Коли сайт спричиняє незаплановані витрати і як цьому запобігти — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Великі незаплановані витрати щодо сайту і як їх уникнути

В якому б сегменті ви не працювали — B2C, B2B, C2C чи C2B — ваш сайт здатен бути чудовим бізнес-інструментом. Однак, є один момент, який не зовсім вписується в цю ідеальну бізнес-картинку. Справа в тому, що іноді веб-ресурс може спричиняти великі незаплановані витрати. Давайте просто зараз дізнаємось, в яких ситуаціях він може створювати «великі чорні діри» у бюджеті, ну і, звісно, як можна цьому запобігти.

Деякі випадки, в яких сайт може спричиняти великі незаплановані витрати

Якщо ви втратили важливі дані

У випадку втрати, пошкодження, або, ще гірше, зловмисного перехоплення важливих даних, наслідки для бюджету можуть бути значними. Це може стосуватися даних кредитних карт та іншої фінансової інформації, технічних винаходів та важливої внутрішньої інформації фірми, клієнтських баз і так далі.

Якщо ситуація термінова

Термінові тарифи, як правило, вдвічі або втричі перевищують звичайні. Це пов’язано з тим, що команди з підтримки повинні працювати поза своїм стандартним робочим графіком, щоб швидко підняти веб-ресурс після хакерської атаки або пофіксити інші термінові проблеми.

Якщо сайт «впав» надовго

Коли веб-ресурс недоступний протягом тривалого часу, трафік «втікає» від вас разом із вашими доходами і репутацією, що може призвести до суттєвих втрат бюджету. Це можливо через проблеми з сервером, хакерські атаки і так далі.

Якщо сайт не відкритий до змін

Іноді важливо щось змінити, розширити чи оновити на веб-ресурсі, але це виливається у значні витрати часу і грошей через низьку здатність веб-сайту до обслуговування. Основна причина — проблеми з чистотою коду та недотримання кодинг-стандартів при під час створення сайту.

Як можна запобігти вищезгаданим незапланованим витратам

Не буде жодних «якщо» — варто лише зберігати спокій і вжити відповідних заходів. Жоден ураган не знесе дах вашого будинку, важливо тільки укріпити його заздалегідь. Давайте розглянемо способи це зробити відносно веб-ресурсу.

Хороший хостинг / моніторинг

Сайт ніколи не впаде і завжди буде безвідмовно працювати, незалежно від того, скільки користувачів на нього заходить. Для цього вам потрібен хороший хостинг-провайдер з послугами моніторингу 24/7.

Регулярні бекапи

Щоб запобігти втраті даних, або ж мати можливість їх швидко відновити, потрібно робити регулярні бекапи баз даних, файлів сайту і т.д. Більшість хостинг-провайдерів пропонують таку послугу.

Підвищення здатності сайту до обслуговування

Ідеї та потреби щодо змін, розширення чи оновлення сайту не повинні влітати вам «у копієчку» і розхитувати бюджет. Секрет у тому, що здатність до обслуговування може буде підвищена завдяки грамотній перевірці коду та його оптимізації. Це зробить веб-сайт набагато чистішим і легшим у роботі, тож великі витрати не зачеплять ваш бюджет.

Оновлення Drupal

Як один із наріжних каменів безпеки, Drupal-оновлення не можна ігнорувати. Drupal-спільнота дуже серйозно ставиться до підтримання високого рівня безпеки і швидко «ловить» будь-які баги та можливі «слабинки» в цьому плані. Тож кожне оновлення робить веб-ресурс безпечнішим. Оскільки ми в основному спеціалізуємось на Drupal, ми пояснили це на прикладі Drupal, але оновлення актуальні для більшості платформ.

Сила модулів

Drupal також пропонує безліч корисних модулів, які допоможуть захистити сайт. Тож розгляньте можливість встановити модулі Hacked!, Diff, Devel, Security Kit, AES Encryption, Captcha, Paranoia, Masquerade, Scheme та інші Drupal-модулі для підвищення безпеки.

Використання протоколу HTTPS

Сьогодні багато веб-ресурсів переходять з протоколу HTTP на HTTPS, адже він допомагає зберігати приватність даних. Хакерам значно важче перехоплювати чи змінювати інформацію, або ж використовувати веб-сайт у злих цілях.

Легкі рішення, які поєднують у собі усе

Так багато рекомендацій — але навіть і це ще не все, що варто згадати! В будь-якому випадку, служба підтримки сайтів Drudesk готова допомогти у кожному з цих питань (надійний хостинг, встановлення і налаштування модулів з безпеки, оновлення, перехід на HTTPS, підвищення здатності веб-сайту до обслуговування) і багатьох інших.

Однак, є швидші та легші рішення, які одразу поєднують у собі багато вищезгаданих речей.

  • Аудит безпеки сайту допоможе виявити абсолютно всі його слабкі сторони і запропонує рішення щодо того, як замінити їх на сильні. Крім того, можна одразу втілити всі ці рішення в життя, аби веб-сайт був наче добре укріплена фортеця.
  • Постійна підтримка запропонує вам справжній «догляд» за веб-сайтом з вчасним вжиттям усіх необхідних заходів, аби запобігати несподіваним проблемам і берегти ваш бюджет.

Давайте обговоримо оптимальні варіанти, завдяки яким великі незаплановані витрати щодо сайту обійдуть ваш бюджет стороною. І якщо веб-ресурс здивує вас чимось великим і незапланованим, то нехай це буде неймовірний приріст трафіку, немислимі прибутки і нереальне задоволення від його роботи!