Що таке моніторинг доступності сайту — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Про моніторинг доступності сайту

Кожен користувач інтернету стикався з ситуацією, коли сайт, на який хочеш зайти, не відкривається. Як правило, відвідувач не замислюється, чому сторінка недоступна — це тимчасові неполадки або фірма і сайт вже не існують, він просто закриває сторінку і переходить на інший сайт необхідної тематики.

Моніторинг доступності сайту

Точно так само відреагують ваші потенційні клієнти на недоступність вашого сайту. Вони не оновлюють веб-сторінку і не чекають, коли ж сайт запрацює, а переходять на сайт ваших конкурентів. У гіршому випадку клієнти вважатимуть, що ваша фірма вже не працює і надалі забудуть про існування вашого сайту.

Чи варто в такому випадку вважати недоступність сайту проблемою для власників інтернет-бізнесу? Так!

Недоступність сайту — це недоступність всього бізнесу, втрачені клієнти, упущена вигода. Розмір втрат залежить від того, як швидко ви виявите проблему і скільки часу піде на відновлення працездатності сайту.

Сайт може бути недоступним з багатьох причин: буває, що це технічні проблеми на сервері або помилка розробника, а іноді просто забули оплатити хостинг або продовжити доменне ім'я сайту. Чим раніше ви виявите конкретну проблему, тим швидше відновите роботу сайту і запобіжите свої втрати. Тому в інтересах кожного власника сайту постійно стежити за доступністю, вчасно виявити проблему і якомога швидше приступити до її усунення.

Крім втрачених через недоступність сайту потенційних клієнтів, існують не менш небезпечні втрати іншого характеру. Приміром, пошукові системи знижують в рейтингах ті сайти, які часто недоступні чи погано відкриваються. Навіть якщо ваш сайт був недоступний всього лічені секунди/хвилини, але це відбувається часто (сайт «блимає»), він згодом може втратити позиції в пошуковій видачі. Пошуковики пояснюють це так: «Якщо при зверненні до сторінки іноді виникає помилка (наприклад, через нестабільний хостинг), робот видаляє сторінку з пошуку до наступного успішного звернення».

А оскільки ви не в змозі дізнатися, коли пошуковий робот відвідає ваш сайт для індексації, ви не зможете самостійно перевірити, чи коректно працював сайт в цей момент. Якщо рейтинг сайту понизиться або сайт зовсім пропаде з пошукової видачі, у вас не буде інформації про реальну причину. І в будь-якому випадку, буде потрібно час щоб відновити позиції сайту. У деяких випадках на відновлення сайту в пошуку підуть тижні. Це загрожує втратою грошей, якщо ви вкладаєте кошти під пошукову оптимізацію.

Для своєчасного виявлення та діагностики проблем з доступністю використовується моніторинг сайту. Моніторинг роботи сайту — це постійна, цілодобова перевірка його працездатності. Кожен раз, коли ви відкриваєте свій сайт і бачите, чи працює він, ви «моніторите» його доступність. На перший погляд все просто. «Та я кожен день відкриваю свій сайт», скажіть ви. Однак цього недостатньо. Проблема може проявити себе коли ви спите, зайняті клієнтом або поїхали у відпустку. Те ж саме стосується і фахівців, яких ви залучаєте для розробки сайту, якщо вони не використовують професійні інструменти.

Для надійного захисту бізнесу від втрат і простоїв необхідний постійний і безперервний моніторинг доступності сайту в режимі 24/7, тому проблема може виникнути в будь-який момент, і важливо оперативно виявити її щоб правильно діагностувати причину і знати, що робити щоб відновити роботу сайту. Якщо у вас немає часу на моніторинг сайту, з таким завданням впораються фахівці служби підтримки Друдеск.

Моніторинг сайту повинен бути повноцінним, регулярним і цілодобовим.

Що значить повноцінним? Крім проблем з фактичною недоступністю, існують й інші проблеми сайту, які призводять до фінансових втрат у бізнесі. При таких проблемах веб-сторінка, коли ви на неї зайдете, відкривається, але відвідуваність сайту все одно падає, втрати клієнтів можуть бути значними. Перелічимо деякі з них.

Внесення сайту в чорний список пошукачів

Пошукові системи блокують сайти з вірусами, щоб захистити звичайних користувачів. У пошуковій видачі з'являється сповіщення користувачів про небезпеку сайту і загрозі комп'ютера користувача. Це призводить до значного зменшення кількості відвідувачів і замовлень з вашого сайту (до 90%), а також втрати репутації сайту серед потенційних клієнтів.

Блокування сайту антивірусом

Антивіруси також блокують заражені сайти. У разі блокування сайту антивірусом, він буде недоступний для всіх користувачів, що використовують цей антивірус. Це призводить до зменшення трафіку і погіршення репутації. Чим популярніший антивірус, тим більше шкоди для вашого бізнесу. Особливість цієї проблеми в тому, що самостійно ви не зможете визначити її наявність — для цього вам довелося б встановити на своєму комп'ютері всі популярні антивіруси і по черзі відкривати ними свій сайт, роблячи це кожен день.

Мобільний редирект

При мобільному редиректі користувач, який хоче зайти до вас на сайт, перенаправляється на чужий сайт, коли заходить з мобільного пристрою. Це призводить до втрати трафіку, зменшенню продажів і погіршення репутації, якщо чужий сайт є небезпечним або шахрайським.

Повноцінний моніторинг доступності своєчасно виявить кожну з цих проблем, а також багато інших. Оперативна діагностика всіх проблем і швидке рішення — менше втрат для бізнесу. У бізнесі кажуть, що ти не можеш управляти тим, що не можеш виміряти. Чи працює ваш сайт без перебоїв або ви несете втрати через технічні проблеми? На це питання допоможемо відповісти ми. Моніторинг доступності сайту повинен бути повноцінним, регулярним і цілодобовим. Деякі проблеми, які призводять до фінансових втрат, проявляються тільки з плином часу. Тому дуже важливо, щоб сайт безперервно перебував під спостереженням.

Ви можете використовувати будь-яку автоматизовану систему моніторингу доступності сайту, але найефективніше той моніторинг, який перевіряє всі найпоширеніші проблеми, визначає їх причину, і при цьому зрозумілий неспеціалістам. Тому при виборі компанії для моніторингу, важливо звернути увагу як на список проблем, які він в змозі виявити, так і на формат, періодичність та спосіб доставки звітів, які допоможуть оперативно вирішувати виниклі проблеми і запобігти або мінімізувати простої і втрати в інтернет-бізнесі.

Замовте послугу моніторингу сайту, щоб підвищити його захист і першим дізнаватися про загрози безпеки.