Оновлення Drupal до останньої версії — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Оновлення Drupal до останньої версії: безпека і нові можливості

CMS (система управління контентом) Drupal — продукт спільної роботи безлічі фахівців з усіх куточків світу. Кожен з учасників Друпал-спільноти вносить в продукт свої напрацювання, роблячи його трошки (а іноді — і набагато) кращим. Щоб розуміти свої спільні цілі, ділитися досвідом і «синхронізувати» ідеї, друпалісти збираються разом на різні міжнародні конференції.

Тому Друпал не стоїть на місці, а постійно розвивається і оновлюється, йдучи в ногу з часом. Кожне оновлення Drupal (як модулів, так і ядра) несе в собі нові можливості, тому таке питання, як оновлення Drupal-сайту до останньої версії, ніяк не можна залишати без уваги.

Навіщо оновлювати Drupal до останньої версії?

Оновити Друпал-сайт означає забезпечити більш стабільну його роботу, скористатися новими можливостями по функціоналу. Вдосконалені версії містять в собі виправлення помилок, які раніше дозволяли обійти захист сайту, завдяки чому підвищується рівень захищеності від можливих атак хакерів. Оновлюючи сайт до найактуальнішої версії Друпала, ви зможете спати спокійніше, при цьому ваш сайт буде працювати більш ефективно, використовуючи нові веб-технології.

Оновлення Друпала: плутаємо «апдейт» з «апгрейдом»

Важливо мати на увазі, що оновлення Drupal може насправді означати два поняття: оновлення (update) і апгрейд (upgrade).

Апдейт — це оновлення Друпала в межах основної версії (наприклад з 6.х до 6.х). Наприклад, Drupal 6.1, 6.13 і 6.23 — це різні підверсії Drupal 6.

Апгрейд — це перехід на нову основну версію (наприклад, з 7.x до 8.х).

Детальніше про «апдейт»

Оновлення в рамках однієї основної версії Друпала випускаються регулярно. Ви можете скористатися оновленнями в будь-який момент, коли забажаєте. Процедура може бути не дуже легкою для новачків, але її навіть не варто порівнювати з «апгрейдом».

У нових підверсії Друпала удосконалюються попередні недоліки, виправляються свіжо знайдені «баги», може додаватися новий функціонал, якщо він володіє «зворотною сумісністю».

Якщо оновлення позначено як «security update» (оновлення безпеки), зі зрозумілих причин варто скористатися ним якомога швидше.

Щоб оновити Друпал-сайт до більш актуальної версії Drupal, вам потрібно:

  • завантажити останню версію;
  • зробити бекап сайту (всіх файлів і бази даних);
  • залогінитися на сайті під адміном, не закриваючи вікно браузера;
  • вимкнути сайт (admin/config/development/maintenance);
  • залити нову версію Drupal поверх старої;
  • запустити майстер поновлення http://example.com/update.php;
  • включити сайт.

Здійснюючи оновлення сайту на Drupal в межах однієї версії вам необов'язково покроково оновлюватися до кожної доступної підверсії — можна відразу «перестрибнути» на потрібну підверсію. Більш докладно така процедура, як оновлення версії Друпал (апдейт) без переходу на нову основну версію, описана на офіційному сайті Друпал-спільноти.

Детальніше про «апгрейд»

Що стосується виходу нової основної версії Друпала, то це відбувається раз на кілька років. Цього всі друпалісти світу чекають з нетерпінням. Наприклад, зараз всі чекають виходу Drupal 8, і 7 жовтня 2015 була офіційно представлена ​​версія-кандидат (RC1). За словами Дріса Байтерта, автора Drupal, вихід основної версії Drupal 8 трохи відкладається у зв'язку з необхідністю доробок. Але для чогось чудового можна набратися терпіння, адже так?

Випуски основних версій Друпала включають в себе зміни в ядрі і в принципі роботи Drupal. Можуть з'являтися нові інструменти, змінитися структура, все може зовсім по-новому працювати і виглядати.

Переклад сайт на нову основну версію — більш серйозне рішення, яке зажадає значних зусиль, часу та інвестицій, але також подарує більш суттєві інновації, кардинальні зміни. Щоб визначити, чи рекомендується для сайту перехід з версії 7 на версію 8, потрібно уважно його проаналізувати і врахувати всі його потреби. Що стосується більш ранніх версій Друпал, перехід вкрай бажаним, оскільки ці версії скоро перестануть підтримуватися Друпал-спільнотою.

При апгрейді не можна «пропускати» версії — потрібно поетапно оновлюватися до кожної з них. Наприклад, якщо ви хочете перейти з Друпал 5 до Друпал 7, вам потрібно спочатку оновитися до Друпал 6. Більш докладно процедура апгрейда описана на сайті Друпал-спільноти.

Альтернативним методом при перекладі складного сайту на нову основну версію Друпала є міграція. Це створення абсолютно нового сайту з перенесенням всіх можливих конфігурацій (модулів і налаштувань) та інших даних на новий сайт, в чому допомагає Migrate API.

Сподіваємося, що ця інформація про те, навіщо оновлювати сайт на Drupal, була вам корисна. Нових можливостей вам з оновленням Drupal!