Drupal vs Wordpress: В чому різниця? — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

5 відмінностей Drupal і Wordpress

Вже довгий час триває війна між прихильниками двох найпопулярніших систем керування змістом (CMS — Content Management System) — Drupal’а і Wordpress’a. І, здається, вона ще не скоро закінчиться, адже обидва движки розвиваються дуже стрімко (взяти навіть той факт, що Друпал вже переступив межу між Content Management System і Content Management Framework). Вони приваблюють все більше користувачів і в кожного з них з’являється все більше можливостей. І не дивлячись на те, що Drupal і Wordpress мають багато спільного, відмінності в них все ж ґрунтовні.

І саме сьогодні ми вам розповімо про 5 головних відмінностей між Drupal і Wordpress і покажемо ті переваги Drupal, завдяки яким він виграє.

5 головних відмінностей Drupal’у і Wordpress’у

Функціональність

Фундаментальною відмінністю є те, що Drupal був задуманий і створений девелоперами під великі проекти, а Wordpress від самого початку створювався під ведення блогів. Надалі Вордпресс розвивався як програмний рушій, який використовується без будь-яких проблем, додавав все більше і більше функцій і плагінів, ставав платформою не тільки для блогінгу, але і для веб-сайтів. Але в кінці кінців такої різноманітності і гнучкості як у Drupal’a, йому досягнути все ж не вдалось. Користуючись Друпал’ом ви можете створювати як блоги, так і великі портали, інтернет магазини і навіть соціальні мережі.

Безпека

Що стосується безпеки, Drupal — безсумнівний переможець серед всіх інших систем керування вмістом: не дарма ж безліч урядових і корпоративних сайтів «побудовано» саме на цій платформі (наприклад сайт Білого Дому в США). Не можна сказати, що Wordpress зовсім небезпечний, але проблема в тому, що за той час, поки він був на ринку, хакери вже встигли вивчити його від і до.

Ще одна складність в тому, що Вордпресс славиться великою кількістю корисних плагінів і це, на жаль, стає його головною вразливістю, так як вони відкривають двері для різного роду хакерських атак.

Простота і доступність

В якості простоти керування варто віддати належне Wordpress’у. Швидке і легке встановлення, а також інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, роблять його одною із найпопулярніших платформ сьогодення. Він буде дуже корисним не тільки для професійних розробників, а й для користувачів, які не підковані в технічній сфері, не знайомі з розробкою сайтів і не мають ніякого поняття про мови програмування і коди.

По іншу сторону барикад — Drupal. Він важче в поводженні, ніж Wordpress, і на його вивчення потрібно витратити трохи більше часу.

Головна важкість Друпал’у полягає в тому, що робота з ним вимагає уваги до деталей. Але ж саме дрібниці роблять сайт унікальним, креативним та цікавим! Друпал для тих, хто не боїться кинути собі виклик і почати вивчати щось нове, не роблячи висновків з першого погляду.

SEO

Знаючи що таке SEO оптимізація, для чого вона потрібна і з чим її їдять, ми можемо відмітити момент, в якому Drupal випереджає Вордпресс по цьому пункту. Основною SEO стратегією на сьогодні є контент сайту. Адже попаде сторінка в ТОП видачі пошукових систем чи ні, напряму залежить саме від її вмісту. На відміну від Wordpress, Друпал від самого початку створювався для того, щоб підтримувати велику кількість даних, тисячі веб-сторінок і мільйони користувачів, таким чином маючи можливість надати більше корисної і унікальної інформації.

Вартість

Використовувати Wordpress набагато дешевше і доступніше, адже кількість розробників, які працюють з ним набагато більша, ніж у Друпал. Цим і пояснюється те, що послуги останнього коштують дещо дорожче. Але зауважте, що в більшості випадків робота з Drupal окуповується! Адже з ростом вашого сайту/блогу вам потрібно буде все більше ресурсів, щоб підтримувати продуктивність Вордпресс, що теж влетить в копієчку.

Висновок

Ми проаналізували те, якими все ж є відмінності між Drupal і Wordpress і постарались розвіяти всі ваші сумніви на рахунок того, чи варто вибирати Drupal для розробки вашого сайту. Враховуючи всі переваги, про які ми загадали, можна зробити висновок, що Drupal — це саме та система, яка забезпечить вас максимальним захистом, функціональністю, а також можливістю втілити в життя всі ваші креативні і божевільні ідеї. Живіть яскраво, розробляйте ваш сайт разом з Drudesk!