Міграція з WordPress на Drupal: чому це варто зробити — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Міграція з WordPress на Drupal: чому це чудовий вибір

Радість і хвилювання від процесу пакування речей і переїзду на краще місце можна порівняти з відчуттями під час міграції сайту. Попереду — чудові зміни, але речі потрібно спакувати акуратно і нічого не забути. Як досвідчена команда «спеціалістів з переїзду», ми ділилися з вами постами про міграцію з Drupal 6 на Drupal 8, а також з Drupal 7 на Drupal 8. А якщо щодо більш рішучого кроку і зміни CMS, якщо ваша більше не відповідає усім вашим вимогам? Чудовий приклад — міграція з WordPress на Drupal. Давайте поговоримо, які переваги вона вам дасть.

WordPress і Drupal: схожі і різні водночас

Хоча Drupal і WordPress — відомі суперники в сфері розробки сайтів, вони поділяють між собою одне чудове досягнення. А саме: вони дали можливість мільйонам сайтів «народитись на світ» набагато швидше і адмініструватись набагато легше. Адже саме в цьому і полягає призначення CMS-ок (систем керування контентом).

Drupal і WordPress — безкоштовні та мегапопулярні CMS-ки з відкритим кодом, побудовані на PHP. У них великі спільноти розробників, готові допомагати в різноманітних питаннях і забезпечувати документацію. Що ж їх розрізняє та надихає багатьох клієнтів переходити з WordPress на Drupal? Подивимось.

Причини перейти з Вордпресу на Друпал

WordPress стартував як платформа для блогів, і став дуже популярним завдяки неймовірній простоті у використанні. З ним по-справжньому легко створювати прості сайти і одразу приступати до користування. Ось що дозволило WordPress швидко завоювати долю ринку в 40%.

Однак, якщо ваші амбіції сягають далі, аніж простий сайт-візитка чи блог, Drupal явно заслуговує на більшу увагу.
Drupal має десятки тисяч безкоштовних модулів для розширення базового функціоналу. Власне, навіть трохи більше плагінів для цієї справи є і у Вордпресі, але багато з них є платними. Врешті-решт, безкоштовно ви отримуєте с основному стандартний функціонал, а далі — не факт.

І хоча «поріг входження» вважається вищим в Друпалі, з ним і створити можна набагато більше. Він був створений розробниками для розробників, і його відносна складність має іншу сторону медалі: більші можливості щодо функціоналу. 
Ствердження, що Drupal є складнішим для нетехнічних користувачів — також доволі відносне. Інтерфейс Друпала інтуїтивно зрозумілий, і численні ініціативи Drupal-спільноти роблять його все більш зручним для будь-кого. Особливо це помітно в Drupal 8.

Ті, хто «занурюється» в можливості хоча б просто інтерфейсу Друпала (без необхідності писати код), вражені тим, які вони величезні і що дозволяють робити.

WordPress і Drupal традиційно називають CMS-ками, але Drupal уже офіційно переріс у CMF (фреймворк з керування контентом), який знаходиться рівнем вище і означає, що можливо створювати абсолютно все.

Минуле «платформи для блогів» у WordPress іноді дається взнаки, коли йдеться про можливості справлятися з великими сайтами, на яких багато сторінок і користувачів. Першість у цій категорії належить Друпалу, адже він більш потужний. Чудовий функціонал з кешування присутній в Друпалі «з коробки», а в Вордпресі для цього знадобляться додаткові плагіни.

А в сфері безпеки Друпалу взагалі рівних немає. Все це завдяки потужній команді з безпеки, постійним оновленням, швидким «закриттям» усіх можливих вразливостей, строгій процедурі для представлення своїх модулів на drupal.org, і так далі. Чудовим доказом цього є сайти урядів у багатьох країнах, побудовані на Drupal (дивіться приклади).

Drupal 8: найсвіжіший і «найсмачніший»

Восьма версія Друпала особливо спокуслива, так що просто неможливо пройти повз. Її відзначають безпрецедентні мультимовні можливості, підхід “mobile-first”, новий рівень веб-доступності, легке редагування контенту, сучасна і чиста розмітка з HTML5, компоненти Symphony, потужний Commerce 2.0 для інтернет-магазинів і багато іншого.

Висновок

Можливо, час рухатися далі і вимагати більшого. Міграція з WordPress на Drupal буде проведена нашою досвідченою командою акуратно і безпечно — лише зв’яжіться з нами. Нехай ваш новий вибір буде неймовірно вдалим!