Створення меню Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Візьміть меню, будь ласка: поговоримо про створення меню в Drupal 8

Завдяки привабливому меню, ваші гості точно захочуть спробувати більше «страв» на вашому сайті. Меню — в першу чергу, а бредкрамби — додатково є надзвичайно корисними елементами навігації на сайті. А навігація — це одна з «цеглинок» юзабіліті. Готові до цікавої теми? У нашому сьогоднішньому «меню» будуть найсмачніші поради щодо створення меню в найсвіжішій версії Друпала — Drupal 8! Влаштовуйтеся зручніше і насолоджуйтесь.

Система меню в Drupal 8

Зручні інтерфейси для створення меню завжди були однією з переваг Drupal’а. Drupal 8 також пропонує їх, плюс декілька приємних новинок. Наприклад, тепер функціонал ядра забезпечує блоки меню.

На перший погляд, основний UI для створення меню не надто змінився порівняно з тим, що був у «попередників» Drupal 8. Основна відмінність полягає в архітектурі, тож давайте коротенько пройдемося по ній.

В Drupal 8 була перебудована система маршрутизації з використанням компонентів Symfony. І саме система маршрутизації забезпечує доступ за шляхами та безліч інших функцій. Тепер їй належить головна роль у створенні меню, а от з hook_menu() ми прощаємось. Конфігурація лінків меню зручно зберігається в окремих YAML-файлах.

Створення меню в Drupal 8

Час переходити до практики, тож давайте здійснимо ці прості кроки та створимо багаторівневе меню, використовуючи можливості ядра Drupal 8.

Step 1: Створення бази меню в Drupal 8

Перейдіть у «Меню» — «Структура» та оберіть пункт «Меню» зі списку доступних структур. Ви побачите список усіх поточних меню. Клікніть «Додати меню», щоб створити нове.

Це відкриє перед вами нову сторінку, на якій потрібно буде описати нове меню за допомогою назви та адміністративного опису. Останній пункт є необов’язковим і просто полегшує пошук меню на бекенді. Що ж, назвемо наше меню «Бокове меню». Натиснемо «Зберегти».

Step 2: Додавання лінків до меню в Drupal 8

Меню без лінків нікуди не приведе гостей. Тож давайте скористаємось кнопкою «Додати лінк». Ви потрапите на сторінку з налаштуваннями нового лінка, де буде потрібно зробити наступне:

  • Створіть назву, яка відображатиметься на лінку. Наприклад, «Блоги про Drupal 8».
  • Пропишіть шлях, використовуючи /node/add або URL.
  • За бажанням додайте опис, який відображатиметься, коли користувачі наводитимуть мишкою на лінк.
  • Ставте або знімайте галочку з поля «Увімкнено», щоб відображати або ховати лінк.
  • Ставте галочку на полі «Розширено», якщо в цього лінка будуть дочірні лінки.
  • Оберіть батьківський лінк, щоб встановити, куди належить цей лінк. В нашому випадку — «Бокове меню».
  • За бажанням можна встановити вагу лінка, яка визначатиме його пріоритет порівняно з іншими лінками на тому самому рівні (вага 0 має найвищий пріоритет).
  • Натисніть «Зберегти».

Щоб створити мультирівневу структуру, натисніть «Додати лінк» та створіть дочірній лінк за абсолютно такими самими кроками. Назвемо його, наприклад, «Створення меню в Drupal 8», і встановимо батьківський лінк як «Блоги про Drupal 8».

Step 3: Розташування блоку меню на сайті

Час знайти місце для меню на сайті. Перейдіть у «Структура» — «Розташування блоків». Тут ви побачите список блоків сайту, які є специфічними для кожної Drupal-теми. Оберіть той, в якому хочете бачити своє меню (наприклад, «Перша бокова панель») і натисніть «Розташувати блок».

Це відкриє новий список, в якому вам потрібно буде знайти ваше меню (при необхідності, за допомогою пошукового поля) і знову клікнути «Розташувати блок».

Там ви зможете зробити налаштування. Можна встановити якусь інакшу назву меню замість «Бокове меню». Крім того, буде можливість визначити рівень, з якого починається показ меню і максимальну кількість рівнів, які відображатимуться. За бажанням, можна встановити обмеження на показ меню щодо контент-типів, сторінок і ролей. Клікніть «Зберегти блоки». Подивіться, як це все виглядає на сайті та при необхідності змініть розташування за допомогою кнопки «Редагувати».

«Комплімент від шефа», або додаткові модулі для меню в Drupal 8 

Це ще не все! Це був лише коротенький опис базових кроків для створення меню в Drupal 8. Спробуйте також додаткові модулі, такі як Responsive and off-canvas menu (який ми описували в деталях), Superfish, Menu block, Nice Menus, Simple Mega Menu, і так далі. Скористайтесь їхніми винятковими можливостями щодо створення респонсивних, багаторівневих меню, мега-меню, меню з можливостями jQuery і не тільки.

Більше того, справжні дива доступні у створенні унікальних меню з використанням можливостей Bootstrap, Twig, CSS і так далі.

Зв’яжіться з нашими розробниками Drudesk, якщо вам потрібна допомога у втіленні ваших ідей щодо створення меню в Drupal. Ваші чудові меню не можуть дочекатися ваших гостей!