Модуль Easy Breadcrumb у Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Модуль Easy Breadcrumb у Drupal 8: покращуйте навігацію сайту з легкістю!

Сайти майбутнього повинні бути легкими як у використанні, так і в розробці. Ми любимо обговорювати те, як Drupal 8 втілює все це в життя. Сайти стають більш доступними та дружніми до мобільних телефонів, керувати конфігураціями тепер зручніше, швидкий пошук на сайті запровадити легше — і цей список можна продовжувати. Покращити навігацію сайту, додавши бредкрамби (хлібні крихти) — також легко, завдяки спеціальному модулю Easy Breadcrumb, що став доступним для Drupal 8. Читайте далі, щоб дізнатися більше про бредкрамби та роботу цього модуля.

Хлібні крихти: навігаційні елементи… просто з казки!

Цей термін зобов’язаний своєю назвою казці про Гензель і Гретель. Згідно з її сюжетом, діти розкидували хлібні крихти, аби потім знайти дорогу додому через ліс.

Сучасні сайти не схожі на дрімучі ліси (принаймні, більшість із них — ті, чиї власники дбають про юзабіліті). Навіть діти можуть легко орієнтуватися на добре побудованих сайтах. А допомагають у цьому такі елементи, як навігаційні меню, поля пошуку і — в якості додаткового функціоналу — бредкрамби (хлібні крихти).

Хлібні крихти дозволяють користувачам швидко «перестрибнути» на сторінку рівнем вище, а також чітко побачити, де саме вони знаходяться в інформаційній ієрархії сайту. Бредкрамби знижують показник відмов (bounce rate), заохочуючи відвідувача здійснити клік, в якості альтернативи основному меню. Хлібні крихти особливо добре підходять для багаторівневих сайтів, де контент згрупований за категоріями.

Бредкрамби — це по суті текстові посилання, розділені символами на кшталт  >, », / або іншими, та розташовані в ієрархічному порядку за таким принципом: Головна сторінка > Рубрика > Підрубрика > Поточна сторінка.

Drupal-модуль Easy Breadcrumb

Коли ви побачите його в роботі, вам захочеться сказати “Easy!” Цей модуль пропонує готові блоки для вбудовування на сторінки сайту, зазвичай поруч із хедером. Він автоматично генерує хлібні крихти, використовуючи поточні URL-и, а також тайтли сторінок.

Наприклад, припустимо, що у вас є URL: mens-clothing/mens-jackets/mens-spring-jackets Модуль згенерує бредкрамб на кшталт цього: Home > Men’s clothing > Men’s Jackets > Men’s spring jackets. Вигляд може відрізнятися залежно від налаштувань модуля.

Щоб використовувати можливості модуля на повну силу, ви можете зробити ряд налаштувань в адміністративному інтерфейсі: Admin — Configuration — User Interface — Easy Breadcrumb. Ці опції включають в себе: використання тайтлу сторінки замість URL-а, застосування кастомних роздільних знаків, ігнорування слів з малої букви і багато іншого.

Щоб згенерувати правильні URL-и автоматично, перш ніж ви перейдете до створення хлібних крихт, можна також скористатися Drupal-модулем Pathauto.

Easy Breadcrumb в Drupal 8

Один із мейнтейнерів модуля, Грег Боггз, сказав, що у Drupal 8 відбувся рефакторинг бредкрамбів, і їх тепер легше розширювати або заміняти.

Хоча основна реалізація функціоналу хлібних крихт у цьому модулі схожа на ту, що пропонує ядро Drupal 8, модуль Easy Breadcrumb додає важливий функціонал, що дозволяє йому працювати згідно з найкращими практиками. Це включає в себе: можливість додавати поточну сторінку в якості незалінкованого бредкрамбу, ховати та змінювати посилання на головну сторінку, відображати незалінковані шляхи, виключати певні сторінки і т.д.

Грег Боггз також оголосив у Твіттері про приємне покращення: модуль тепер очищує кеш бредкрамбу, коли змінюється його конфігурація, тож немає потреби використовувати Drush.

Якщо вам потрібна будь-яка допомога у встановленні та налаштування модуля Easy Breadcrumb на вашому Drupal 8 чи Drupal 7 сайті, або ж ви би хотіли розробку кастомного функціоналу для покращення навігації сайту, звертайтеся в Drudesk. Ваші відвідувачі швидко знаходитимуть дорогу до будь-якого місця на сайті — майже як у казці!