Що таке backup сайту і для чого він потрібний — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Що таке backup сайту і для чого він потрібний

Що таке backup сайту?

Більшість хостинг-провайдерів, надаючи послуги хостингу, також пропонують своїм замовникам скористатися бекапом — сервісом щоденного резервного копіювання. Суть послуги зводиться до копіювання баз даних, файлів сайту, пошти, FTP-акаунтів і безлічі інших параметрів хостингу. Простіше кажучи, зберігається весь сайт та його налаштування в окремому місці, і при необхідності є можливість повернути сайт до тієї версії, яку зберегли. При цьому може здійснюватися копіювання даних на поточний і бекапний (додатковий) сервер, розташований окремо від серверів провайдера або в іншому дата-центрі. Воно проводиться на випадок, якщо щось трапиться з сервером на якому зберігається сайт.

Навіщо потрібне резервне копіювання сайту?

Зрозуміти суть терміна «backup» допоможе наочний приклад. Припустимо, Ваш веб-проект був підданий хакерській атаці, внаслідок чого відбулася зміна або видалення баз даних і файлів сайту. Деякий час тому рішення цієї проблеми було досить складним і трудомістким: веб-майстрам доводилося починати роботу з самого початку, але зараз існування резервного копіювання робить цю проблему незначною. Ви можете відновити виконаний хостинг-провайдером бекап, використовуючи панель управління хостинг-аккаунтом, або звернувшись до провайдера, а потім почати працювати над підвищенням рівня безпеки Вашого сайту, а не займатися відновленням контенту свого сайту по частинах.

Однак може виникнути й інша більш складна проблема — в результаті якогось стихійного лиха працездатність сервера порушується, і він, як і всі сайти, і бекапи, що містяться на ньому, також перестає працювати. Для таких форс-мажорних випадків передбачений сервіс подвійного резервного копіювання. У хостинг-провайдера є можливість оперативно відновити роботу своїх сервісів і виконати відновлення бекапів даних користувачів, взявши їх з іншого бекапного сервера, який розташований в іншому дата-центрі, і на який не вплинули форс-мажорні обставини, що порушили роботу сайтів. Тому перед придбанням хостингу, обов'язково поцікавтеся у провайдера - пропонує він своїм замовникам сервіс резервного копіювання Ваших даних і як регулярно він це виконує і скільки часу зберігає копії. Від даного чинника безпосередньо залежить успіх Вашого інтернет-проекту.

Але, наша Вам порада — не слід покладатися тільки на резервну копію, зроблену веб-хостером. Наявність декількох резервних копій, які зберігаються в різних місцях, дає більше впевненості в тому, що інформація не буде втрачена назавжди. У випадку, якщо веб-майстер не володіє в достатній мірі навиками роботи із резервним копіюванням, Ви можете в будь-який момент звернутися в нашу службу підтримки Drupal-сайтів і наші співробітники з радістю Вам допоможуть.