Модуль Inline Form Errors для Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Модуль Inline Form Errors для оптимізації роботи з веб-формами

Багато сайтів використовують веб-форми на своїх сторінках. Як правило, це реєстраційні форми для створення особистих аккаунтів. Люди заповняють поля основними фактами про себе і перетворюються з відвідувачів сайту на постійних клієнтів. Якщо ви є власником веб-сайту, радимо прочитати рекомендації щодо юзабіліті веб-форм для покращення ефективності ресурсу. Одна з цих рекомендацій стосується помилок. На них ми сьогодні і зосередимо вашу увагу і представимо модуль Inline Form Errors.

Чому помилки при заповненні веб-форм варті уваги?

Коли відвідувачі вашого сайту бачать веб-форми (часто у модальних вікнах), вони не здатні бачити в цей самий час решту сайту, поки не введуть необхідні дані, наприклад, логін і пароль чи деякі особисті дані для реєстрації. Більшість людей ненавидить цей етап, хоче якомога швидше його завершити, та отримати доступ до основних сторінок. Це зрозуміло, адже користувачі заходять на ваш веб-сайт, щоб дізнатися щось нове для себе, а не для того, щоб витрачати час на інформацію, яка їм уже відома. Ось чому важливо зробити процес заповнення веб-форм якомога менш складним і тривалим. Інакше, це може відбити у користувачів бажання залишатися на вашому сайті.

Коли юзери вводять необхідні дані, які потім відправляються на сервер для обробки, можуть виникнути деякі неточності, які повинні бути швидко виявлені. У таких ситуаціях користувачі хочуть, щоб їм надали зрозумілі пояснення того, що саме не так, і, бажано, поради щодо подальших дій. Такі повідомлення повинні бути розміщені правильно, показуючи, які поля форми потребують корекції і яким чином.

Ви, напевно, стикалися з неконтекстними повідомленнями в червоному прямокутнику вгорі сторінки. Вони містять інформацію про помилки в полях, розташованих нижче, вказуючи, яке (які) з них не заповнене або заповнене не релевантними символами. Після прочитання цих неконтекстних повідомлень треба прокрутити сторінку вниз, щоб знайти потрібне поле з червоною рамкою навколо нього. Це забирає час і трохи дратує. Покращити ситуацію під силу модулю Inline Form Errors.

Чим допомагає модуль Inline Form Errors?

Inline Form Errors (IFE) дозволяє розміщувати повідомлення про помилку поряд з елементом форми, якого воно стосується. Цей модуль передбачає такі три варіанти:

  • Залишити повідомлення на місці. Це означає, що повідомлення копіюється і копія ставиться біля відповідного поля в той час, як вихідне, згенероване Drupal, залишається на тому ж самому місці.
  • Показати альтернативне повідомлення. Первинне сповіщення вгорі сторінки замінюється узагальненим реченням на зразок «Будь ласка, виправте всі помилки». Воно може бути встановленим на сторінці конфігурації цього модуля. Сам текст вихідного повідомлення переміщується в рядок поля.
  • Видалити всі повідомлення. Ця опція не залишає жодних сповіщень вгорі сторінки і переносить їх ближче до елементів форми.

Ви можете встановити будь-який з цих варіантів за замовчуванням або скасувати їх на базі форми. Ви також можете додавати стільки форм, скільки бажаєте.

Звичайно, найбільш бажаним сповіщенням про помилки є те, яке повідомляє про відсутність помилок узагалі. Однак, іноді трапляються неточності, і система повинна звітувати про них. Перевірте, чи на вашому веб-ресурсі ці звіти подаються в зручному вигляді і у контексті, тобто поряд з тим полем форми, яке потребує уваги користувача у відповідний момент. Якщо ж ні, прийміть конструктивне рішення завантажити модуль Inline Form Errors. У разі виникнення будь-яких запитань щодо його встановлення, зв'яжіться з нашою командою Drudesk. Ми також можемо протестувати його на вашому Drupal сайті.