Що таке B2B, B2C, C2C і C2B — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Бізнес-моделі B2B, B2C, C2C і C2B: яка між ними різниця?

В наших попередніх блогах ми давали вам рекомендації, для покращення вашого бізнесу, наприклад яку тему найкраще обрати, або про відео контент-маркетинг. Сьогодні ми звернемо нашу увагу на бізнес-моделі.

З розвитком глобалізації, зростанням споживчого інтересу та торгівлі розвинулися 4 види сайтів для бізнесу: B2C (бізнес для споживача), B2B (бізнес для бізнесу), C2C (споживач для споживача) and C2B (споживач для бізнесу). Кожна бізнес-модель зарекомендувала себе як успішна.

Яка різниця між B2C, B2B, C2C і C2B

B2B: Бізнес для Бізнесу

Cайти b2b підходять для компаній, які продають товари або сервіси іншій компанії, яка виступає у якості посередника, хто продає товар фінальному покупцеві. Вони допомагають іншим компаніям побудувати міцну основу для довготривалих комерційних відносин. Є різні типи B2B сайтів. Деякі з них допомагають отримати інформацію від партнерів, інші створюють акаунти для оплати продуктів і сервісів та укладають контракти. Наведемо приклад веб-платформи B2B: веб-сайт продає запчастини до автомобілів, які автовиробник буде закуповувати, щоб виробляти свій власний продукт. Серед відомих B2B сайтів, можна назвати ресурс Alibaba B2B Marketplace.

B2C: Бізнес для споживача

B2C бізнес-сайти здобули найбільшу популярність. Веб-платформи створені за принципом моделі B2C є ідеальні для компаній, які продають товари або послуги споживачеві напряму онлайн. Один з найбільших B2C сайтів — це Amazon. Покупець може переглядати продукцію на сторінці, обирати товар і замовляти. Модель бізнес для споживача не вимагає посередника і зменшує ціну на товар для фінального покупця. Покупці можуть легко замовити товар і насолоджуватися шопінгом на B2C сайтах.

C2C: Споживач для споживача

Сайт c2c (споживач для споживача) виступає у якості посередника між клієнтами і дає можливість продавати і купувати товари напряму. Через веб-сервіс C2C споживачі можуть продавати їхні речі наприклад, машини або зняти кімнату, просто опублікувавши інформацію на сайті. Один покупець може купити продукт в іншого, просто переглянувши опис на сайті. Наприклад, eBay і Airbnb типові C2C веб-сервіси. Airbnb дозволяє подорожуючим бронювати будинки або знімати квартири по всьому світу. eBay — це сайт для справжніх любителів шопінгу, де можна купити майже все, починаючи від стильного одягу і закінчуючи антикваріатом.

C2B: Споживач для бізнесу

Веб-сайти створені по моделі C2B найменш поширені серед інших типів бізнес моделей. На C2B ресурсах люди пропонують продукцію і послуги компаніям, а компанії їх купують. Це повна протилежність до B2B або B2C, де компанії пропонують свої сервіси покупцям. C2B веб-сервіси надають можливість споживачам встановлювати ціни на товари, які вони хочуть купити. Веб-сайт C2B знаходить продавця, який хоче продати продукцію за ціною, яку поставили споживачі. C2B, а також і споживачі виграють від гнучкості таких сервісів. Surveyscout і Survey Monkey типові приклади сайтів C2B.

Надіємось, що вам цікаво читати наш блог, і тепер ви знаєте яку саме веб-платформу ви хотіли б мати. B2B, B2C, C2C чи C2B — наша Drudesk команда допоможе вам втілити ваш веб-сайт!