Переваги та недоліки Drupal — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Переваги та недоліки Drupal

Drupal здобула всесвітнє визнання як багатофункціональна і універсальна система управління сайтом. Створювалася вона істинними знавцями своєї справи, тому новачки воліють обходити цю CMS стороною, так як повністю оцінити її здатні лише професіонали. Але саме це і наділяє дану систему незаперечними перевагами, мова про які піде нижче.

Переваги Drupal

 • Безкоштовне використання і відкритий код. Drupal був би не менш популярним навіть у разі його комерційного використання. Але той факт, що дана CMS повністю безкоштовна, дозволяє їй скласти конкуренцію іншим подібним — Joomla та WordPress. Крім того, код даної системи відкритий, що дає можливість користувачеві перебудовувати його залежно від власних потреб.
 • Орієнтованість на професійних вебмайстрів. Спочатку Drupal розроблявся з урахуванням того, що працювати з ним будуть переважно професіонали, які не прагнуть максимально спростити створювані ресурси. Це є основною перевагою системи і виділяє її серед своїх головних конкурентів.
 • Простір для творчості. За допомогою Drupal веб-розробники мають можливість створювати ресурси, яким би складним і оригінальним дизайном вони не відрізнялися. Це значно виділяє дану CMS від своїх основних безкоштовних конкурентів, які не можуть похвалитися можливістю створення складного дизайну.
 • Висока швидкість. Порівнюючи Drupal з іншими CMS, що володіють рівними показниками, можна відзначити той факт, що за рахунок вбудованої системи кешування вона відрізняється найкращою швидкістю.
 • Багатий набір модулів. Оскільки код програми є відкритим, як і у будь-якої безкоштовної CMS, Drupal має можливість поліпшення і розширення функціональності шляхом додавання додаткових модулів.
 • Наявність додаткових функцій. За рахунок присутності в даній системі вбудованого пошуку, форуму і мультиблогового сервісу, будь-який проект, створений за допомогою цієї CMS, безсумнівно, отримає хороший старт в роботі.
 • Безпека. На відміну від своїх безкоштовних конкурентів, дана система володіє підвищеним захистом, зламати яку не так вже й просто.
 • Професійна інтернет-спільнота. Незважаючи на те що шанувальників у Joomla та WordPress значно більше, склад інтернет-спільноти Drupal може похвалитися наявністю професійних програмістів.

Вищеперелічені переваги дозволяють зручно працювати зі структурою і вмістом сайту, легко і швидко адаптувати кодування і можливості CMS під конкретні потреби замовника сайту, а згодом - розширити і доповнити їх. Якщо ви створюєте сайти на Drupal — ви відчуєте весь потенціал можливостей особливо яскраво.

Недоліки використання Drupal

Певна жорсткість даної системи є не тільки її перевагою, але і недоліком. І тут можна теж виділити кілька пунктів, які роблять використання даної системи не дуже зручним.

 • Складність освоєння. Для тих користувачів, які раніше не стикалися з сайтобудуванням та роблять це вперше, створення і розкручування сайту за допомогою Drupal — заняття доволі складне. Можливо, що на освоєння основних функцій даної системи піде не так багато часу, але щоб повністю зрозуміти її пристрій, може знадобитися кілька місяців.
 • Складний інтерфейс. Професійне побудова системи додає в список її недоліків ще один пункт. Drupal важко піддається освоєнню і за рахунок свого складного інтерфейсу, який не сприймається на інтуїтивному рівні.
 • Високі вимоги системи. Перш ніж перейти на використання даної CMS, необхідно бути готовим до того, що доведеться відмовитися від дешевих тарифів і оплатити дорогий хостинг.
 • Відсутність у вільному доступі шаблонів з красивим дизайном. Велика частина користувачів даної системи займається самостійною розробкою дизайнів для свого проекту, а це призводить до виникнення дефіциту якісних тем для оформлення сайтів.
 • Складність установки оновлень і програмних модулів. Ця система складна для тих веб-розробників, яким раніше доводилося мати справу з простими CMS, так як установка оновлень і додаткових програмних модулів у Drupal проводиться через FTP.

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що дана система стане ідеальним вибором для вебмайстрів, бажаючим створити сайт без вкладень, але добре розуміється в мовах програмування. Для новачків робота цього ресурсу дуже складна і не сприяє його швидкому опануванню. Тому говорячи про переваги і недоліки Drupal, важливо враховувати професіоналізм програмістів і контент-менеджерів.