Корисні інструменти для розробників Drupal-проектів — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Веб-ресурси, які допоможуть розробникам з Drupal-проектами

Ми завжди прагнемо давати нашим читачам блогу корисні поради. Зазвичай вони адресовані власникам онлайн-бізнесу та адміністраторам сайтів, оскільки покликані оптимізувати роботу веб-ресурсів, покращувати швидкість, швидкодію, SEO, дизайн та інші аспекти. Час від часу ми також публікуємо інформацію, яка може стати в нагоді нашим колегам. Наприклад, деякі корисні ресурси 2016 року для веб-розробників або список веб-сервісів, де можна задати питання програмістам. Сьогодні ми поділимося кількома сервісами, які будуть корисні тим, хто розробляє веб-проекти на Drupal 8.

Інструменти для Drupal-розробників

Drupal Console

Окрім Google Search Console є ще одна консоль, не менше корисна при роботі з веб-сайтами, під назвою Drupal Console. Якщо вам подобається виконувати завдання в командному рядку, то вам сподобається цей інтерфейс командного рядка (CLI), оскільки він спростить процес Drupal-розробки, автоматично створюючи код шаблону без потреби в будь-яких інших модулях. Він заснований на компоненті Symfony Console. Цей інструмент допомагає вам підключатися до баз даних, встановлювати модулі і взаємодіяти з установками Drupal 8. Drupal Console також дозволяє запускати тести і здійснювати видалення багів з командного рядка.

Xdebug

Після встановлення цього PHP-розширення все, що вам потрібно зробити, це помістити точку зупину в код вашого сайту і завантажити сторінку. Таким чином, ви навмисно припините виконання коду і отримаєте доступ до всіх глобальних і локальних змінних і всієї необхідної для перевірки інформації. Ви можете відтворювати рядок за рядком, щоб визначити, в який момент ваш код виходить з ладу.

Крім основних можливостей виявлення і видалення багів, Xdebug виконує профілювання і може надати зібрану інформацію про характеристики ваших PHP-скриптів. Він також може виконати аналіз охоплення вашого коду, тобто визначити, якою мірою тест охоплює ваш вихідний код і скільки коду виконується під час тестування. Сайт або додаток з високим індексом охоплення коду може бути більш глибоко перевірений і має меншу ймовірність вмісту помилок, ніж сайт з низьким охопленням коду.

PhpStorm

PhPStorm від JetBrains — це інтегроване середовище розробки (IDE), яке відмінно інтегрується з Drupal та іншими платформами. Він включає в себе редактор для PHP, HTML, HTML5, JS, SQL, тестер і дебаггер (в інтеграції з Xdebug, згаданим вище і Zend Debugger) та інше. Він пропонує такі корисні функції, як виділення синтаксису для кращого читання, форматування коду, автозавершення коду, перевірку на наявність помилок на льоту і запобігання багам. PhpStorm 2017.2 має нові покращення, такі, як підтримка PHP 7.2, синхронізація з налаштуваннями composer.json, нові дії Composer тощо.

Simplytest.me

Якщо ви є розробником Друпал-модулів чи Друпал-тем, тоді цей безкоштовний онлайн-сервіс допоможе вам швидко і легко оцінити проект на Drupal 8 чи 7, надавши середовище «пісочниці» на вимогу.

Цей сервіс складається з основного сервера і кількох робочих серверів для тимчасових сайтів. Список проектів береться з API оновлень на drupal.org. Коли з'являється новий проект, тоді файл конфігурації, який містить детальну інформацію про нього, передається через SSH на той робочий сервер, який завантажений менше інших на той час. Після цього проект копіюється, перевіряється і створюється сумісний Drupal-сайт.

Ви можете почати використовувати переваги вищеописаних інструментів прямо зараз, щоб зробити ваш процес веб-розробки на Drupal 8 ефективнішим і легшим. Якщо у вас є питання, звертайтеся до нас.