Що таке інфраструктура як сервіс, або IaaS — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Що таке інфраструктура як послуга, або IaaS?

Amazone, IBM, EMC, Microsoft, Google… що спільного між цими сервісами? Всі вони свого часу допомогли розвитку хмарного обчислення і до сьогодні використовують IaaS (інфраструктуру як сервіс). Що ж таке інфраструктура як послуга? Це одна з базових моделей хмарного обчислення на ряду з платформою як послуга (Platform as a service) і програмним забезпеченням як сервіс (Software as a service). Фактично, IaaS дає доступ до обчислювального ресурсу (ми можемо назвати його «хмарою») через Інтернет.

Як працює IaaS?

Тепер, щоб краще зрозуміти що таке IaaS, заглибимось у деталі, і розглянемо 3 прості приклади:

  1. В інфраструктурі підприємств, IaaS використовують внутрішні бізнес-мережі; наприклад, це можуть бути приватні «хмари», де організації зберігають дані і запускають додатки, з якими збираються працювати.
  2. Iaas може виступати у ролі хмарного хостингу. Хмарний хостинг надає місце веб-сайтам на віртуальних серверах, які беруть їхній обчислювальний ресурс з базових і потужних мереж фізичних веб-серверів. У цьому є багато переваг, адже тоді безпеку гарантуватимуть багато серверів, сайт працюватиме на високому рівні, у вас буде більше місця для збереження даних і платити за такий хостинг потрібно менше.
  3. IaaS може використовуватися підприємством у якості віртуального центру даних (Virtual Data Center). Віртуальний центр даних складається з поєднаних між собою серверів, що збільшує можливості хмарного хостингу.

Характеристики IaaS

Так як і будь-який інший сервіс, IaaS має як переваги, так і недоліки. Спочатку переглянемо його плюси:

  • Інфраструктура як сервіс є гнучкою, оскільки доступна у будь-який час, коли цього захоче клієнт. Якщо користувачеві потрібно більше ресурсів ніж цього очікувалося, він відразу зможе їх отримати.
  • Якщо вам потрібен доступ до сервісу з будь якого місця, це можливо з IaaS, звісно якщо у ви під’єднані до Інтернету.
  • Ви також можете зменшити ваші витрати щодо інфраструктури і центрів даних. Провайдер «хмари» підтримує основне комп’ютерне забезпечення, що в свою чергу підтримує сервіс IaaS, і в результаті клієнт економить час і кошти.
  • Ще однією значною перевагою є те, що коли якийсь центр даних знаходиться офлайн, IaaS успішно працює. Тобто, якщо хоч один з серверів вимикається, не виникає жодної помилки,а отже — ніяких хвилювань також.

Як і будь-яка технологія, IaaS має свої недоліки. Ця інфраструктура залежить від певного провайдера, перекладає обов’язки резервного копіювання, оновлень програмного забезпечнення, інструментів і баз даних на клієнта або організацію. Ще один фактор — безпека. Це стосується не тільки цього, а й інших «хмарних» сервісів, оскільки дані, що зберігаються в «хмарі» можуть зникнути, або бути вкраденими.

Підсумки

Загалом, інфраструктура як сервіс — це практичне рішення, адже він втілює IT ідеї, а вам не потрібно витрачати багато коштів. Технології віртуалізації інфраструктури допомагають розробити весь функціонал на платформі, а це, відповідно допомагає розробити важливий аутсорсинг інфраструктури IT. IaaS забере важку ношу ресурсоємних, мережевих ІТ-інфраструктур, а також інфраструктури обробки даних.