Підвищення швидкості Drupal-сайту завдяки Memcached — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Memcached, або ще один ключ до швидкості сайту

Людська пам’ять чудово влаштована. Вона здатна працювати дуже ефективно, бо знає, що варто зберігати (і як довго), а що — забувати. Звісно, це не завжди виходить ідеально — адже ми лише люди! Ми можемо допомагати своїй пам’яті працювати ефективніше, використовуючи особливі практики. А от що стосується сайтів, то подібні практики містяться в технологіях на кшталт Memcached. Давайте розглянемо, що Memcached собою являє та як допомагає підвищувати ефективність та швидкість Drupal-сайтів.

Memcached та його переваги

Коли говоримо про швидкість сайтів, правильне кешування — часто ключ до успіху. А іноді тут в буквальному сенсі фігурує «ключ» — такий, що використовується в Memcached. Ця відома open-source система кешування об’єктів пам’яті працює за принципом «ключ-значення». Але про все по порядку.

Основна місія Memcached — полегшити навантаження на базу даних і цим підвищити швидкість сайту. Щоб досягти цього, Memcached кешує дані та об’єкти RAM на базі хеш-таблиці, і таким чином зменшує кількість запитів до бази даних або API.

Архітектура «ключ-значення» означає, що кожен елемент в системі доступний за ключем. У порівнянні з традиційними базами даних, такі бази даних відзначаються особливою гнучкістю і простотою у використанні.

Кожен елемент також має термін дії, тож, коли на нього приходить запит, відбувається перевірка його актуальності, перш ніж він повертається клієнтському додатку. Якщо на сервері закінчується пам’ять, застарілі дані видаляються на користь нових.

Хто використовує Memcached

Memcached дуже популярний серед сучасних додатків на основі баз даних. В нього дуже простий дизайн, і з ним легко працювати.

Створений 2003 року Бредом Фіцпатріком для “LiveJournal”, Memcached був спочатку написаний мовою Perl, а пізніше переписаний мовою C. Зараз Memcached підтримується клієнтськими бібліотеками фактично для всіх популярних мов (PHP, Java, Ruby, Python і багатьох інших). Майже кожен серйозний розробницький пакет має вбудовану підтримку Memcached.

Відомі сайти, які оперують величезною кількістю даних, оцінили Memcached. Приклади включають в себе YouTube, Reddit, Facebook, Bebo, Craigslist, Digg, Flickr, LiveJournal, Mixi, Twitter, Typepad, Wikipedia, WordPress і Yellowbot. Ця система також використовується в Google App Engine, Amazon Web Services, Microsoft Azure і IBM Bluemix. Список вражає, і його можна продовжувати.

Drupal і Memcache: чудова пара

Якщо ваш сайт побудований на Drupal, подальша інформація — саме для вас. Ви можете з легкістю потрапити у вищезгаданий щасливий список! Drupal і Memcached — дві технології з відкритим кодом, покликані дарувати ефективність сайтам. У них багато спільного, і вони чудово поєднуються.

Є багато способів полегшити інтеграцію Memcache з Drupal-сайтом, і один із них — модуль Memcache API. Він забезпечує API для використання Memcached, бібліотеки Memcache або Memcached, необхідні бекенди, повну документацію, статистику і тести, які допомагають перевірити правильність встановлення.

Встановлення і налаштування Memcached

Експерти Drudesk готові допомогти вам пришвидшити Drupal-сайт, використовуючи силу Memcached. Наші послуги включають в себе встановлення і налаштування серверу Memcached, інтеграцію з Drupal і повне тестування. Тренуйте «пам’ять» вашого сайту згідно з найкращими практиками і насолоджуйтесь швидкістю!

На додачу до використання Memcached, є безліч інших способів підвищити швидкодію, такі як оптимізація зображень, видалення зайвих модулів і так далі. Ми порадимо вам комбінацію найкращих!

А щоб завжди бути в курсі новинок, заглядайте на нашу Facebook-сторінку та підписуйтесь на розсилку.