Єдиний вхід (SSO) та його реалізація за допомогою CAS у Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Технологія єдиного входу та її реалізація за допомогою CAS у Drupal 8

Заходьте, раді бачити вас знову, дорогий читачу! Влаштовуйтеся зручніше і насолоджуйтесь нашою новою розповіддю на тему Drupal 8. Гостинність, напевно, можна назвати одним із принципів, що лежать в основі технології, яку ми опишемо сьогодні. Це — технологія єдиного входу. А особливу увагу ми приділимо її реалізації в Drupal 8. Сподіваємось, це гарно доповнить нашу колекцію статей про «велику вісімку», в якій ми уже описували керування конфігураціями, інструменти для створення посилань, модулі Paragraphs, Media Entity, Responsive and off-canvas menu, Honeypot в Drupal 8 і багато іншого.

Єдиний вхід (SSO): суть та переваги

Багато організацій роблять свій вибір на користь технології єдиного входу (SSO або “single sign-on”). Вона дозволяє користувачу аутентифікуватися лише раз і мати доступ до різних додатків, сервісів або сайтів, поєднаних між собою у межах єдиної системи. Вони уже «знатимуть», що цьому користувачу можна «довіряти».

SSO позбавляє людей необхідності вводити свої ідентифікаційні дані в різних інтерфейсах. Цим вона підвищує рівень зручності користування, а також безпеки — адже знижується ризик викриття паролю. Завдяки технології єдиного входу, взаємодія людини з додатком стає більш персоналізованою.

Серед сфер застосування SSO — такий модний тренд, як багатоканальний маркетинг. Основна його суть полягає в тому, що комерційні фірми забезпечують ідеальний процес взаємодії користувача з їхнім продуктом через різні канали, «впізнають» його і дають йому відчути себе важливим клієнтом.

CAS як чудове рішення для SSO

Однією з найпопулярніших технологій для реалізації SSO є CAS (Central Authentication Service, або Центральний Сервіс Аутентифікації). Його знають як безпечний та надійний протокол SSO, а також пакет програмного забезпечення для втілення цього підходу в життя.

Створений в Єльському університеті, CAS згодом став одним з проектів ASIG (зараз — Apereo Foundation). В нього було вже 3 великі релізи (CAS 1.0, CAS 2.0 і CAS 3.0). CAS особливо широко застосовується в галузі освіти, а також серед корпорацій та комерційних організацій.

Це опен-сорсне рішення чудово взаємодіє з іншими системами і додатками. Воно містить багато бібліотек для різних мов програмування (PHP, .NET, Java і т.д.). Велика спільнота CAS забезпечує детальну документацію по ньому, а також хорошу підтримку.

Єдина ідентифікація CAS у Drupal 8

Як і обіцяли, зупиняємось на реалізації CAS у Drupal 8. Для цього в Drupal’і є спеціальний інструмент, який робить всю потрібну роботу, і називається він модуль CAS. З його допомогою CAS служить в якості порталу, який аутентифікує користувачів вашого сайту, а потім повертає їх до вас зі спеціальними «тікетами». Далі задача вашого сайту — аутентифікувати ці «тікети» і залогувати користувачів.

Цей модуль доступний для Drupal 8 і 7. На цей момент є такі релізи для «вісімки»: 8.x-1.x-dev і 8.x-1.0-beta2. Крім того, існує модуль CAS server ексклюзивно для Drupal 8, який раніше (у Drupal 7 і 6) був частиною модуля CAS, а зараз став самостійною одиницею. Його призначення — дати можливість вашому сайту на Drupal 8 працювати в якості CAS-сервера.

Щоб насолоджуватись усіма перевагами CAS на вашому Drupal-сайті, завантажте модуль CAS, а потім налаштуйте такі параметри, як Port, Gateway, Forced login, Auto Register Users і багато інших.

Подарувати клієнтам зручність у взаємодії з вашим веб-ресурсом — завжди хороша ідея, особливо якщо для цього існують чудові модулі. Якщо вам потрібна допомога в реалізації єдиного входу за допомогою CAS на вашому сайті (Drupal 8 або 7), Drudesk завжди поруч — для цієї або багатьох інших задач!