Як відновити зламаний веб—сайт — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Як відновити зламаний веб-сайт

«Мене запросили на співбесіду до великої IT-компанії на посаду експерта з комп’ютерної безпеки. Бос запитав мене: «Отож, чому ви вважаєте, що саме ви є найкращим кандидатом на цю посаду?». Я відповів: «Що ж, я зламав ваш комп’ютер, і запросив себе на це інтерв’ю».» Хороший жарт, чи не так? Проте, якщо хтось пожартує з вами таким чином, вам це насправді не сподобається. Якщо ви помітили зміни на головній сторінці веб-сайту, зникли доступи до сторінок адміністратора, не завантажується сторінка, або Google попереджує про те, що вона пошкоджена — це означає ваша сторінка справді зламана. Проте, не турбуйтесь, Drudesk швидко все полагодить, і зробить багато для того, щоб запобігти майбутнім спробам хакерів її зламати.

Drudesk допоможе вам відновити зламаний Drupal-сайт

Процес поновлення може здаватися нездоланним. Але команді Drudesk все під силу! Ми дамо вашому веб-проектові нове життя і запобігатимемо усім можливим атакам на вашу сторінку надалі.

Ми сконтактуємося з хостом і продіагностуємо проблему. Це допоможе визначити, що ж саме трапилося з веб-сайтом, і як все повернути на свої місця.

Ретельно перевіривши акаунти ми встановимо, чи не був створений акаунт нового користувача. Якщо так, ми його видалимо, щоб запобігти майбутньому пошкодженню, і створимо паролі для всіх облікових записів, тим самим зробивши їх безпечними.

Протягом деякого часу, ваш сайт не буде олайн, оскільки на це є дві причини. Перша — не дати хакерам спричинити більше проблем на вашій сторінці, а друга — у користувачів не виникне бажання заходити на неї, через попередження про загрозу від шкідливих програм.

Наша команда визначить яким чином ваш Drupal-сайт був зламаний (це могло відбутися за допомогою віддаленого файлу, ін'єкції коду або просто компроментації пароля). Ми почистимо сервер, видалимо усе, що добавив хакер, тоді оновимо збережені файли і завантажимо чисті.

Запобігаємо майбутнім спробам зламати сайт

Навіть коли ваш веб-проект повернувся до вас повністю здоровим, вам слід оберігати його, щоб він був у такому стані і надалі. Наша служба постійно зберігає всю інформацію та файли веб-сторінки. А це є надзвичайно важливим, адже якщо хакери зламають сайт, усі дані можна буде відновити. Ми також попіклуємось про систему керування контентом, Drupal. Якщо ви ще користуєтеся старою версією Drupal, ми оновимо її для вас, оскільки застаріла CMS — це ціль номер один для хакерів, які атакують веб-проекти такого типу. Ми використовуємо безпечні теми та модулі, та швидко видаляємо ті, якими вже не користуються; візьмемо до уваги коментарі, тому що через них хакери можуть легко пошкодити сторінку, а також позбудемося зайвого контенту. Радимо не використовувати загальних або передбачуваних логінів та паролів, і постійно слідкувати за сайтом.

У підсумку

Виділивши достатньо часу та зусиль для того щоб регулярно сканувати та очищати ваш веб-ресурс, ви зможете зберегти не тільки його, а й клієнтів, і вашу репутацію. Якщо ви не бажаєте стати тим, з ким хакери зіграють не дуже хороший жарт, зателефонуйте нам, і наша служба підтримки поверне ваш Drupal-сайт назад до життя. Коли у вас виникла підозра, що можливо ваш сайт зламали, найкраще спасти його якнайшвидше.