Що запитати у фронтенд-розробника перед наймом на проект? — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Питання для фронтенд-розробника

Кваліфікований розробник є гарантією успіху проекту. Ми давали поради, як найняти хорошого Drupal-розробника, а тепер допоможемо вам найняти хорошого фронтенд-розробника. Ми підготували приклади питань для фронтенд розробників, які ви можете задати під час інтерв'ю, щоб вирішити, якого кандидата найкраще найняти для вашого веб-проекту.

Що запитати у фронтенд-розробника перед тим, як найняти його на свій проект?

Як ви забезпечуєте відповідність вашого дизайну сайту чи додатку зручності і стандартам веб-доступності?

Працюючи з вашим веб-продуктом, фронтенд-розробник повинен пам'ятати про ваших кінцевих юзерів і знати, як забезпечити позитивний користувацький досвід для них усіх. Доступний веб-ресурс допоможе вам охопити ширшу аудиторію, а юзабіліті допоможе втримати користувачів на сайті і змусити їх полюбити ваш сайт за його зручну навігацію, функції пошуку, гамму колірів, колірний контраст, підкреслені посилання, ALT-текст, HTML5 розмітку, мобільність і т. д.

Ось чому варто перевірити, наскільки добре ваш кандидат знайомий зі стандартами веб-доступності та вимогами до юзабіліті. Запитайте про кращі практики, які вони знають і які вони реалізовували в попередніх проектах, а також про способи реалізації.

Що ви робите для того, щоб інші розробники змогли легко зрозуміти ваш CSS і JS-код?

Фронтенд розробники зазвичай працюють в команді разом з іншими веб-розробниками, де будь-якому члену команди може знадобитися читати, обговорювати і використовувати коди один одного, якщо цього вимагає робочий процес веб-розробки. Крім того, оскільки ваш веб-ресурс існує протягом тривалого часу, в перспективі над його підтримкою і редизайном можуть працювати різні спеціалісти і команди.

Таким чином, щоб забезпечити легке розуміння коду для всіх і запобігти плутанині і затримці проекту, шукайте фронтенд-розробника, який здатен і бажає створити добре структурований код. Запитайте своїх потенційних кандидатів про їхній досвід з організацією і коментуванням коду. Переконайтеся, що вони розуміють наслідки, якщо код коментувати не відповідним чином.

Наприклад, фронтенд розробник може створювати в таблиці стилів розділи для кожного компонента сайту, де кожен розділ містить коментарі, які супроводжують код, щоб інші розробники могли вносити зміни.

Як ви організовуєте свій робочий процес фронтенд-розробки?

Від початку до завершення робота фронтенд-розробника повинна пройти через послідовність процесів. Цей шлях можна пройти безліччю способів. Існує багато програм для різного ступеня автоматизації робочого потоку і повторюваних завдань, що спрощує і прискорює роботу. Є також деякі завдання, які краще виконувати вручну.

Подібно до того, як кожна людина має свої смаки, у кожного фронтенд-розробника є свої вподобання і пріоритети щодо робочого процесу. Відповіді фронтенд-розробників на це питання нададуть вам цінну інформацію про унікальні організаційні та технічні особливості кожного розробника.

Що таке CSS флоат і чим він корисний?

Це питання покаже, наскільки добре співрозмовник знайомий з CSS, чи використовує він поширений CSS-елемент в своєму коді і навіщо. Слухаючи відповіді на це питання, шукайте розуміння концепції, а також здатність пояснити технічні терміни простими словами, що не менш важливо.

CSS флоат використовується для того, щоб певні елементи веб-дизайну дотримуватися або правої, або лівої частини веб-сторінки. Оскільки ваші користувачі мають різні розширення екрану своїх пристроїв, флоати дозволяють динамічно змінювати розмір вашої веб-сторінки, щоб вона красиво і зручно відображалася на екрані будь-якого користувача, забезпечуючи хороший UX.

CSS флоат

Підсумок 

Технічні питання дозволяють виявити знання кандидатів. Запитуйте про технології та інструменти, які планується використовуватися саме у вашому веб-проекті. Шукайте глибоке розуміння і здатність коротко пояснити основну суть. Уникайте фронтенд-розробників з тунельним баченням і шукайте фахівців, здатних забезпечити різні способи вирішення, оцінити кілька варіантів і пояснити, чому вони вважають один інструмент кращим, ніж інші. Крім цього, шукайте бажання впроваджувати ефективні рішення і йти в ногу з часом.

Наша компанія пропонує багато кваліфікованих розробників, тому зв'яжіться з нами, щоб найняти хорошого фронтенд-розробника для свого веб-проекту.