Ініціатива щодо оптимізації роботи з контентом в Drupal 8 — блог Drudesk
050 640 98 44
support@drudesk.com

Ініціатива щодо оптимізації роботи з контентом в Drupal 8 та її переваги

Контент — король, як казав Білл Гейтс. А королю потрібно приділяти достатню увагу, тут не посперечаєшся. І Drupal однозначно робить це! ;) В Drupal 8 є ініціатива щодо оптимізації роботи з контентом, мета якої — забезпечити по-справжньому сучасні можливості в контент-менеджменті. Разом з новими підходами до керування конфігураціями, мобільної респонсивності і так далі, ця ініціатива покликана зробити Drupal 8 ще кращим.

Drupal 8 та ініціатива щодо оптимізації роботи з контентом: як все почалося

Під час ДрупалКону в Індії, «творець» Drupal’а Дріс Байтаерт обговорив з групою інших розробників напрацювання в напрямку роботи з контентом. Згодом він написав про це в блозі та запропонував приділити увагу покращенню можливостей контент-менеджменту в Drupal. Під цими можливостями малися на увазі попередній перегляд, офлайн-підтримка, кращв контрольованість і багато іншого.

Детальніше про те, що входить в Ініціативу

Отже, Ініціатива виконується повним ходом, і попереду дуже багато роботи! В основі її — розширення та покращення можливостей Entity API, а натхненням для цього послужить ряд контрибних модулів Drupal 8, таких як Entity, Workbench Moderation, Multiversion, Workspace та Deploy. Покращення додаватимуться в ядро Drupal’а з виходом кожної нової підверсії (від Drupal 8.2 до Drupal 8.5). Їх поділили на обов’язкові, бажані і додаткові.

Давайте в першу чергу розглянемо обов’язкові.

Історія змін

Головна ідея цього покращення — задіяти Revision API для роботи з контент-сутностями (за винятком сутності “user”), тобто, дати контент-редакторам можливість з легкістю відслідковувати всі зміни контенту. Це допоможе вирішувати можливі конфлікти змін, покращить процес модерації і не тільки. А для деяких компанії історія змін абсолютно необхідна.

Модуль для модерації

В рамках цього пункту друпалісти створять експериментальний модуль з UI для модерування стану опублікованості окремих контент-сутностей.

Кошик

Сутності заслуговують на другий шанс ;) Таким чином, метод видалення в Entity API буде замінено на метод архівування. Сутності не будуть знищуватись, а лише позначатися як заархівовані. Їх можна буде відновити або остаточно знищити.

Workspace API

Цей функціонал дозволить контент-редакторам відслідковувати, яке виправлення відбувається в якому робочому середовищі (workspace). Очікується, що робочі середовища гратимуть важливу роль у втіленні функціоналу попереднього перегляду та перенесення контенту між сайтами та версіями. Чудова перспектива!

Хоча попередній перегляд та перенесення — у списку необов’язкового функціоналу в рамках Ініціативи, та ми знаємо, що все можливо з такою енергійною ком’юніті і потужною CMF, як Drupal.

Все, що вже створено або ще не створено в рамках ініціатив Drupal 8, або дещо абсолютно інше, для чого потрібна індивідуальна функціоналу, може бути на вашому Drupal-сайті. Адже дійсно, контент — король, але справжні королі — це ви, і всі ваші побажання щодо сайту повинні здійснюватися :) І в цьому вам завжди допоможе служба підтримки сайтів Drudesk.