Зробіть сайт швидшим завдяки інтеграції CDN з Drupal — Блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Найближчий шлях до серця вашої аудиторії, або про інтеграцію CDN з Drupal

Багато було сказано про те, як важливо дізнатися смаки своїх клієнтів і дати їм те, чого вони очікують. Їхні смаки різні, але в одному вони точно сходяться. Байдуже, чи вони люблять піцу з моцарелою чи з морепродуктами, але для них точно важливо, щоб вона була доставлена швидко. Аналогічно, всі користувачі, незалежно від смаків, цінують хорошу швидкість сайтів. Забезпечте її! Окрім покращення кешуваннямінімізації файлівперенесення JS і CSS у футер, пропонуємо вам розглянути інтеграцію CDN, а також дізнатися про інструмент, який здійснює це на Drupal-сайтах.

CDN: суть та переваги для швидкості сайтів

«Маргариту і Куатро Стаджіоні, будь ласка». Не змушуйте клієнтів чекати! Якби у вас була мережа піцерій, ви би точно доставляли піцу клієнтам з найближчих до них точок.

Закони логістики і маркетингу прекрасно працюють і відносно сайтів. Однак, тут мають значення секунди і мілісекунди. На щастя, існують CDN (content delivery networks або мережі доставки контенту). Ці всесвітні мережі проксі-серверів призначені швидко доставляти контент користувачам. Це включає в себе картинки, фони, відео, файли CSS та JS і багато іншого. Момент, коли веб-сторінка з'являється у користувачів на екрані, настає значно швидше.

Оскільки швидкість доставки залежить від близькості користувача, мережі доставки контенту зберігають його закешовані версії в численних географічних локаціях і використовують найближчу для кожного користувача. Наприклад, якщо сайт хоститься в Європі, ваші американські гості можуть набагато швидше побачити контент, що зберігається локально.

Інтеграція CDN з Drupal завдяки спеціальному модулю

Якщо ваш сайт на Drupal, інтеграція може бути здійснена за допомогою спеціального Drupal-модуля під назвою CDN. Його задача — змінювати URL-и ваших файлів, щоб встановити, звідки вони повинні завантажуватись. Таким місцем повинна бути CDN, а не ваш веб-сервер.

Drupal-модуль CDN: поради зі встановлення та налаштування

Перш за все, встановіть модуль і увімкніть його на Drupal-сайті. Потім перейдіть на сторінку налаштувань модуля.

У вкладці “General settings” можна обирати статус модуля — увімкнено, вимкнено або тестовий режим. Крім того, можна позначити поле “Display statistics”, і користувачі з певними дозволами будуть бачити, скільки контенту доставляється з CDN.

Вкладка “Details” дасть вам ще більше опцій. В першу чергу, оберіть “Origin Pull”. Крім того, використовуйте поле “CDN mapping”, в якому ви можете надати URL вашої CDN, аби визначити, які файли (або файли з якими розширеннями) повинні вантажитись через мережу доставки контенту.

Опція “Far Future Expiration” додатково покращить кешування на стороні клієнта, забезпечивши, аби «термін придатності» всіх файлів, що доставляються з CDN, завершувався в далекому майбутньому. В цьому випадку вам потрібно буде також увімкнути опцію “Aggregate and compress CSS files” у налаштуваннях швидкодії.

У вкладці “Other” оберіть “CDN supports HTTPS”, якщо ваш Drupal-сайт використовує HTTPS і ваша CDN його підтримує.

Організуйте швидку доставку контенту клієнтам, і нехай вони насолоджуються швидкістю! На сьогодні у всесвітній мережі це найвірніший шлях до їхньої поваги та лояльності, незалежно від їхніх смаків. Drudesk готовий здійснити інтеграцію CDN з Drupal, а також протестувати результат. Швидкість вашого Drupal-сайту здатна бути більшою, і ми вам це доведемо!