Редизайн, апгрейд сайту чи перехід на іншу платформу? — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Вітер змін для вашого сайту: редизайн, апгрейд чи зміна платформи?

Іноді ви просто відчуваєте вітер змін... Він може бути різної інтенсивності — від легкого бризу до справжнього торнадо успіху. В такі моменти ви розумієте, що вашому сайту необхідні зміни, які зроблять його більш сучасним та ефективним бізнес-інструментом для вас. Ці зміни можуть варіюватись від звичайного редизайну сайту до апгрейду CMS або ж повного переходу на іншу платформу. Давайте розглянемо усі варіанти.

Редизайн сайту

Почнемо із «легкого бризу», якому варто прилітати на кожен сайт з періодичністю раз на рік або декілька років, приносячи з собою свіжі тенденції. Враховуючи ці тренди, ви повинні не забувати також і про ваш індивідуальний стиль та вподобання вашої аудиторії. Нещодавно ми розповідали вам цікаву історію про те, як команда Google провела A/B тестування 41 відтінку синього для навігаційної панелі, аби дізнатися, який відтінок матиме більший успіх у користувачів. Так, у дизайні немає дрібниць — тут важливо все!

Редизайн — чудовий шанс попрацювати над юзабіліті сайту, а також покращити навігацію на ньому. І, звісно, не можна забувати про якісне відображення сайту на мобільних пристроях, інакше ви просто будете «пливти проти вітру».

Апгрейд сайту

Якщо сайт побудований на CMS (або CMF), апгрейд до свіжої версії подарує вам останні функціональні новинки, а також підвищить безпеку сайту. Крім того, в новій версії може з’явитись такий функціонал, якого не вистачало раніше і який був важливим для вашого сайту. Платформи здатні еволюціонувати, тож дайте їм шанс!

Оскільки ми спеціалізуємось на Drupal, в якості прикладу можемо навести його останню версію — Drupal 8, яка вразила світ своїми покращеннями. Вони стосувалися нової філософії mobile-first, можливостей мультимовності, покращеної веб-доступності, легкого редагування контенту, інтеграції сторонніх сервісів і так далі. Апгрейди сайтів до Drupal 8 стали надзвичайно популярною послугою. Ще одна чудова новина, оголошена засновником Drupal Дрісом Байтаертом: починаючи з Drupal 8, апгрейди на подальші версії будуть по-справжньому простими.

Перехід на іншу платформу

Іноді недостатньо редизайну чи навіть апгрейду сайту. Ось деякі випадки, в яких варто розглянути перехід на іншу платформу.

Деякі CMS просто більше підходять для певних видів сайтів, а для інших будуть невиграшними, що б ви не робили. Можливо, це саме ваш випадок, коли платформа не здатна запропонувати вам необхідного функціоналу.

Уявіть ситуацію, коли ваша CMS — ідеальна для сайтів-візиток, а ви вирішили додати інтернет-магазин з інтеграцією сторонніх сервісів. Втілити це буде або повністю неможливо, або складно. Навіть коли ви це втілите, функціонал може не бути достатньо потужним.

Інший випадок — коли у вас безліч планів на майбутнє і вам потрібна гнучкість та масштабованість системи, щоб додавати новий функціонал та розширюватись. І є платформа, яка здатна це забезпечити — на відміну від тієї, що зараз у вас.

Трапляється також, що ваш сайт просто виріс із можливостей платформи, яка більше не здатна впоратись із такою кількістю сторінок та користувачів.

Крім того, буває, що CMS стає застарілою, і її важко або дорого оновлювати. В цьому випадку перехід на іншу платформу може бути навіть дешевшим.

А нова платформа — сучасна, орієнтована на найактуальніші тренди, і її плани розвитку на майбутнє збігаються з вашими. Ідеально!

Іншими словами, іноді певна платформа наче створена для вас. Тоді рішучий крок з переходу на іншу платформу може неймовірно окупитися! Прийміть зважене рішення, проконсультуйтесь у експертів з веб-розробки, і готуйтесь до найкращого.

Прибуток від інвестицій: чого очікувати

Прибуток від вкладень у таких серйозних кроках, як перехід на іншу платформу, не буде швидким як вітер. Протягом кількох місяців варто очікувати невеличкого погіршення швидкодії, відвідуваності та конверсій. Але це лише тимчасовий феномен, який можна звести до мінімуму, якщо з сайтом працює хороша команда. А далі зростання не змусить на себе чекати!

Важливо подбати про те, щоб ваші відвідувачі розуміли, що саме відбувається. Зробіть відповідний анонс і поясніть переваги нової платформи. Якщо потрібно, додайте відповідні інструкції щодо користування оновленим сайтом.

Свіжі вітри уже дмуть!

Здавалося б, лишатися в мілких водах біля берега, ігноруючи вітер змін — і безпечно, і зручно, і зовсім не ризиковано. Але подумайте, які можливості можна втратити. Уявіть, як ваш бізнес-корабель заходить у казкові порти і ви заключаєте унікальні угоди з новими партнерами.

Та й взагалі, ризики є мінімальними, якщо ви співпрацюєте з експертами, які можуть порадити рішення, що підійде вам найкраще. Крім того, їхній досвід дозволить їм провести редизайн, апгрейд або перехід на іншу платформу безпечно і надійно, враховуючи тонкі нюанси. Час для свіжого старту — тож зверніться в Drudesk!