Юзабіліті. Як створити сайт зручним для відвідувачів — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Юзабіліті. Як створити зручний для відвідувачів веб-сайт

Юзабіліті веб-сайту — це основа для приємного веб дизайну і задоволених користувачів. Якщо ви не хочете дратувати відвідувачів поганою роботою сайту, тоді не марнуйте час і створіть зручний для них веб-сайт. Якщо ви бажаєте дізнатися необхідну інформацію стосовно юзабіліті, читайте далі, тому що у цій статті ви дізнаєтеся, що саме означає юзабіліті, необхідність цього аспекту у всесвітній мережі, а також вимоги до нього. Давайте розпочнемо!

Що ж означає «юзабіліті сайту»?

Юзабіліті — це така якісна характеристика, яка оцінює наскільки легко можна користуватися інтерфейсом. Це досить таки важливий програмний аспект, що включає роботу, стійкість і естетичний вигляд сайту. Чітка навігаційна система, хороші властивості пошукової системи на сайті, змістовні навігаційні заголовки, розміщення елементів, кольорова палітра, респонсивний дизайн (ефективна робота сайту на комп’ютерах, мобільних пристроях, планшетах та у всіх браузерах), відповідність веб-сайту смакам цільової аудиторії, а також зрозуміла презентація інформації є ключовими показниками будь-якого потужного вебсайту.

Чому юзабіліті є необхідним для будь-якого сайту

Перш за все, користувачі не затримуються на сайтах, які повільно завантажуються і містять складну систему навігації. Зробивши сайт більш «дружнім» для користувача ви автоматично запропонуєте відвідувачам значні переваги, оскільки вони будуть задоволені веб-сайтом, або ж продуктом. Користування сайтом для них буде насолодою, тому що вони досягнуть цілі швидко і ефективно і, що не менш важливо, довірятимуть вашому сайтові, а також і продуктові. Коли користувачі щасливі, вони стають вірними, і можуть навіть порекомендувати ваш сайт іншим. Отже, збільшити задоволення користувачам від роботи з вашим сайтом можна покращивши його юзабіліті.

Основні вимоги до хорошого юзабіліті

Як зробити сайт зручним для відвідувачів? Все просто. Все що вам необхідно, це взяти до уваги наступні вимоги:

  • Відмінні властивості пошукової системи на сайті. Переконайтесь чи ця система приносить доречні, змістовні та відповідні результати.
  • Першокласна навігаційна система. Зазвичай, веб-сайти з такою системою містять мапу сайту, добре сформоване меню, бредкрамби, описові і чіткі посилання, вірно розташовані елементи. З такою навігацією кожен, хто відвідає ваш веб-сайт не загубиться у великому потоці інформації.
  • Респонсивний дизайн. Згідно зі статистикою, кількість користувачів мобільними пристроями набагато перевищує тих, хто користується комп’ютерами, тому слід приділити більше уваги розташуванню елементів для смартфонів.
  • Привабливий дизайн. Колір, розташування, розмір, типи шрифтів можуть створити незабутній досвід користування веб-сайтом.
  • Легкі для розуміння тексти і вирази. Все повинно бути написане лаконічно, і чітко передавати вашу ідею.

Висновок

Отож, що ж означає «юзабіліті»? Це легкість у користуванні сайтом. Чи це є необхідністю? Звичайно, адже це дає більше трафіку, і змушує користувачів повертатися на вашу сторінку знову. У нашій наступній статті про юзабіліті ми розповімо вам більш детальну інформацію про те, як протестувати і покращити юзабіліті. Зробіть спілкування з клієнтами більш приємним через ваш веб-сайт!