Чому швидкість завантаження сторінок важлива для відвідувачів і для пошукових систем — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Вплив швидкості завантаження сторінок на відвідувачів і на пошукові системи

Якщо ви не хочете розчарувати і відштовхнути гостей сайту, прирікаючи їх на довге чекання, поки повністю відобразяться всі елементи вашої сторінки в їхньому браузері, тоді ні в якому разі не ігноруйте питання швидкості. Ми уже описували, як визначити та збільшити швидкість завантаження сайту і фактори, які на це впливають. Сьогодні ми пояснимо, чому ж збільшення швидкості так важливе для вас, ваших відвідувачів, а також для пошукових систем, які є «мостом» між веб-ресурсом і його користувачами.

Чому швидкість завантаження є важливою для відвідувачів?

Вам доводилося коли-небудь стояти в черзі у супермаркеті? Статистика показує, що більшість, маючи вибір, здійснить покупку в магазині з меншими чергами, навіть знаючи, що ціни там вищі, і навіть особливо нікуди не поспішаючи. Чому? Тому, що люди не люблять чекати. Це втомлює і нервує. В електронних же магазинах, як і на інших видах сайтів, люди так само не бажають гаяти час на завантаження вашої інформації тоді, коли існують альтернативи, коли є ваші конкуренти, які вже врахували цю людську особливість та оптимізували свої веб-ресурси.

За результатами досліджень Radware, затримка у 2 сек. призведе до того, що кількість відвідувачів електронних магазинів, які покинуть свої кошики, так і не здійснивши покупку, зросте на 20%.

Якщо ви продаєте товари чи послуги через свій сайт, то збільшення швидкості його завантаження спростить сам процес шопінгу. Подбайте про комфорт клієнтів та прибутковість бізнесу, адже ці поняття є взаємозалежними. Якщо ви заробляєте шляхом розміщення реклами чи просто популяризуєте різного роду інформацію, то оптимізація — це спосіб полегшити навігацію і цим збільшити загальну кількість переглядів сторінок.

Чому швидкість завантаження є важливою для пошукових систем?

Пошукові системи — це своєрідний онлайн ресепшн, довідкове бюро, яке підказує користувачам, в якому напрямку йти, щоб опинитися біля дверей, за якими вони найімовірніше знайдуть те, по що звернулися, що і очікують знайти. Якщо двері вашого веб-сайту відкриваються надто довго, тоді гості, не довго роздумуючи, постукають у сусідні.

Дослідження, проведені Akamai, показали, що всього 3 секунди достатньо юзеру для прийняття рішення. Чи буде воно на вашу користь, чи ні, залежить від вас. Коли веб-сторінка завантажується довше, ніж 3 сек., 40% потенційних клієнтів передумають залишатися на такому повільному ресурсі і покинуть його, не встигнувши навіть ознайомитись з усіма перевагами. Вони повернуться назад до сторінки пошукової системи, щоб відкрити наступний результат пошуку.

З 2010 року швидкість завантаження сторінок є включеною в алгоритм ранжування найпоширенішої у світі пошукової системи — Google. Її мотив —  забезпечити позитивний досвід для інтернет-користувачів. Це означає, що чим швидше завантажується кожен елемент кожної сторінки, тим вище веб-сайт стоятиме у списку результатів пошуку. Ось чому швидкість — важливий фактор ще й для SEO оптимізації.

Чи потрібно прискоритися саме вашому сайту?

Існує багато онлайн-інструментів для аналізу швидкості сайту, за допомогою яких ви можете самостійно перевірити, чи потрібні вам зміни і наскільки кардинальні. У нашої компанії ви маєте змогу замовити аудит швидкості сайту для отримання детального звіту про причини сповільнення, а також рекомендацій щодо подальших дій. Після індивідуальної перевірки наші спеціалісти оптимізують роботу веб-ресурсу. Чим швидше ви до нас звернетесь, тим швидше ваші сторінки завантажаться для більшої кількості задоволених відвідувачів.