П'ять основних кроків до успішного релізу проекту вчасно та в межах бюджету — Блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Як завершити проект вчасно та в межах бюджету

ІТ-технології стають ключовим компонентом в різних галузях промисловості. Фахівці все частіше стикаються зі складними завданнями, що відіграють значне значення. Оскільки проекти стають надзвичайно великими за обсягами та складними у створенні, торкаючись багатьох інших важливих складових компанії, вони ставлять під загрозу увесь успіх бізнесу за умови, якщо щось піде не так. І чим амбітніші плани, тим вищий ризик зазнати невдачі. Але що потрібно виконати, щоб уникнути таких дорогих помилок? Сьогодні ми спробуємо відповісти на це актуальне питання.

Великим чи малим, кожним проектом повинен керувати професійний project manager, який буде контролювати весь процес, щоб закінчити його згідно запланованого графіку та виділеного бюджету. Це і є головним завданням кожного project manager’а На жаль, завжди простіше сказати, ніж зробити. Правда в тому, що 2 із 3 завдань виявляються невдалими або в кінцевому підсумку коштують велику суму грошей для компанії. Погане планування, відсутність знань та досвіду, ігнорування оновлень може призвести до серйозних наслідків та непередбачених витрат. Тому перед початком створення  проекту слід враховувати всі важливі фактори та рекомендації, які можуть значно збільшити ваші шанси для досягнення основної мети. Ви можете запитати: «Яка найефективніша методологія для виконання проектів вчасно та в межах бюджету?» Ось основні кроки для успішної реалізації проекту.

5 кроків до успіху проекту

 1. Визначте свої цілі та завдання
  Вірите чи ні, але члени команди дуже часто навіть не розуміють, чому вони роблять те, що роблять. Не визначившись з головною метою, ви просто рухатимете ваш проект в неправильному напрямку і в результаті витратите набагато більше часу та коштів. Як project manager, ви несете відповідальність за чітке визначення реальних цілей і завдань кожній людині, яка бере участь у створенні кожного конкретного проекту. Не забувайте окреслити, що не включено до завдань команди. Дуже важливо розділити ролі та деталізувати вимоги, щоб ваші працівники не стикались з неоднозначністю. Член команди повинен точно зрозуміти, що від нього очікують і які кроки йому потрібно зробити для ефективного виконання проекту.
 2. Скласти план та розрахувати об’єм проекту
  Перш за все, вам потрібно визначити чіткий план проекту. Застосування комплексного, детального розкладу допоможе вашій команді досягти головної мети. Розділіть правильно час між кожним поступовим кроком, оскільки всі вони є індивідуальними і відіграють велике значення. Багато кроків в проекті залежать один від одного, і це створює структуру, схожу на ланцюжок. Отже, все взаємопов’язане. Також суттєвим є дотримання об'єму вашого проекту. Дотримуйтесь його, але будьте завжди готові до несподіванок. Нескінченні «було б добре, якби ти...» досить часто є причиною невдачі навіть добре спланованих проектів. Отже, спробуйте дотримуватись рамок проекту та затверджувати будь-які раптові зміни лише в межах проекту. За бажанням, ви можете розбити весь проект на більш дрібні частини і встановити менші цілі. Це дозволить команді зосередити увагу на кожному конкретному завданні.
 3. Важливість комунікації
  Безперечно, ефективне спілкування є не менш важливим. Ви повинні переконатися, що комунікація між усіма зацікавленими сторонами, від програмістів і топ-менеджерів до клієнтів, повинна бути максимально відкритою. Крім того, дуже важливо встановити добрі стосунки в команді проекту. Спілкування допомагає всім залишатися в курсі найважливіших етапів, термінів виконання проекту, бюджету тощо. Тому, проводьте поточні стендапи, щоб знати все про хід виконання робіт. Це може здатися вам марною тратою часу. Насправді, їх метою є не лише надання важливої інформації та мотивація людей, але також тренування вашої команди, виявлення будь-яких потенційних загроз або проблем, які необхідно якомога швидше вирішувати. Ця ефективна методика сприятиме кращому співробітництву.
 4. Оцінка і контроль ризиків
  Несправність в чомусь одному може здатися вам одноразовою, тобто такою, яка більше не повториться і не стане причиною серйозних наслідків. Проте, будь-який проект ризикований, і кожен негативний досвід може погано вплинути на ваш план, об’єм проекту, його бюджет та результати. Для деяких проектів, які використовують нову або непротестовану технологію, весь процес може бути ризикованим. У будь-якому випадку вам потрібно заздалегідь ознайомитись з потенційними ризиками. Якщо ви ефективно визначите можливі ризики, на які може наштовхнутись ваш проект, ви можете звести до мінімуму негативні наслідки та максимально збільшити ваші шанси на успіх в кінцевому результаті.
 5. Віддана команда
  Люди — понад усе. Це двигун будь-якого успішного проекту. Без людей, більш конкретно, правильних і відданих людей, ви не досягнете кінцевої мети. Отже, обов'язково треба мати найкращих спеціалістів поруч із вами. З огляду на це, вибирайте тільки компетентних осіб, ентузіастів, які дійсно вірять у ваш проект. Створіть команду разом і мотивуйте її, оскільки колективна робота є також важливою. До речі, ви можете скористатися перевагами співпраці з нашими фахівцями. Зрештою, саме команда визначає результат проекту.

Незважаючи на виклики, з якими ви можете зіткнутися під час керування складними бізнес-проектами, ці п'ять кроків можуть в значній мірі допомогти вам завершити їх вчасно та в межах бюджету. Наші фахівці також можуть стати частиною вашої команди та розробити ефективну систему управління проектами для досягнення вашої основної мети. Отже, не чекайте і зв'яжіться з нами вже сьогодні!