Міграція з Drupal 7 на Drupal 8: Потрібна чи ні — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Міграція з Drupal 7 на 8: “за” та “проти”

Переносити чи не переносити, — ось питання... Але досить філософії, давайте ж до діла :) Drupal 7 vs Drupal 8, битва починається.

Враховуючи те, що ми багато пишемо про Drupal 8, про його особливості та доступні модулі, важливо порушити тему, яка не дає спокою всім, у кого є сайт на сьомому, а то й на шостому, Друпалі: чи дійсно необхідно мігрувати на восьму версію? Минулого разу ми перерахували деякі з причин задуматись над апгрейдом вашого сайту. Цього разу ми продовжимо вивчати Друпал 8 і будемо говорити про те, що ви могли не знати про нього.

Плюси переходу на Drupal 8

Об'єктно-орієнтоване програмування (ОПП)

Хоча в Drupal 7 й були деякі елементи ООП, офіційно воно було представлене лише з виходом нової версії. Об’єктно-орієнтоване програмування грунтується на об’єктах, а не на “діях”. Така методологія розробки дозволяє програмістам створювати більш підтримуваний код, майже без багів.

Доступність

Drupal став навіть більш доступним з виходом восьмої версії. Особливо це стосується користувачів з вадами зору. З новим методом “Announce”, девелопери можуть створити прямий вивід для так званих екранних дикторів. Навіть більше, TabbingManager може лімітувати зону дії клавіші “табуляція”, деактивовуючи ті елементи, які наразі непотрібні. Для цієї групи користувачів це означає набагато легший процес користування сайтом.

Швидкість

Однією з найбільших переваг Drupal 8 є те, що він здатен відкривати сторінки набагато швидше. Це досягається шляхом завантаження JavaScript’у лише тоді, коли потрібно. Замість того, щоб завантажувати одні й ті ж дані заново кожного разу, коли юзер заходить на сайт, Drupal 8 просто зчитує їх з кешу.

І це ще далеко не все. Респонсивність, нові вбудовані модулі, мультимовність і все те, про що ми вже вам розповіли минулого разу. Вражає, чи не так?

Мінуси переходу на Drupal 8

Вартість

Варто мати на увазі, що чим більший ваш сайт, тим важчим буде процес міграції. Чим більше елементів і модулів ви використовували при його створенні і оптимізації, тим більше змін він потребуватиме. Відповідно й ціна за послуги може бути чималою. Тому подумайте двічі, що буде краще — перейти з Drupal 7 на Drupal 8, чи можливо створити новий сайт з нуля вже на на восьмій версії.

Пристосування

Всім відомо, що Drupal 8 набагато легший у використанні, ніж всі попередні версії. Це свідчення правдиве переважно в тих випадках, коли йдеться про девелоперів, які вже звикли працювати з іншими CMF. Однак для тих, хто працює з Drupal 6 чи 7, пристосуватись до оновленого фрейморку може стати важкою, але, тим не менш, цікавою, задачею. Звісно, як тільки звикаєшся, приходить розуміння тої розширеної функціональності, яка притаманна восьмому Друпалу.

Висновки

Питання лишається: варто переходити з Drupal 7 на 8 чи ні? Ну, Нам здається, що восьма версія зручніша, практичніша і легша у використанні, ніж сьома. Тому наша порада: так, варто! Але, звісно, мігрувати чи ні залежить від багатьох факторів, які ви повинні взяти до уваги. До них віднесемо те, наскільки великий ваш сайт, які модулі ви використовували, щоб його створити і т. д. Тому, не поспішайте приймати остаточне рішення, обдумайте все з усіх сторін і, якщо після цього ви забажаєте мігрувати на Друпал 8, ми вам допоможемо!