8 рекомендацій щодо покращення безпеки сайту — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Кроки для покращення безпеки сайту

Вже багато корисних статей було написано з метою підвищення рівня безпеки сайтів. І це цілком виправдано. Проте, той факт, що Друпал — найбезпечніша CMS, не гарантує 100%-го захисту вашої веб-сторінки від хакерів. Ви повинні постійно слідкувати за важливими деталями, про які ми і поговоримо. Це не займе багато часу, але значно збільшить ваші шанси уникнути багато серйозних проблем.

Поради щодо захисту вашого Drupal-сайту

Апгрейд та апдейт сайту до останньої версії

Якщо ви використовуєте одну із старих версій Drupal, міграція вашого сайту до D8 — це найважливіший крок, який ви повинні зробити в першу чергу. Таке рішення допоможе покращити роботу вашого ресурсу. Проте, не забудьте зробити аналіз сайту перед оновленням. Розгляньте також можливість переходу до найсвіжішої версії Drupal 8.4, якщо ваш сайт вже на «вісімці». Оновлення Drupal мають не тільки нові функції, але й покращення щодо безпеки.

Оновлюйте модулі

Якщо хочете перейти на найновішу версію Drupal, ви на правильному шляху. Але просто мігрувати на Drupal 8 недостатньо, щоб захистити ваш веб-ресурс від усіх ризиків в системі безпеки. Тому переконайтеся, що всі модулі Drupal оновлені. Дотримуючись цієї маленької поради, ви можете суттєво зменшити кількість атак на сайт.

Вибір модулів

Зачекайте! Це ще не всі поради щодо Drupal-модулів. Так, Друпал дозволяє користувачам розширювати функціональність сайту та забезпечує корисними модулями. Але ви повинні бути обачними, коли вибираєте інструмент спеціально для вашого сайту. Дізнайтеся більше про це перед тим, як почати встановлення конкретних модулів.

На Drupal.org контрибні модулі розподілені за категоріями. Версії модулів, які доступні та безпечні для застосування, виділені зеленим кольором. «Ті, що не підтримуються» або «застарілі», відображаються з попереджувальними символами. Ці модулі більше не оновлюються. Використовуйте «рекомендовані» модулі, щоб у майбутньому не стикатись з проблемами безпеки.

В цілях безпеки ви повинні видалити деякі модулі. Причини такого рішення є простими, але водночас важливими: деякі з них або належно не підтримуються, або містять помилки. Якщо ви хочете щось видалити,  все-таки зв'яжіться із службою підтримки, щоб дізнатись точно, які саме модулі вам непотрібні.

Використовуйте модулі безпеки

Звичайно, спільнота пропонує чудові модулі, щоб захистити Drupal-сайт від хакерів. Ось деякі з них: the Hacked module, the Devel module, the Security Kit module та ін.. Всі вони мають різноманітні функції, тому краще звернутись до досвідченого розробника, який допоможе вибрати саме ті модулі, які важливі для встановлення.

Впровадження HTTPS

Вже мейнстрімом став перехід на «захищений сайт». Основною перевагою перенесення сайту з HTTP на HTTPS є забезпечення конфіденційності даних, що передаються, та надійна автентифікація сайту. З’явились навіть супротивники, які стверджують, що не потрібно переносити такі сайти, як блоги чи інформаційні веб-сторінки, на HTTPS. Тоді виникає питання: «Вас не хвилює безпека ваших даних?” Все повинно бути захищене на вашому сайті, тому протокол HTTPS тільки допоможе збільшити рівень безпеки.

Дотримуйтесь порад з безпеки

Команда з безпеки Друпал щосереди публікує поради на Drupal.org. Якщо ви ще не слідкуєте за новинами стосовно безпеки, почніть це робити прямо зараз. Це надійний спосіб бути завжди в курсі та не пропускати оновлень, які вам потрібні. Ви також можете підписатися на розсилку, в якій регулярно отримуватимете корисні рекомандації, що стосуються покращень в системі безпеки.

Використовуйте Drush

Ви вже знаєте, чому так необхідні оновлення. Модулі, теми, ядро, коди, бази даних і не тільки потребують оновлень. Drush — це один із хороших методів, який дозволяє легко оновлювати все на вашому Drupal-сайті. Для цього потрібно знати лише декілька основних Drush-команд.

Резервне копіювання бази даних

Всі знають важливість резервного копіювання баз даних для кожного Drupal-сайту. Якщо у вас є власний сайт, ви повинні регулярно робити таке копіювання. Інколи трапляється, що автоматичне резервне копіювання не працює. У такому випадку ми радимо відновити його роботу для того, щоб вся інформація була скопійована. Загалом, функція резервного копіювання є однією з найважливіших складових в керуванні сайтом.

Зрозуміло, що безпека сайту є найбільшим пріоритетом. Тому, скористайтесь найкращими порадами, щоб бути захищеними 24/7. Якщо ви хочете, щоб все було виконано професійно та на високому рівні, зверніться до нашої команди підтримки Drudesk. Залишайтесь в безпеці!