Drupal 8 CKEditor та інструменти для створення лінків у ньому — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Інструменти для створення посилань в Drupal 8 CKEditor

Тримаючи руку на пульсі останніх новинок, Drudesk регулярно пише про Drupal 8. Сьогодні нашою темою стане CKEditor та інструменти для створення посилань у ньому. Сподіваємось, це буде не менш цікаво, ніж статті про додавання медіа за допомогою модуля Media entity, захист сайту від спаму з використанням модуля Honeypot, коректне відображення сайту на мобільних пристроях завдяки модулю Responsive and off-canvas menu та інші. Тож почнемо.

Drupal 8 CKEditor: сучасний інструмент, базовий функціонал

CKEditor є дефолтним контент-редактором Drupal 8. Він користується заслуженою повагою за свої широкі можливості з налаштування, спеціальні фічі та плагіни, швидке редагування прямо на сторінці і багато іншого.

Однак, з коробки цей редактор має базовий функціонал, якого може бути достатньо для багатьох задач, але не для всіх.

CKEditor та створення лінків: чогось не вистачає, але все можна додати

І однією з таких задач, яку CKEditor не повністю покриває, є створення та керування лінками. Ця задача є однією з найважливіших для адміністраторів сайтів, адже ми знаємо, наскільки важливим є ефективний лінк-білдинг для SEO та юзабіліті. Тому питання заслуговує на додаткову увагу.

Що ж ми бачимо в редакторі CKEditor? Клікаючи на кнопку з додавання лінку, ви отримуєте дещо загадкове поле для URL без пояснень щодо потрібних форматів.

І що можна зробити, щоб покращити ситуацію? Зберігаємо спокій та встановлюємо додаткові інструменти для CKEditor у Drupal 8. Дякуючи постійним зусиллям Drupal-спільноти, вони не припиняють з’являтися і суттєво полегшувати всім роботу.

Деякі корисні модулі і плагіни для створення лінків в CKEditor

Linkit

Модуль Linkit пропонує зручний інтерфейс для додавання внутрішніх та зовнішніх посилань з чудовими можливостями автозаповнення. За допомогою динамічного пошуку він забезпечує адміністраторів сайтів готовими пропозиціями лінків із правильною структурою. Тож більше жодних “людських помилок” у форматуванні. Linkit підтримує всі типи сутностей, а також додаткові сучасні інструменти на кшталт IMCE, Token, Legacy Redirect, і дуже гнучко налаштовується.

linkit drupal 8

CKEditor Entity Link

Ще один корисний модуль із функцією автозаповнення при створенні посилань. Просто налаштуйте, які типи сутностей потрібно шукати і, коли контент-менеджер чи адміністратор сайту почне щось набирати, йому автоматично буде запропоновано і створено лінк. Модуль підтримує всі типи сутностей. В Drupal 7 це був модуль CKEditor Link.

ckeditor entity link

D8 Editor Advanced link

За додатковими можливостями “звертайтесь” до модуля D8 Editor Advanced link. З ним можна визначати атрибути лінків, такі як Title, Class, ID, Target і Rel.

editor adv link

CKEditor Anchor Link

Цей модуль-плагін буде гарним помічником у додаванні анкорних посилань, які мають певні властивості. Ви можете додавати лінк, використовуючи різні протоколи.

link 03

Будь-який сайт на Drupal 8 може бути суттєво вдосконалений за допомогою наявних модулів та плагінів. А для функціоналу, що не покривається наявними модулями, завжди можна створити кастомні — під будь-які індивідуальні потреби. Тож ось вам ще одне чарівне анкорне посилання, перейшовши за яким, ви отримаєте допомогу у вирішенні всіх цих питань. Так, ви вірно здогадалися, це лінк на службу з підтримки сайтів Drudesk. Будемо раді вашим повідомленням!