться непоміченим. Таким чином, ви можете самостійно створити позитивний імідж вашої компанії. У той же час це ще один спосіб залучити нових відвідувачів та клієнтів.

До речі, нещодавно Microsoft випустила "Seeing AI додаток для смартфонів, який «описує об'єкти навколо користувача за допомогою технологій комп'ютерного зору. Користувачу необхідно навести на іншу людину або будь-який об'єкт камеру смартфону і додаток опише їх. Якщо навести камеру на людину, сервіс назве його приблизний вік і риси зовнішності, а також спробує визначити емоції на його обличчі.»

Ваш сайт все ще недоступний? Почніть діяти прямо зараз, на стадії, коли ви лише створюєте (або хочете оновити) свій веб-сайт. Очевидно, що впровадження веб-доступності краще реалізовувати з самого початку створення кожного проекту. Це дешевше та швидше. Ми також можемо перевірити ваш веб-сайт на доступність та дати змістовні рекомендації щодо вдосконалень. Просто зв'яжіться з нашими фахівцями, щоб отримати професійну допомогу!