Як встановити Google Tag Manager — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Впровадження Google Менеджер тегів (і Google Analytics через нього)

Компанія Google надає користувачам з усього світу свої безкоштовні інструменти для того, щоб полегшити процес створення і управління різними веб-ресурсами, а також поліпшити користувальницький досвід роботи в інтернеті загалом. Раніше ми знайомили вас із перевагами таких Google-сервісів, як Google Search Console та Google Analytics (Цілі та Фільтри), а сьогодні настала черга Google Диспетчер тегів.

Чим корисний Google Менеджер тегів (Google Tag Manager)?

Google Менеджер тегів спрощує процес додавання та оновлення тегів — фрагментів коду JavaScript. Цей інструмент встановлює динамічні теги на сайті чи додатку. Таким чином, немає необхідності переписувати код. Ця система управління тегами зі зрозумілим і зручним користувацьким інтерфейсом особливо корисна для цифрових маркетологів, фахівців з інформаційних технологій і веб-майстрів.

Як встановити Google Менеджер тегів?

Для початку вам потрібно створити обліковий запис в Google Менеджер тегів в розділі «Адміністрування», використовуючи свій обліковий запис Google. Для зручності назвіть цей аккаунт назвою вашої компанії чи бренду.

створити обліковий запис в Google Менеджер тегів

Виберіть назву та розташування контейнера, в якому будуть зберігатися всі ваші теги.

створити обліковий запис в Google Менеджер тегів

Після підтвердження реєстрації ви маєте побачити спливаюче вікно з кодом.

створити обліковий запис в Google Менеджер тегів

Тут у вас є 2 можливі шляхи:

  1. Скопіювати запропоновані уривки коду повністю і вставити їх на початок вашого коду до кожної сторінку сайту.
  2. Якщо ж у вас сторінок дуже багато, тоді для економії часу і зусиль радимо використати модуль Google Tag Manager. Встановіть його, як ви зазвичай встановлюєте Drupal-модулі на своєму веб-сайті. Скопіюйте зі спливаючого вікна тільки айді контейнера (виділений на скріншоті) і вставте його лише один раз в поле «ID контейнера» на своєму Друпал-сайті (Конфігурація→Google Tag Manager→ID контейнера) та натисніть синю кнопку «Зберегти конфігурацію».

Тепер, після того, як Google Менеджер тегів уже впроваджений на вашому веб-сайті, можете підключити Google Analytics через нього.

Як встановити Google Analytics через Google Tag Manager?

Для цього перейдіть в свій обліковий запис Менеджера тегів. Знайдіть «Робоча область», потім «Теги» і натисніть червону кнопку «Створити».

встановити Google Analytics через Google Tag Manager

Натисніть «Конфігурація тега». Ви побачите список. Виберіть «Universal Analytics», яка вказана першою. Після натискання кнопки «Universal Analytics» в акаунті Диспетчера тегів ви повинні побачити наступне:

встановити Google Analytics через Google Tag Manager

Тут в полі «Ідентифікатор відстеження» ви повинні вставити ідентифікатор, скопійований з вашого профілю Google Analytics. Тому подивіться на скріншот нижче, перейдіть до свого облікового запису GA, знайдіть «Налаштування ресурсу» → «Основні налаштування» → «Ідентифікатор відстеження» і скопіюйте необхідну інформацію.

встановити Google Analytics через Google Tag Manager

Після того, як ідентифікатор відстеження з облікового запису Google Analytics був скопійований і перенесений в обліковий запис Google Tag Manager, робота завершена. Це досить легко, чи не так? Ви успішно впровадили Google Analytics через Google Менеджер тегів на свій Drupal-сайт. Тепер можете відстежувати дані, переглядати статистику, робити висновки і оптимізувати свій бізнес. Якщо виникнуть будь-які запитання, звертайтеся до наших фахівців.