Drush для початківців — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Drush: Що потрібно знати

Ми ніколи не втомлюємось говорити про переваги та самобутні риси Drupal’у. Цього разу ми розглянемо Drush як дещо, що вам слід спробувати, з метою зробити своє веб-девелоперське життя набагато простішим.

Drupal — це CMF, який має безмежні можливості і може втілити в життя всі ваші найкреативніші ідеї. Для цього в нього є все: від безлічі найкорисніших модулів до різноманітних інструментів. Але щоб справді бути в змозі взяти все, що він пропонує, вам слід дізнатись, що таке Drush і як із ним працювати.

Тому ми раді представити вам швидкий огляд Драшу для початківців.

Що таке Drush?

Drush (скорочено від Drupal shell) — командна оболонка, яка використовується для виконання різних адміністративних задач без потреби відкривати веб-браузер. Ви можете виконувати безліч дій, за допомогою простих команд.

Для чого він використовується?

У Drush є безліч функцій. Його використовують, щоб почистити кеш, встановити чи видалити модулі, обновити базову архітектуру Друпалу, синхронізувати бази даних між різними середовищами і т.д.

Використання Drupal shell робить процес веб-девелопменту набагато простішим і швидшим, так як він дозволяє автоматизувати все те, що зазвичай займає вдвічі більше часу.

Наприклад, внутрішня архітектура Drupal’у може бути оновлена за 20 секунд. І при цьому весь бекап встановлюється сам, без необхідності контролювати процес. Невже не класно?

Drush — це утиліта, яка була створена безпосередньо для того, щоб вам не доводилось мати справу з інтерфейсом користувача, а натомість бути здатним виконувати всі необхідні дії з командного рядка. Однак і вона має своє власне розширення для автоматизування буквально всього, що ще залишилось. Воно називається Drush Fetcher.

Drush Fetcher може створювати бази даних для сайтів, оновлювати дозволи і виконувати всю монотонну роботу, яку вам зазвичай доводиться робити самому під час створення сайту.

Як використовувати Drush?

Все, що вам треба зробити, це встановити утиліту і вивчити певні команди. Ми поділимось з вами найкориснішими...і нашими найулюбленішими з них.

  • drush cache-clear (cc) — видаляє весь кеш; 
  • drush pm-enable cck views — запускає вибрані модулі; 
  • drush pm-disable cck views — вимикає вибрані модулі;
  • drush pm-update — оновлює все (всі модулі і архітектуру Drupal’у);
  • drush status (st) — ця команда покаже інформацію про ваш Drupal сайт (версію, URL, розташування бази даних і т.д);
  • drush pm-list (pml) — показує всі теми і модулі, які доступні для вашого вебсайту;
  • drush pm-download (dl) — завантажує ту тему чи модуль, ім’я яких ви можете додати після самої команди (досить корисно, якщо ви лінуєтесь зайти на drupal.org і пошукати там).

Це були загальні команди. Далі, декілька тих, які стосуються користувачів вашого сайту.

  • drush user-create username —mail="email@example.com" —password="password" — ця створить юзера
  • drush user-cancel username — а ця видалить юзера
  • drush user-password admin —password="new_pass" — а оця змінить ваш пароль. або чийсь.

Drush: класний чи ні?

Ми поділились з вами деякими характеристиками Drush’у і постарались прояснити, що ж це таке і з чим його їдять. Ми дійшли висновку, що Drupal Shell —  це те, що дійсно може стати в пригоді під час веб-девелопменту. Тому, враховуючи все, що було сказано, Drupal видається нам досить класним! Але що думаєте ви?