Чому відвідувачі покидають ваш інтернет-магазин без покупки — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

10 причин, з яких відвідувачі покидають інтернет-магазин без покупки

На жаль для продавців, практика так званого «window-shopping» дуже поширена. Це означає розглядання вітрин з товарами без здійснення покупки.

Коли йдеться про онлайн-торгівлю, в ролі «windows» виступають вікна браузера, а «розглядати вітрини» ще комфортніше та легше. Не виходячи з домашнього крісла, можна порівнювати безліч варіантів одночасно.

Однак, якщо ви — власник інтернет-магазину, вас це не дуже радує. Вам хотілось би дізнатися, що ж змушує людей покидати магазин без покупки, і яких заходів потрібно вжити для покращення цієї ситуації.

Причини, чому потенційні клієнти покидають інтернет-магазин без покупки

1. Надто довга або складна процедура покупки

Якщо процес покупки забирає надто багато часу або є надто складним, клієнтів це дратує, і вони хочуть піти. Зробіть так, щоб кожен крок цього процесу був простим і чітким. Чим менше кліків потрібно для покупки, тим краще. Найкращим варіантом буде покупка в 2, максимум в 3 кроки. В інтернеті також стала дуже популярною опція «купити в 1 клік».

2. Обов’язкова реєстрація

Ніхто не хоче витрачати час на реєстрацію, якщо можна було б цього уникнути. Людям не хочеться запам’ятовувати логіни і паролі, отримувати реєстраційні повідомлення на електронну пошту тощо. Тож варто створити можливість купівлі товарів без реєстрації. Щоб отримувати більше зареєстрованих користувачів, можна приваблювати їх за допомогою спеціальних бонусів. Але дайте вибір тим, хто поспішає, — і вони будуть вдячні вам за це.

3. Мало інформації про товар

Ніхто не хоче купувати «кота в мішку». Повноцінні описи товарів допомагають клієнтам приймати рішення. Детальні характеристики і фото дуже важливі. Для кращого ефекту можна включити також відео.

4. Кращі ціни в інших магазинах

Не сумнівайтесь, відслідкувати кращі ціни в інтернеті дуже легко, і багато клієнтів цим скористається. Це важливий фактор вибору для багатьох, а також одна з найбільш очевидних причин відмови від покупки. Тож не забувайте про конкурентні ціни, знижки та акції.

5. Висока вартість доставки

Це здається дрібницею порівняно з основною ціною на товар. Однак, якщо в інших магазинах дешевша доставка, це може зіграти вирішальну роль у виборі клієнта. Більше того, час від часу варто пропонувати абсолютно безкоштовну доставку — на день народження компанії, великі свята або з іншої нагоди, яка вам подобається. Коли ви це робите, не забувайте рекламувати акцію широкому загалу. Оголошення про безкоштовну доставку зазвичай працюють «на ура».

6. Сумніви щодо безпеки

Онлайн-шопінг — зручна річ, але багато людей вважають її ризикованою. Чудова ідея — зробити особливий акцент на тому, як безпечно купувати товари на вашому сайті. Можна також розмістити логотипи солідних платіжних систем, які ви використовуєте.

7. Сумніви щодо репутації

Ця тема тісно пов’язана з попередньою. Загальна репутація вашого магазину грає важливу роль в рішенні про покупку. Магазин повинен викликати довіру. Тож працюйте над просуванням бренду, і не забувайте розміщувати на сайті такі речі, як відгуки клієнтів, сертифікати, чітку інформацію про компанію, контактні дані, іконки соцмереж з солідною кількістю підписників.

8. Приховані додаткові платежі

Коли клієнти дізнаються про неочікувані платежі, вони вважають це несправедливістю і часто покидають магазин одразу. Якщо такі платежі є, потрібно інформувати про них заздалегідь, а не в кінці процесу оплати.

9. Незручні способи оплати

Було б чудово, якби ваш сайт пропонував найпопулярніші способи оплати. У людей повинна бути можливість обрати той спосіб, до якого вони звикли.

10. Довгий або невідомий час доставки

Варто чітко вказувати термін доставки, і не робити його надто довгим. Особливо зручна опція — показувати очікуваний час доставки для кожного конкретного товару. Клієнти більше схильні купити товар, якщо точно знають, коли на нього можна розраховувати.

Мисліть, як ваші клієнти, робіть сайт максимально зручним для них — і насолоджуйтесь безліччю замовлень!