Рефакторинг CSS-коду: чому він потрібен вашому сайту — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Рефакторинг CSS-коду: секретний фактор ефективності вашого сайту

Існує теорія, що кожен сайт стоїть на трьох китах: HTML, CSS і JavaScript. І було доведено, що це абсолютна правда! Сьогодні в центрі нашої уваги буде один із цих «китів» — CSS, або каскадні таблиці стилів. Зокрема, ми розглянемо рефакторинг CSS-коду як одну з найкращих практик в оптимізації сайтів (поряд із перенесенням CSS-файлів у футер, агрегацією CSS і багатьома іншими). Давайте розберемося, що являє собою рефакторинг CSS-коду і навіщо він потрібен вашому сайту.

Рефакторинг CSS-коду і його суть

Майже завжди є способи робити ту саму роботу більш ефективно. Це стосується як кожного з нас, простих смертних, так і сайтів.

Філософія рефакторингу трохи близька до цього. Суть рефакторингу CSS-коду полягає у внутрішній реструктуризації коду без зміни його функціоналу.

А навіщо реструктуровувати? Часто трапляється, що CSS-код «роздувається» до тисяч рядків на одну каскадну таблицю і переповнюється складними селекторами. У ньому з’являються такі недоліки, як дублювання, відсутність симетрії, невдалі абстракції і так далі. В цей час власники сайтів ламають голову над тим, чому сайт такий повільний (і це лише одна зі сфер впливу CSS-коду).

Рефакторинг CSS-коду допомагає позбутися всіх цих та інших невідповідностей і всього зайвого. Він робить ваш CSS-код красивим у своїй простоті, ефективним в роботі і легким для прочитання. Більше деталей далі.

Що рефакторинг CSS-коду дасть вашому сайту

Заощадження часу і грошей

Більш читабельні каскадні таблиці стилів дадуть можливість вам швидше і дешевше вносити змінити, розширювати функціонал і так далі. Іншими словами, це покращить здатність сайту до обслуговування.

Давайте процитуємо найкращих спеціалістів у цій сфері. Джошуа Керієвський, автор книги, “Refactoring to Patterns”, описує рефакторинг коду як «гігієнічну звичку», завдяки якій з сайтом буде легше працювати.

Вища швидкість сайту

Чим «легшими» та краще структурованими є ваші каскадні таблиці стилів, тим вище ваш сайт зможе «літати». Рефакторинг CSS-коду — беззаперечний спосіб підвищити швидкість сайту, що оцінять як користувачі, так і пошукові системи.

І більше

Безумовно, більш чистий CSS-код також відбивається на SEO-позиціях, міжбраузерній сумісності, професійному вигляді вашого сайту і так далі. Ось чому рефакторинг CSS-коду — це потужний секрет того, аби розкрити його найкращі якості.

Де замовити послуги рефакторингу CSS-коду

Далеко йти не потрібно — послуги рефакторингу CSS-коду пропонує служба підтримки сайтів Drudesk. Рефакторинг робиться після ретельного аудиту CSS-коду, під час якого експерти визначають і документують все, що потрібно зробити.

Наші послуги з рефакторингу CSS-коду включають у себе:

  • переписування CSS-коду або його частин у відповідності із стандартами
  • реорганізація файлів CSS-коду і/або зміна структури файлів
  • видалення дубльованого коду

і багато іншого — щоб проявити справжній потенціал вашого сайту.

Висновок

Так, кожен сайт стоїть на трьох «китах» — HTML, CSS і JavaScript — але іноді четвертий, невидимий «кит» потрібен для його успіху. І він називається гарною підтримкою сайтів.

Щоб замовити рефакторинг CSS-коду або інші послуги для оптимізації сайту, запрошуємо зв’язатися з командою Drudesk!