Як захистити свій сайт від спаму — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Як захистити Drupal-сайт від спам-ботів?

У вас є Drupal-сайт, на якому ви дозволяєте користувачам публікувати контент чи коментарі? Ви раді бачити на ньому нових людей, але не дуже раді бачити спам-ботів? А вони приходять без запрошення!

Хто такий спам-бот? Спеціальна програмка, яка «прикидається» користувачем, реєструється на сайті, пробирається у всі куточки, щоб збирати email-адреси, публікувати спамні коментарі в усі можливі форми та робити інші погані справи. І таких ботів багато! Але цьому можна зарадити. Читайте про способи захистити Drupal-сайт від спам-ботів.

Модуль Captcha дуже ефективний у відлякуванні спам-ботів. Тільки люди можуть бачити символи, які потрібно вносити в форму. Недоліком є те, що Captcha може відлякувати не лише ботів, але й справжніх користувачів, викликаючи їхнє роздратування. Крім того, іноді її дійсно важко прочитати, а для людей з особливими потребами вона може стати непереборною перешкодою.

Схожий варіант — модуль Recaptcha. Він використовує веб-сервіс Google reCAPTCHA для вдосконалення системи каптч та захисту електронних адрес. Хочете проявити креативність? Запропонуйте користувачам обрати з гарних картинок - і вони з меншим роздратуванням сприймуть увесь цей «фейс-контроль» на вашому сайті.

Цікаві можливості надає модуль Captcha Riddler. Цей розумний помічник може створювати справжні загадки для користувачів, на які потрібно давати відповіді. Подібні запитання однозначно заплутають спам-ботів.

А тепер — про протилежну стратегію. Саме таку пропонує модуль HoneyPot. Він додає приховане поле, які люди не можуть бачити, а боти — можуть. Тож коли спам-боти заповнюють це поле, їх можна піймати і вигнати. Перевага методу в тому, що це ніяк не зачіпає справжніх користувачів.

Використовуючи модуль Role Delay, ви можете давати користувачам більше і більше прав з часом. Наприклад, можна заборонити новачкам лишати коментарі, але надати їм це право в майбутньому.

Перевіряйте користувачів більш строго з модулем User Verification. Коли ви запроваджуєте перевірку через електронну адресу при створенні акаунтів, цей модуль допомагає вас застосовувати спеціальні, складні опції. Можна використовувати його, коли у вас дуже багато проблем зі спам-ботами.

Модуль Spambot допоможе позбутися величезної кількості ботів. Під час спроби реєстрації він перевіряє дані за базою Stop Forum Spam і, за необхідності, блокує реєстрацію.

Сподіваємось, ці поради допоможуть вам покращити захист Drupal-сайту від реєстрації спам ботів. Будьте вільні від спамерів!